Помогнете с малко информация.

Модератор: sapuna

n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Помогнете с малко информация.

Мнение от n1k3r »

Дойде ред и на язовир да отида стига с това море. Дайте съвет с какви кукички се лови на язовир? Бях взел пружина готова вързана, но куките ми се виждаха доста големи. Дали да не пробвам със 6 за попче? Бях ходил с приятелчета на Елешница и на дъно само 3 4 пъти клъвна и до там. На плувка се хващаха малки червени пиперчета. Като цяло най много ме интересува с какви куки да се снабдя.
carov
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:18 pm

Re: Помогнете с малко информация.

Мнение от carov »

железни 8)
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Помогнете с малко информация.

Мнение от Kodjito75 »

Пич толкова ли е сложно в които и рибаски магазин да влезеш и си кажеш болката ще те излекуват.ако ловиш на плувка номер 8 на дъно и пружина номер 6 за язовир.
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Помогнете с малко информация.

Мнение от n1k3r »

Понеже има форум за тази питанка затова и питах тук. Другото което е в един рибарски ми казаха има си форуми пиши и чети там и ще се научиш. Тук смятах, че информацията ще е по ценна.
unn0rmall
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 5:49 pm

Re: Помогнете с малко информация.

Мнение от unn0rmall »

И какъв е тоя номер 8 за плувка, да няма да ловиш акули? Кажи на платен язовир ли ще ловиш или не. Ако е на платен номер 10 или 11 ти е перфектна за всякакъв риболов стига да не на някой трофеен язовир. Ако питаш за марка или модел, има много, вземи си нещо на камасан или сесаме по здраво. Риба се хваща и с малки и с големи куки така че избора е твой. Може и Дренан да си вземеш пак 11 номер примерно тия които са микро барбед, също са много добри, но е по сложно с тях. Но най вече трябва да кажеш какъв риболов ще практикуваш на язовира и на какъв язовир. Успех ти пожелавам с избора.
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Помогнете с малко информация.

Мнение от n1k3r »

Язовир Орезаре не платен. 2 въдици на дъно ще пусна и един телескоп на плувка. Евентуално може и 4та въдица на дъно да пусна само ако взема макара за нея.
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Помогнете с малко информация.

Мнение от n1k3r »

Понеже раздела е монтаж затова и ще задам въпрос в тази насока. Какъв трябва да е монтажа ... Олово над него 1 пружина? Или олово с 2 3 пружини? Или като цяло не се ползва олово? Бях мятал на един язовир без олово също става да се заметне доло горе добре заради тежеста на захранката. Понеже това ще ми е за 2ри път да ходя на язовир от всякаква информация се нуждая. Захранки, червей царевица, кукички и всищо що сметнете за важно споделете понеже сега се уча на язовир. До сега само на море съм ловил.
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Помогнете с малко информация.

Мнение от n1k3r »

Благодаря за информацията която ми дадохте. Хванах няколко едри таранки и няколко костура по 600 700грама. Риболова е задоволителен.
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”