Плуващо топче на силиконов косъм ???

Модератор: sapuna

Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Плуващо топче на силиконов косъм ???

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги ! Искам да ви попитам, дали е удачно да се използва плуващо топче монтирано на силиконов косъм? Монтажа смятам да го използвам с метод хранилки, но предвид че стръвта няма да е забита в хранилката смятам да направя малко по-дълъг повод от стандартния 7-8 см, нещо около 10-12 за да има малко повече разстояние за поставянето и на меко олово на повода. Предполагам че без оловото стръвта ще се мятка неконтролируемо точно на хранилката и не мисля че ще е много удачно без тежест на повода.
Благодаря
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Плуващо топче на силиконов косъм ???

Мнение от chirusa_bg »

Излишно се затрудняваш сам. Няма нужда от дълги поводи, меко олово и тн. Само ще се заплиташ при замятане. Ползвай си стандартна дължина. Ако пък искаш да променяш височината на стръвта просто сложи 1-2 сачми за плувка на повода и си ги мести напред-назад.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Плуващо топче на силиконов косъм ???

Мнение от garfield_90 »

Пробвал съм с 2 съчми, но явно са били лекички, понеже като пробвах монтажа на плиткото топчето 15-16мм ги вдига, та за това се насочих към мекото олово. А по въпроса за силиконовия косъм да разбирам ли че е удачен вариант?
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Плуващо топче на силиконов косъм ???

Мнение от krasi_cska »

Колега, за силиконов косъм колко е удачно - не знам, за пръв път чувам такова нещо. Съветвам те да си вземеш от тези т.нар. ''болтчета'' за топчета или да си вържеш просто един косъм. Другия вариант - силиконов ринг с нормален косъм и дъмбел на него, страшно успешен и ползван вариант последно време, има бая клипове по тубата. Относно оловото по монтата - абсолютно безмислено, вържи си един нормален повод 5,6 - 7 санта и ако ти е високо слагаш си както каза колегата едно олово за плувка - 3,4 номер и си свиркаш.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Плуващо топче на силиконов косъм ???

Мнение от krasi_cska »

https://www.youtube.com/watch?v=eIOfBdFbio8
Ето ти колега и едно видео нагледно как става въпросния монтаж.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Плуващо топче на силиконов косъм ???

Мнение от garfield_90 »

Това може да го пробвам. А иначе по моя въпрос. Пробвах монтажа за който питах. С нормален повод 7-8 см, без тежест и със силиконов косъм. Оказа се доста успешен. Едни и същи плуващи топчета , на 2 въдици, едната със силиконов, другата с обикновен косъм. Резултата беше задоволитен и в полза на силиконовия косъм. 18 мм силикон с 15мм топче. Разликата беше 3 риби. 8 на силикон и 5 и на нормален косъм
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Плуващо топче на силиконов косъм ???

Мнение от chirusa_bg »

Силиконовия косъм е компромис. Отстъпва на "истинския" в доста отношения и единственото му предимство е, че е лесен за ползване. Дори и това не е сигурно, но да кажем, че е така.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Плуващо топче на силиконов косъм ???

Мнение от krasi_cska »

Аз съм съгласен с колегата chirusa, и все пак ми стана интересно пусни една снимка да го видим тоз прослувут монтаж, щото попринцип тоя косъм е предназначен повече за царевица и меки пелети.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Плуващо топче на силиконов косъм ???

Мнение от garfield_90 »

Утре ако имам време ще вържа един набързо, ако не на следващото ходене направо на място ще направя фото
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”