Монтажи с пружина

Модератор: sapuna

Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Монтажи с пружина

Мнение от Hills »

butnik написа:
трапера написа:Баси, абе човек, как не ти омръзна да ровиш за инфо из интернет и да го прекопваш тук! То не е само тая тема- много са. Дай пример с някой твой монтаж или някой твой саморъчно направен воблер, кажи предимства и недостатъци, обоснови се!
Като видя някоя тема с последно мнение от Хилс..... въобще нямам мерак да я отварям. ЗЕми си направи пауза, почини си, да си починат и другите потребители!

Извинявам се на автора на темата за излиянията :oops:
Трапер,то над50% са такива брат-преписвачи-копи пейст.А тоя има уникалната способност да превръща темите в МОНОЛОГ.
Нищо не съм преписвал нито копи-пейст !
Бутник свари си мента глог и валирян смятам да пусна 100 теми !
Същото се отнася за всички дето са ми " фенове " трапери на пържоли ,спутникови,бутникови .
Бутник пък на твойта улица живеят само селяни !
Обаче ти как стана гражданин на Пловдив незнам ?
Докажи че съм преписвал нещо някъде !!!!!!!!! :ANAL:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Монтажи с пружина

Мнение от chirusa_bg »

Спри се или ще излезеш в почивка!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтажи с пружина

Мнение от butnik »

Казвам се ХРИСТО БУТНИКОВ-Бутника,така ме наричат приятелите,не се крия зад никове,посочил съм си адрес,мобилен.Ако искаш нещо да ми кажеш,ела и ми го кажи в очите.Да,селянин съм,защото 93 год. си купих къща в Брестник, а иначе съм израснал на 500м. от Тримона. и на 100м от ст.Ботев.Някаква друга информация искаш ли.Добре владееш компа,ама с въдиците си 0,това не е буква.И престани да превръщаш хубави теми в МОНОЛОЗИ или нямаш мярка.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: Монтажи с пружина

Мнение от Божидар »

butnik написа:Казвам се ХРИСТО БУТНИКОВ-Бутника,така ме наричат приятелите,не се крия зад никове,посочил съм си адрес,мобилен.Ако искаш нещо да ми кажеш,ела и ми го кажи в очите.Да,селянин съм,защото 93 год. си купих къща в Брестник, а иначе съм израснал на 500м. от Тримона. и на 100м от ст.Ботев.Някаква друга информация искаш ли.Добре владееш компа,ама с въдиците си 0,това не е буква.И престани да превръщаш хубави теми в МОНОЛОЗИ или нямаш мярка.

Подкрепям Христо е Човек с голямо Ч !
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Монтажи с пружина

Мнение от katri »

Да се възползвам и аз от темата на колегата:

Някой сблъскал ли се е с този "профи" монтаж: http://riboco.com/index.php?mod=product&show=3360&click
Заприходих няколко такива, но нещо не ми вдъхват доверие.При риболова с пружина досега винаги съм ползвал статична хранилка и куките съм ги поставял в самата хранилка.Тези монтажи имат едни железа ,към които са привързани къси поводи с куки-две неподвижни под пружината и една подвижна над нея.Пружината става подвижна, като хода и се ограничава от железата.Каква е ролята на тези железа, не мога да разбера, може би предпазват от усукване на поводите.Това добре, но заради тези железа няма начин как куките да бъдат поставени в самата хранилка (те не само не могат да се прегъват, но и пружинират :)).Така ми се струва,че стръвта остава много далеч от хранилката и шарана не може да я намери.Някакви идеи - аз ли бъркам някъде или просто монтажа е прекалено китайско професионален?
Риболовец,а не рибар съм аз!!
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: Монтажи с пружина

Мнение от Mr. Angelov »

Този монтаж е за толстолоб. Обикновенно се лови на тапа, като за щука. Толстолоба се храни с планктон засмуквайки вода. Идеята е куките да се ''реят'' около хранилката за да може рибата да ги засмуч, когато започне да филтрира хранителния ''облак''. Обикновенно на куките се закачат стериопорени топчета за по-добра плаваемост.
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Монтажи с пружина

Мнение от katri »

Аз колега , също си помислих ,че монтажа би бил успешен при риболов на толостолоп, така както си го написал.На опаковката ,обаче пише: професионален шарански монтаж, та затова се подлъгах :)
Риболовец,а не рибар съм аз!!
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: Монтажи с пружина

Мнение от Mr. Angelov »

Сигурно е грешка в превода. На английски шаран е carp, а толстолоп silver carp или asian carp.
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”