Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от kukukuka »

с теа немаш грижи. гъдето и да се насмучеш като казак метате на рамо и те прибира :lol: :lol: :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Troli Rapala »

Миле,тогава беше топла година и затова!А и ти си по на север! :wink: :drinkers: Учуден съм,че бургазлиите хванаха 3бели на Малко Шарково,но и той е на юг та се затопля по-рано! :rolleyes: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

В събота и тука са хванаха бели на трол, :wink: Ама на много дълбоки фофлери.Аз бях тръгнал само на жиг,и не бях подготвен.
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от nkolev66 »

bai mile1 написа:Колев,твоя градски оди да троли по твоя язовир гледам :lol: :drinkers:
Ходиха на Шарково, а пък вчера се върнахме от Ивайловград. Обаче :!: , и аз няма да казвам нищо, като останалите тука. :twisted:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

Ай сега и на не се сърди човече ша си играйми :lol: :lol:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от nkolev66 »

bai mile1 написа:Да,позна я :drinkers: Ама ти са преплитат случките :drinkers:И аз го имам същито нексаве,земах го за спининг за щуки :lol: ич го няма за трол,отърва му аванса и цъка изнервящо :lol: :drinkers: ама и при мен лови,е по миниатюрни сомчета :lol: :drinkers:
Това с аванса (за Тролката-"драга" :wink: ) на всички макари се лекува чрез замяна на шайбите от кечета с карбонови такива. Макара с кечета при охлабен аванс "цъка" и бавно отпуска воблера назад, обаче ако го стегнеш при рязък удар често къса, особено сомски удар и разни бързи риби, като торук, туна, дорадо и други подобни. Твърде малко макари заводски излизат с "карбон драг", една от тях е ПЕНН Спинфишер V (такава в размер 8500 имах) и освен високото тегло и кекавата боя, няма други забележки.
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

nkolev66 написа:.......а пък вчера се върнахме от Ивайловград. Обаче :!: , и аз няма да казвам нищо, като останалите тука. :twisted:
Стига подмятай моряшки партенки, аз не съм ходил за риба от Август... :evil: :wink:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от nkolev66 »

bai mile1 написа:Ай сега и на не се сърди човече ша си играйми :lol: :lol:
Не се сърдя, ама питах поне за нивото и къде са повечето лодки, обаче за Ивайловград никой нищо не казва. Иначе хванахме на тролинг, ама само на един воблер (не на един модел, а само на един конкретен-късметлийски) четири риби в събота и това беше много добро постижение, при масови валати. Нивото, както винаги варираше +, - 30-50 см. и общо в края на излета за трите дни беше паднало с поне 50 см. и "хелинга" на "митничарското" вече беше извън водата. :idea:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от bai mile1 »

На колко гази късметлийския воблер?Тука късметлийската дълбочина беше 8мт +- :wink:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от Troli Rapala »

Четири риби за ден е много-добре,браво! :wink: :drinkers:
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от robber_79 »

bai mile1 написа:На колко гази късметлийския воблер?Тука късметлийската дълбочина беше 8мт +- :wink:
Halco ?
Някой пускал ли е yo-zuri hydro magnum deep diver ,дето ги дават да слизат до 12-15 метра? Мисля че заради ниската температура на водата и пълните язовири има резон да се търсят на много дълбоки воблери.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от nkolev66 »

bai mile1 написа:На колко гази късметлийския воблер?Тука късметлийската дълбочина беше 8мт +- :wink:
Между 8 и 9 метра беше успешна, според дистанцията с влакно №1 я постигахме с лекота. Воблера беше (даже още е) много компактен, а рибата я намирахме не близо до дъното, а при дълбочина 18 и повече метра. Има хванати риби (единични) и на Салмо фрийдайвър 12 и на Йо Зури, отново на същите дълбочини.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от nkolev66 »

Troli Rapala написа:Четири риби за ден е много-добре,браво! :wink: :drinkers:
Късмет, чист късмет извадихме с жената :lol: :lol: :lol: . Първия ден от обед нататък обиколихме широкото до 2 м. дълбочина и после през дефилето надолу и случайно уцелихме една риба. Втория ден от рано около 9 часа, четири риби и третия ден от 9 до 13 часа само една. То късмета не е вечен. :lol: :lol: :lol:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от yco »

nkolev66 написа:............Твърде малко макари заводски излизат с "карбон драг", една от тях е ПЕНН Спинфишер V (такава в размер 8500 имах)...
Право в десетката.. :wink: , аз питам Троли, ти отговаряш, той он де да знае.. :wink:
За първи път PENN въвеждат карбоновите шайби при драга на Спинфишер V, още през 1985 г. а след това и при останалите модели. Материала се казва, както съм писал НТ 100, защото издържа при поставен среден драг 100 мили спирачен път.... :wink: и е забранено смазването на шайбите, както при автомобилите, кой си смазва спирачките, само ненормалниците.... :lol:
Та само сухо...и на голо.... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина (vol.2)

Мнение от nkolev66 »

yco написа:
Право в десетката.. :wink: , аз питам Троли, ти отговаряш, той он де да знае.. :wink:
За първи път PENN въвеждат карбоновите шайби при драга на Спинфишер V, още през 1985 г. а след това и при останалите модели. Материала се казва, както съм писал НТ 100, защото издържа при поставен среден драг 100 мили спирачен път.... :wink: и е забранено смазването на шайбите, както при автомобилите, кой си смазва спирачките, само ненормалниците.... :lol:
Та само сухо...и на голо.... :lol: :lol:
Тези исторически данни са много интересни, имам само една забележка - това със смазването на "драга" не е вярно, всички кечета и карбонови шайби се смазват :idea: , а при спинфишера направо са заляти с огромно количество грес (една синя такава - пресича се по-трудно при контакт с вода).
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”