Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от toci23 »

Мартин Райнов написа:
21912710_1141566159308633_324243536_n.jpg
:lol: :lol: :lol: Мартинееее,така както ти влачи тоя воблер,аз лично не бих го влачил никога :D браво,това имах в предвид-че трева да се мисли на язовира-и вие го правите.Нали си наясно че тея две сомета ги хвана на пук на всекаква логика,затова ги хвана -защото експериментирате и правите нелогични неща :D и хващате....Радвам се че ви познавам.... :D :drinkers: как беше......(НА РИБА СЕ ХОДИ С РИБАРИ) :lol: :drinkers: Наздраве....
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Мартин Райнов написа:...40-50 -тото капо...
Има трима човека в живота ми, които не искам да виждам никога. Троли не е сред тях. Троли е бащата на "Сом на тролинг" в България. Дължим му това признание, въпреки моята неприязън към тази дисциплина. Има две думи, които не съм изговарял никога- "капо" и "уволнение". Този изказ не отговаря на моята същност. Така го усещам. Започнах да имам резултати, когато запознах да вярвам на собствената си интуиция. Да вярвам преди всичко в себе си. Да бъда различен. Защото тази риба много бързо се учи. Днес смених ъглите на петите на два от "елитните" ми кльонкове. Всеки път по нещо променям. И нямам търпение да го тествам от лодка. Какво капо, какви пет лева? Това е движение напред. Това е процес. Никога не съм питал никого, къде удря, на каква дълбочина удря и на какво удря. Никога! Няма и да попитам. Това е спорт.
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

Днес смених ъглите на петите на два от "елитните" ми кльонкове
Ако са елитни и ти работят защо им пипаш ъглите? Аз го правя, когато не изкарам звукът, който ми трябва от първа проба или се мъча да изкарам звук въобще....
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

За да работят по-лесно от моята лодка, трябваше да им се пипнат петите. Нагаждам ги според моята техника на кльонкане. Трябва да вадят звука само с китка, без никакво старание.
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

Разбирам! Благодаря.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

ringo написа:Разбирам! Благодаря.
Моля, няма защо. "Елитни", защото са изработени от елитни майстори. И какво от това? Това нищо не означава. Един кльонкаджия има много да се учи, докато се научи да подбира кльонковете си. Иначе ще упреква себе си, че не може да кльонка. Най-добре е сам да си ги изработи. Като дължина, форма, форма на петата. Преди това е добре да пробва няколко вида, за да прецени кой кльонк му пасва най-добре. И да си го изработи сам. Кльонка върви в комплект с лодката и китката. Когато е направен по твоя мярка, той е атрибут, който почти не забелязваш. Използуването му е механично действие, което не те натоварва. Аз обичам финеса. Не обичам да млатя като ему. Вибрациите трябва да усещаш по балона на лодката в гъза си. Това е работещ кльонк.
А после? После върти хълва. И си престави, че си сом. Опитай се да я откраднеш! Трудно е да я отмъкнеш с абажура, нали? Така ще избачкаш най-добрия монтаж в случай, че ловиш като toci.
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от toci23 »

Diman написа: Така ще избачкаш най-добрия монтаж в случай, че ловиш като toci.
А ся де ? И как лови toci ? Никой не го ебе кой как лови :lol: щом нема изваден голем :mrgreen: Тоци хвана един голем -много голем вдигнат до лодката и видян,съвсем в началото на кльонкането-когато хабер си немаше и ловеше с шаранска въдица :( Ся едната му въдица само за кльонк струва 600лв без макарата-тоест надеждна въдица :lol: и трета година голем нема......Че от как пуска и камерата май и голем не е виждал-ни на сонара ни на камерата :lol: Така че положението е повече от трагично... :mrgreen: :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Тука не говорим за големи, а за девици. ;)
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от toci23 »

Diman написа:Тука не говорим за големи, а за девици. ;)
:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Ей,клъонкащите :fishing2: По уекинко с употребата на заглавието :fishing6: Щото има лесни и трудни язовири,някой подаряват ,а пък други един голям х...й дават,е има и изключения де :lol: :fishing12:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Сега дан са стегни някой :lol: Тролката и Генерала ми стигат и артисват :rolleyes:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

Един кльонкаджия има много да се учи, докато се научи да подбира кльонковете си. Иначе ще упреква себе си, че не може да кльонка.

Dimane, кльонка ми е болна тема. За това мога да ти говоря три дена без ракията и салатата. Аз изработвам кльонкове и се радвам, че намирам събеседник точно акцентирано по въпроса! Сега за елитните кльонкове:
Елитен или не, всеки кльонк въплъщава духът на майстора си. Ако говорим за елитни майстори, аз познавам само един в България и имам негови кльонкове. Имам и на видински майстори. Никога обаче не бих си позволил да пипап нещо по такъв кльонк. За мен елитен кльонк е дървеният от цял клон или заготовка. Не бих си представил че ще отрежа сърфа на Калин за да го нанадя под свой ъгъл. Просто би станал една лапмерия, каквито са и всички с лепени пети. Дори и да не ми е удобен ще пазя духа на майстора. Освен ако не е мой разбира се, но моите са непотъващи алуминки, които правя от както разбрах, че не мога да постигна съвършенство с дървото, точно в този аспект. И все в тази посока, но пак казвам, че виждам сродна душа , а си ми и наблизо. 0898712297. Някога удари една шайба да побъбрим!
Последно промяна от ringo на Пон Сеп 25, 2017 6:16 pm, променено общо 1 път.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Точно сърф петата при мен работи най- зле. Опитвам се да си обясня защо е така. Дадох и правилния ъгъл. Работи, но....звука не ми харесва. Глух и разсеян. Тази пета има прекалено сложна форма и липсват остри ръбове. Кльонка не е накит, за да пазя духа на майстора му. Той е инструмент, с който викам духа на сома. Измислих пета трепач. Ще ти я покажа, като се видим. Досега не съм виждал такава. С правилна форма и лесно се изработва.
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

За мен ще е чест едно ново приятелство. Обичам конструктивните неща!
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Днес ми дойдоха куките и сътворих ей туй
0-02-05-4002e989cb4a6dd4762de46e16852f602e153e77c5c36a74c872d323301ce7a2_full.jpg
0-02-05-4002e989cb4a6dd4762de46e16852f602e153e77c5c36a74c872d323301ce7a2_full.jpg (102.14 KiB) Преглеждано 657 пъти
Горната е подвижна.Критики и поздравления приемам всякакви.Основното е 0,90 :lol: :lol:Възела на долната е двоен Сан Диего :roll: :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”