Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Troli Rapala »

Моите теории за Голем отново са актуални с този сом,като гледам размера на воблера а и такъма не беше много хард! :wink: :drinkers: Прътлето с акция 40-80грама издържа,макарето беше пълно менте и отпускаше драга много трудно,а плетеняка явно беше с много либри,та за туй не се скъса от якото напъване! :wink: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

Тролка...?!
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Troli Rapala »

bai mile1 написа:Тролка...?!
Кажи? :mrgreen: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

Трябва ли да подхващаш темата за УЛ такъма и инормънса?Ефтините и скъпи воблери?Денсъра който лови и същия ,който не лови при други....примерно :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

Troli Rapala написа:
yco написа:
te4osoma написа:.......
....а снимки от кантарят и ролетката, не ви ли се намират случайно... :lol: , ако ще да е рекорд, да е поне... :wink:
ама молим без фотошопи, щото при толкоз фотографска техника си е срамота..... :wink:
Наистина няма снимки с дължината или тежината,та спекулации всякакви и на доверие,каквото е кът на днешно време! :mrgreen: :drinkers:
че що да има снимки... :wink: , на кой му трябва да знае истинските размери. Пишеш си го рекорд и това е... :wink:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Troli Rapala »

Миле нищо не си разбрал,идеята ми е че Големия иска малък воблер,както в случая с този сом! :wink: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

И ти не си разбрал,оня твоя белия с оранжевите черти при мене не работи :wink: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

Тролка ай да престаниш да ма дебниш а?И да ми бъгваш отговорите?Да не ставам кат тебе да си крия статуса :wink: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Troli Rapala »

bai mile1 написа:И ти не си разбрал,оня твоя белия с оранжевите черти при мене не работи :wink: :drinkers:
И при мен не работи тоя цвят,но пък други си бачкат безотказно! :wink: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

Е що не каза по рано,аз цяло лято в твоя чест го возя на едната сопа?Викам ща реабилитирам кат познавач на фофлери ама на :lol: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Диканаров »

Наистина настръхнах, като гледах видеото! Имаха голям късмет и двамата. Пак да си хванат! И пак да направят репортаж. Хареса ми и изказа на английски на съпругата. Браво!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от аксел »

Не е трудно да хванеш хайверен сом,в Свиленград местата са доста специфични,просто сома няма къде да отиде. За първи съм съгласен съм съгласен с Троли-то,след доста публикации за разни единствено хващащи ръчни воблери отидох на местата в Свиленград,където след 20-дневно капо на тези воблери с моите и на един приятел за 2 часа хванахме 3бр. сомове,като най-големия съм 20кг излезна на Рапала.Имам приятели, които имат тези воблери и тук около Пловдив нямат риба на тях.Истината за Свиленград е следната-малки дълбочини няколко по-дълбоки дупки,които ако се проверяват ежедневно,няма значение какъв вид е воблера,бент спиращ миграцията на хайверните риби,но след като турците направиха бент на Одрин,броят на тези риби рязко ще намалее,след като всичките хванати риби в Свиленград са убити и продадени.Диканаров,за да се счита рекорден улов,трябва рибата да е пусната отново на свобода.Например един колега преди две седмици, пред очите ми извади и си пусна сом от реката дълъг 1.94 м с пръчка Кристъл Спин Медиум/Хеви 7-28гр.плетено влакно 1.2 ПЕ и макара Страдик 19 размер С3000,като рибата на око тежеше около 50кг.,но това е спящ сом на място без нито една закачка,това е рекорд,защото момчето си я пусна веднага,същото се отнася и за хайверните риби.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

Аксел, както винаги е на ниво, дори бих казал доста над нивото..... :wink:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от robber_79 »

Troli Rapala написа:
bai mile1 написа:На Сена хич нищо ли не фана? :drinkers:
Пробвах два пъти и се отказах! :mrgreen: :drinkers: Спининга си изисква яка хамалогия,не е за мен,по ми е добре да се возя и он сам да се надене! :wink: :drinkers: Без лодка просто не си представям риболов! :drinkers: :drinkers:
Нямало е кой да ти покаже правилното място в твоя регион . Мен ме заведоха, на Рейн показаха ми 2-3 места, за което съм благодарен на хората . Иначе лодката много ми липсва, особено като чувам от брега звук на кльонк .
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от robber_79 »

Аксел, ония ден един колега белгиец с който сме приятели в социалните мрежи, извади 177 см. риба. Въдицата 0-10, макара 1000 и плетено 0,6. Борба час и половина. Извадена е от мост с поне 3-4 метра височина, и кепчосана с много зор, чрез въжен кеп. Вярно е, че сега рибата е по-мудна, но това си направо рекорд.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”