Проблеми с риболов на дъно.

Модератор: sapuna

n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Проблеми с риболов на дъно.

Мнение от n1k3r »

На това място където ходя на пружина се хваща и шаран до около 2кг. На телескоп също се хваща само ако си на хубаво дълбоко местенце. За това и шарана съм го намесил в темата. Иначе по големите парчета съм гледал, че на косъм ги вадят.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Проблеми с риболов на дъно.

Мнение от Korekom »

Да спомена и проходната пружина. Ползвам монтажа и за хищник (стръв рибка/змийорка) както и червеи/царевичка за мирна риба.
Повод 20-30см (експериментирам), вирбел и след вирбела манисто (да не се наранява възела от проходната пружина, после слагам проходна пружина без утежнение. Контра не слагам - рибата като дръпне не усеща усилие и развива кордата само. Засичам и вадя!
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Проблеми с риболов на дъно.

Мнение от n1k3r »

В куфарчето си имам и Blockend River Feeders май така се пише.. Мога да заменя пружината с него, но там не знам къде да разположа кукичката. Над него, под него и или на едно ниво с него. Ако не се лъжа се слагат червей в него, но предполагам, че и захранка мога да сложа заедно с червей ?
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Проблеми с риболов на дъно.

Мнение от n1k3r »

Една прясна прясна информация от днес. Днес бях на язовира в 7 сутринта тоест тогава заметнах. Бях с фидер сопа и 2 обикновенни по 10лв. Фидер сопата беше с купешка кошничка и или както се вика там с бял червей а на 2-та сопа на пружина също с бял червей и 3-та сопа на пружина, но на царевица. Резултата повече от очевидин, че рибата си предпочете белия червей. На царевицата нито ми бутна нито нищо докато на другите сопи се скъса. След като смених царевицата с бял се почна риболова. От 7 сутринта до 11 на обяд 4кг таранки. Предостатъчно и само да отбележа, че ползвах същите пружини със същите куки и този път нямах ядове. Изпуснах 3 или 4 парчета, но нормално не е като преди почти всяка да отървам.
JessicaBoarp
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 13, 2021 10:11 pm
Местоположение: Colombia
Обратна връзка:

-

Мнение от JessicaBoarp »

Васе,така като питаш е трудно за обяснение защото за всяка риба си има различна стръв. Първо кажи към кой риболов ще се ориентираш на леко или дъно.
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”