Монтажи с пружина

Модератор: sapuna

Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтажи с пружина

Мнение от butnik »

Bigmarlin написа:Няма универсален монтаж за всяко място и за рибата,която се очаква,на едно място може да сложиш тънък повод ,на друго се налага по-дебел,а на трето няма значение :wink:
Монтажа на БЪЛГАРСКАТА пружина е един,няма тънко,дебело и.....има стиропор или игра със стръвта.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
pike90
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:07 am

Re: Монтажи с пружина

Мнение от pike90 »

Колега ние мятаме за шаран, но просто явно каракудата се лови повече заедно с платиката на пружина. Затова е толкова дебело влакното. В язовира има и много големи риби както средни така и малки. Иначе освен основно и повода, които наситина са с леко-преувеличена дебелина поводите на куките към пружината трябва да са с дебела корда когато не се ползва капрон, хипрон итн, инак мидите го прерязват както и някои камъчета и прочие при изтегляне на линията.
Примерно понякога се случва на опитни риболовци да им налети на шаранджийски такъм сом- такива случаи не са рядкост, така че при по-здрави такъми в случая корда няма нищо неправилно. Аз лично съм хващал костури и червонепрки и с повод 0 25, така че не винаги дебелината на влакното пречи да се лови. Според мен всичко е въпрос на експеримент.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Монтажи с пружина

Мнение от Hills »

Има някакво ограничително време за писане после иска парола и две страници писания заминаха !
Оправете това време модове !
Аз или който иска подробно да напише нещо му заминава труда.
Два пъти пробвах не знам колко е времето за писане , но е малко .
Принуден съм да пиша по малко и бързо тука !
Хранилките са много видиве и пружините също .
На чисто дъно без закачки пясък тиня повод 0,20 може да се вади с пружината.
Но на каменисто или с подводни храсти или водораси ползвам 0,32- 0,35 просто за да си прибирам
хранилките след закачка по дъното. Повода винаги минус 0,10 за да се къса повода при закачки.
Риби на пружина се вадят от видовете -толостолоп,сом,амур,шаран,платика,каракуда в затворени водоеми.
На реките сом,шаран,каракуда,кефал,мряна .
Хранилките са сто вида и водоемите с различен релеф рибите ограничени видове.
Само математик може да сметне монтажите на пружини и други хранилки.
С център,с долен център подвижни,хеликоптери,патерностери,подвижни сес стръв над пружината или под нея
плуващи за толостолоб и тн.
Много са и ги няма в сайта проверих !
Каракудата е най-често уловената риба за другите едри риби трябват здрави такъми -на кратко.
pike90
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:07 am

Re: Монтажи с пружина

Мнение от pike90 »

Колега пиши в един текстов документ и после копи пейст. Аз така решавам проблема когато не ми стига някъде времето. Иначе за сом съм чувал, че излиза на пружина, н като че ли е рядкост. Може би при определени неща вътре, различни от захранката за мирни риби.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Монтажи с пружина

Мнение от Hills »

На куките нали има червеи освен храната в хранилката .
Не си ли чувал за сом на бял или торен червей това е доста универсална стръв и за сом .
Ето ти и друг вариант сложил си царевица минава каракудата и се закачат каракудите- забравил си въдицата
и си седнал да пиеш . През това време минава сома и ги налапва като бонбони до мъд...
Въдицата ти тръгва към водоема на царевица пък сом с каракуда вадиш !
Това става и когато не си усетил че си хванал каракуда и са е нападнали раците.
Деликатес за сома !

За сом иначе се слагат червата на гълъб или някаква птица с кръвта без да са мият на хранилката.
Пилишки дробчета на пасатор с хляб или черен дроб нарязан на ивици с кръв за хранилката.
На куките може жабка,рибка,дъждовни червеи ,гол охл., мида,пиявица,поп.прасе и др.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтажи с пружина

Мнение от butnik »

Нета е пълен с информация за преписвачи.
Сома кълве на черво от фрол,ама трябва да е тънкото,не дебелото,може и на дванадесетопръстник да удари.Аз ги ловя на пилешки дроб,документирано е.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Монтажи с пружина

Мнение от Don4o_62 »

Аз пък съм ловял сом със на баба ми сапуна едно време,но беше домашен,скоро си взех един калъп от пазара да се намира
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: Монтажи с пружина

Мнение от Божидар »

Don4o_62 написа:Аз пък съм ловял сом със на баба ми сапуна едно време,но беше домашен,скоро си взех един калъп от пазара да се намира
Подкрепям! :fishing6:
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Монтажи с пружина

