Монтаж за шаран

Модератор: sapuna

Константин-Динков
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Авг 04, 2015 2:26 pm
Местоположение: Русе

Монтаж за шаран

Мнение от Константин-Динков »

Здравейте,колеги. Ще ходя за риба и мислех да хвърлям за шаран. Ще бъде с пружина тей като незнам точно за какво е фидера. Преди като ходих за шаран имах един интересен монтаж. Една кука после малко място, 2 кука и накрая тежест. Незнам как се казва този монтаж но бих искал да направя нещо подобно с пружината, даже същото. Разглеждах снимки и видях,че тези които слагат 2 или повече куки ги слагат не с някакво разстояние ам просто едната я възват за горната част на пружината а другата за долната. Другото което се чудех е дали само пружината ще е достатъчна като тежест?

Благодаря предварително и НАСЛУКА!!!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Монтаж за шаран

Мнение от delio-haidutin »

този монтаж с повече от 2 куки ,не го коментирай ,че сега ще те налазят и оплюят какъв 'бракониер" си :idea:
за дребен шаран върши работа ,но преди да ти удари шарана ,ако има дребна каракуда или червеноперка ,първо тя ще се набоде на куките.постави едната кука с повод ,около 20 см ,под пружината (хранилка),а втората ,над нея ,но така че двете куки да не се достигат взаимно.ако имаш много закачки ,рискуваш с 2 куки ,при удар ,да си загубиш и монтаж и риба
Константин-Динков написа:Другото което се чудех е дали само пружината ще е достатъчна като тежест?
има пружини с допълнително олово по себе си.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Монтаж за шаран

Мнение от Bigmarlin »

Ако е за Дунав или друга голяма река не е достатъчно,освен ако ша меташ в обратно течение,ма не съм много сигурен :wink:
Когато кълве рибата и една кука стига.
Виж монтажа на iashkata за Дунав.
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... &start=30"
Във форума има и други подобни монтажи.Потърси ги.
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=15159"

За язовира както е казал колегата дельо.
Па най-вече по метода на пробата и грешката,и гледай къ лови комшията,ако има такъв де :?

Фидера не е за подценяване нито на Дунав ,нито на яза.Хубаво е да го усвоиш.
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=127&t=65941

Все ще се намери,кой да ти отговори, но и ти трябва до положиш усилия да се научиш.
http://www.nariba.com/forum/viewforum.php?f=115"
Константин-Динков
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Авг 04, 2015 2:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Монтаж за шаран

Мнение от Константин-Динков »

Благодаря и на двама ви, но delio-haidutin просто исках да сложа стиропор и царевица и затова ми трябваха две куки. Мисля след като ги сложа на пружината да ги забия в нея, та да могат като смучат от пружината да вземат и кукичките. Това което ти предложи с 20 санта мисля,че е много голямо разтояние пък и то и на 1 метър да я сложа ако има нещо което да кълве и така ще я вземе. Незнам как да избегна малките рибки, искам шаранче към 3,4,5 за да си направя кефа. Това за двете куки, мисля, че ако бях бракониер 1 нямаше да искам съвет а щях само да чета и 2 този начин е много познат за рибарите и няма смисъл да се заяждат и да ме плюят.
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Монтаж за шаран

Мнение от kodek »

Константин-Динков написа:куки, мисля, че ако бях бракониер 1 нямаше да искам съвет а щях само да чета и 2 този начин е много познат за рибарите и няма смисъл да се заяждат и да ме плюят.
Ми като не искаш да те плюят, регистрирай се в carp-bg и виж монтажите!(Карп-шаран).този форум е общ - "Карпа "е специално за шарани, като Мен и Теб!
П.С. Шараните сме зад въдиците! :lol:
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Монтаж за шаран

Мнение от Bigmarlin »

:lol:
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Монтаж за шаран

Мнение от delio-haidutin »

Константин-Динков написа:Това за двете куки, мисля, че ако бях бракониер 1 нямаше да искам съвет а щях само да чета и 2 този начин е много познат за рибарите и няма смисъл да се заяждат и да ме плюят.
ето това си писал по-горе:
Константин-Динков написа:. Разглеждах снимки и видях,че тези които слагат 2 или повече куки ги слагат не с някакво разстояние
та за това ти викам да не питаш за повече куки.а като си със 2 куки забити в захранката ,голяма е вероятноста ,едната винаги да ти остава от долу :idea: .а и шарани по-4-5 кг ,трудно биха се престрашили да цокат от спиралата,за това ти викам ,една долу и една горе.примерно долната може да я направиш на косъм със топче ,а на горната ,директно забита царевица. :?
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
rednex1
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 8:19 am

Re: Монтаж за шаран

Мнение от rednex1 »

Константин-Динков написа:Здравейте,колеги. Ще ходя за риба и мислех да хвърлям за шаран. Ще бъде с пружина тей като незнам точно за какво е фидера. Другото което се чудех е дали само пружината ще е достатъчна като тежест?
пружина на хеликоптер.PNG
пружина на хеликоптер.PNG (840.06 KiB) Преглеждано 7160 пъти
Ето един успешен монтаж от мене.
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Монтаж за шаран

Мнение от dunavski »

Ще ловиш на фидер, а незнаеш какво е фидер! Както и да е препоръчвам ти да си купиш свястна метод хранилка като такава от снимката. На нея може да вържеш 10+ куки, незнам как, но поне ще си сигурен, че всичките седят отгоре. И така като дойде шарана ще си сигурен, че ще се набучи на куките от устата до гръдните си перки и така благополучно ще приключи жизнения си цикъл в нагорещено олио. Късмет в улова!
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”