Тежести при монтаж на косъм

Модератор: sapuna

pike90
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:07 am

Тежести при монтаж на косъм

Мнение от pike90 »

Здравейте, колеги. Прочетох доста коментари и разгледах доста снимки, но не ми е съвсем ясно дали мога да използвам подвижно олово за утежнение при монтаж на косъм. Примерно да го поставя над вирбела на соновното влакно и ако да дали трябва да го огранича. Може да дадете и друг съвет за утежнения които използвате и начина им на поставяне.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Тежести при монтаж на косъм

Мнение от Димитър Чаушев »

Може , но защо искаш да е подвижно и на основното влакно?
Може да се ограничи със стопер на десетина сантиметра зад оловото .
Очаквам отговор на въпроса ми за да сме по-конкретни !
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: Тежести при монтаж на косъм

Мнение от vobler4o »

Както каза колегата ,може да се сложи един стопер зад оловото.Аз преди ловях на такъв монтаж ,само че без стопер зад оловото и рибите не се самозасичаха хубаво.Сега монтажа ми е с долно олово.Така стръвта ми е над тиня ,водорасли и тем подобни(ако има де) ,а и рибата се самозасича.И слагай по-големи олова да е по-сигурна самозасечката.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
pike90
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:07 am

Re: Тежести при монтаж на косъм

Мнение от pike90 »

Защото ми се вижда най-лесно за поставяне. Не изисква никакви кой знае какви умения. А иначе сега като се замисля няма ли да стане оплитане ако е с подвижно олово и относно самозасичането той стопера може да се постави веднага по соновното след оловото, но няма ли при по-силен удар на рибата да се изплъзне със стопера нагоре. Аз се чудя дали да не поставя два стопера на основното след вирбела непосредствено, един вирбел между двата стопера и тежест с вирбел закрепена с карабинка за вирбела между двата стопера.. Дали ще има оплитания.
Аз приемам и други съвети относно поставянето на тежеста. Просто не съм наясно, сетих се за този вариант и затова го споменах.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Тежести при монтаж на косъм

Мнение от Димитър Чаушев »

Така е, това е най бързия и лесен монтаж НО! Пречи на самозасичането, триенето на оловото отслабва линията, оплитанията са повече ,не че така няма да хващаш но........топлата вода е измислена , има инлайн олова, има сейфти клипс, има хеликоптер, все доказани и сигурни монтажи . Разрови се малко (ако имаш желание ) в "Риболов на тежко " там ще откриеш всичко което те интересува .
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”