Мнение от Hills »

Видяхте какво стана с момчето снимало се с рибата Сом рекорд за река Марица .
Що е уби ?
Продаде ли е ? Ама що не е пусна и тн. ?
Та в тоя ред на мисли аз си хапвам рибата ,когато ми хареса .
Сом съм хващал инцидентно на сноп от бели червеи и три пъти ми е късал заради слаби поводи.
Сега ще напиша рецептата на приготвяне .
Сома го почистих и нарязох на шайби .
В една купа изцедени лимони слагам една глава чесън.
С получената смес намазвам парчетата и нареждам в тава .
Поливам със капки зехтин и поставям в хладилника за 12 часа с марината.
След това се панира и пърже като шаран ,но разликата е огромна !
Така приготвен на доста хора им хареса .
Едно е да ходиш специално за риболов на сом ,което не го разбирам.Друго е инцидентно да ти удари.
Понеже обичам динамиката в риболова макар и на дъно- на пружина каракудата ма прави луд от зареждане.
Което си е динамика, когато харесат хранилката.
Докато за сомските монтажи се иска стръвта да стой нощем във водоема или рано сутрин .
За сом много добра стръв е скакалец слагат се по три на кука- полудява !
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Монтажи с пружина

Мнение от трапера »

Баси, абе човек, как не ти омръзна да ровиш за инфо из интернет и да го прекопваш тук! То не е само тая тема- много са. Дай пример с някой твой монтаж или някой твой саморъчно направен воблер, кажи предимства и недостатъци, обоснови се!
Като видя някоя тема с последно мнение от Хилс..... въобще нямам мерак да я отварям. ЗЕми си направи пауза, почини си, да си починат и другите потребители!

Извинявам се на автора на темата за излиянията :oops:
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Монтажи с пружина

Мнение от Hills »

Bigmarlin написа:Няма универсален монтаж за всяко място и за рибата,която се очаква,на едно място може да сложиш тънък повод ,на друго се налага по-дебел,а на трето няма значение :wink:
АЗ ловя на дъно с 0,32 - 0,35 и ми е кеф - густо ми става ! :lol:
На пружина с къс повод за каракуда с капронов конец 10-12 сантиметра.
Предимства рибата се самозасича при статична пружина .
Българи Юнаци !!! :fishing10:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтажи с пружина

Мнение от butnik »

трапера написа:Баси, абе човек, как не ти омръзна да ровиш за инфо из интернет и да го прекопваш тук! То не е само тая тема- много са. Дай пример с някой твой монтаж или някой твой саморъчно направен воблер, кажи предимства и недостатъци, обоснови се!
Като видя някоя тема с последно мнение от Хилс..... въобще нямам мерак да я отварям. ЗЕми си направи пауза, почини си, да си починат и другите потребители!

Извинявам се на автора на темата за излиянията :oops:
Трапер,то над50% са такива брат-преписвачи-копи пейст.А тоя има уникалната способност да превръща темите в МОНОЛОГ.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
pike90
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:07 am

Re: Монтажи с пружина

Мнение от pike90 »

Колеги а как ви се струва стръвта да се поднесе на косъм с пружина естествено с по-дълъг повод. Предвид обаче, че куките за косъм е по-добре да са с ухо дали въобще би имало някакъв проблем ако се привърже такава кука към пружина. Според мен ще е същото както и с лопатка.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Монтажи с пружина

Мнение от hshopov »

:fishing12:
pike90 написа:Колеги а как ви се струва стръвта да се поднесе на косъм с пружина естествено с по-дълъг повод. Предвид обаче, че куките за косъм е по-добре да са с ухо дали въобще би имало някакъв проблем ако се привърже такава кука към пружина. Според мен ще е същото както и с лопатка.
Задаваш очевадни въпроси. Връзвай смело на косъм и не е нужно да удължаваш повода. Ще отсееш до голяма степен и ударите на каракудата така . :wink:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Монтажи с пружина

Мнение от kevlar »

pike90 написа:Колеги а как ви се струва стръвта да се поднесе на косъм с пружина естествено с по-дълъг повод. Предвид обаче, че куките за косъм е по-добре да са с ухо дали въобще би имало някакъв проблем ако се привърже такава кука към пружина. Според мен ще е същото както и с лопатка.
Колега, има ги всякакви варианти, по-важното в случая е, да са работещи!
Виждал съм, хранилка монтирана на сейфти монтаж. Куката с ухо, придава на монтажа по-агресивен ъгъл на сработване. Пък и си е подходяща за косъм с плетено.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”