Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

13 кв на стена по 4 стени е 52 кв и мрежа пвц по 1,50 лв на квадрат е 80 лв..,толкова струва 1 кубик варова мазилка... :lol: ..Тези мрежи са за кирпич и бетон, за камък и тухла не виждам никакъв смисъл, дори може и да вреди, като изгние мрежата след години от варта.
Явно новите супер мазилки си падат при кихване.... :lol: и затова мрежи и косми слагат или са отпадъци от боклуците и гледат да ги разкарат... :wink:

Да не гледаме Римската империя, там си е класика, питай Троли... :wink: , ама другите 3 стаи са измазани с хоросан и няма паднало и пукнато от 70 години насам, че и отвън е измазана цялата къща без косми и мрежи ... :lol: ....и няма цепнато и паднало, ама така е при 70 сантима мраморен зид.. :lol: , някой ще пита, как го измери, та на едната вътрешна стена правих отвор за водопровод и на хилтито не му стигна тирбушона, пък и пропуши на 20-я сантим... :lol: , та на ръка с ломец за камъни, та като белязах ломеца и го измерих и посочи 72 сантима без мазилката... :lol: .. двама местни ми помагаха и видяхме голям зор за една кекава тръба да прекараме.... :evil: , та само тая стая и избата са с червена глина измазани, избата може, ама стаята не върви, та затова я махам.
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Don4o_62 »

брей,всичко си каза накрая,щото показваш 5 кръстосани камъка, една греда и питаш....де да знаем че било цял мини палат бре :D вар щом си решил,но на гредите без мрежа няма да минеш и недей рапицова щото след време ще изгние,пвц сложи,гледам тия хубаво редени камъни и каза че си изчигъркал между тях,защо не направиш фугирана мазилка между тях,ще стане много красиво и битово :D
пп а горните сметки дето ги правиш ако искаш да стане както трябва,трябва и да дадеш кинти,без пари няма...знаеш ли че за мазане на две стай,обръщане на 4 прозореца,шлайфане гипсокартона на тавана и други дреболий ми взеха към 700 лв. майсторите, затова почнах сам квото мога,теракот и гранитогрес,кухня, улуци,дувари, бетони,гаража сам го покрих отгоре с релефна ламарина и....селски тъпни колкото щеш :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

фугираната е хубаво, ама нямам нерви, пък и не съм изчагъркал фугите.... :lol: та ша си чешем езиците.

Пак малко са ти взели за две стаи, че и таван. Ха да дойдат и да ми измажат стаята и тавана за 350 лв със вар, без да обръщат нищо... :lol: , дай ми телефона им на лични след карантината да почват... :mrgreen:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

Дончооо, тенкю.. :D , май ще го правя фугирано, вкара ми мухата, сега казвайте на бял мрамор, каква фуга ще му пасва, че черното простее.... :roll: гледам, че има и пистолети за фугиране, това ме успокоява малко...
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

yco написа:сега казвайте на бял мрамор, каква фуга ще му пасва, че черното простее.... :roll: ...
Червена и синя,можи да ги редуваш за по лесно :wink: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

Нарисувах фугите в няколко цвята и бялото стои най добре, сега остава въпроса за материала, да не се пука, за сега съм се спрял на.

1. Хоросан от фин пясък и гасена вар, по-блажничко да е.... :lol:
2. Бял цимент и мраморно брашно
3. Бял теракол или друго готово бяло лепило.

още нещо, някой да добави, както и за техниката на полагане, гледам, че се работи със шприц и малки шпатули.
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

Ейии...и аз къде питам тука за зидар-мадар. :lol: ., то тука само известни сомаджи, ....я.. :lol: ., га ги види Троли мистрито у магазину, ще го помисли, че е шпатула за обръщане на сомски пържоли.. :lol: ..може и да си е купил една вече от неръждави ..... :lol: Дончооо, що се смълча бе човек, не питам за шаран шпион-зайре.... :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

Я да питам аз,някой знай ли го туй място? :wink:
Прикачени файлове
08BFA792-CC25-4988-9C89-569A99C07191.jpeg
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

Ти що го показваш икъръ, да си криви вратните шийгуни, дори и Ел Сом-Патрон.. :lol: ., легнах хоризонтале, да го видим, тоя пущинак къде е.... :lol: :lol:

от тука е, по самолетната снимка от Хорхе... :lol: ., тука он пуска пурите оригинало с Ел парашуто.... :lol: :lol: .

Изображение
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Troli Rapala »

bai mile1 написа:Я да питам аз,някой знай ли го туй място? :wink:
Прилича на моя паркинг на бившия "мой" гьол! :roll: :drinkers: Много коварно е снимано,та мое и да бъркам! :mrgreen: :rolleyes: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Troli Rapala »

Краси,некой пробва ли с лодка да мине през КПП,че не се издържа? :roll: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

Хер Дженерала мой си го познай и едни други пичове дето бяха вкарали масата и столовете във водата :lol: И бирата....
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Don4o_62 »

yco написа:Дончооо, тенкю.. :D , май ще го правя фугирано, вкара ми мухата, сега казвайте на бял мрамор, каква фуга ще му пасва, че черното простее.... :roll: гледам, че има и пистолети за фугиране, това ме успокоява малко...
бях за риби ама се фанах за...сещай се :lol: относно фугите ако не си правил и нямаш нерви най вече,не се хващай,не е сложно, но е бавно,с малка шпатула пълниш полека и забърсваш ако изцапаш камъка,за пистолет съм слушал,но много матерял вървяло и как се прави не знам,фугирал съм цялата ограда отвънка и отвътре,25 м. е дълга само отвътре отвън с чупките може и повече :mrgreen: ,остана един ъгъл но не ми се бара вече ни шпатол,ни цимент :mrgreen: , с бял камък е зидана и фугите изсветляха от цимента и се сляха с камъка,и точно това се чудя,черно наистина е постно,мислех за нещо тъмнокеремидено за фугите,но да не стане кич :roll: тъмносиво също е добре,като ги минеш с цимент и изсъхне, после с боя върху тях каквато искаш
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

Бравооо... :D

Прав си човече, отказах се вчера още, като сметнах по формулата....

100 камъка на квадрат по 10 кв на стена е 40 квадрата е 4000 камъка, по 2 мин на камък работа е
133 часа делено на 4 плътни.. :lol: ... работни часа на ден... :wink: . е равно на 33 дена ...аееесиктир... :lol: , ама не влиза миенето преди и след на всеки камень.... :lol: , не гъ щъ тая технология..... :lol:

Хмъъ..за 33 риболовни дена по 4 работни часа ша фана 100 работни сома... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

Troli Rapala написа:Краси,некой пробва ли с лодка да мине през КПП,че не се издържа? :roll: :drinkers:
Ще та издадем открит лист.. :lol: ., че ще ходиш на групова телешка ваксинация за изгубени сомски битки и ще минеш с една кожена инжекция само 2 цоло.. :lol: .ама приятел сомаджи ша ти я бие да ти е сладко.... :lol: и Кръгом към Март...... :lol: :lol:
Разходкар такъв..... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”