Размисли и факти за кльонка

Модератор: bobopeli

Гост

Нещо за сома!

Мнение от Гост »

Браво Сашо .Между другото Милко беше попадал на този материал някъде и живо се интересуваше кой го е писал.Така и не разбра мисля.Като го изчета ще ти кажа мнението си.Материала се отнася само за риболов на сом с кльонк-правилно ли съм разбрал?
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Аз съм госта!
Barutchiata

Мнение от Barutchiata »

Провокира ме и аз да драсна нещо като леко те корегирам,за което ще ме извиниш но това е само въпрос на възгледи и опит.Първото нещо което научих за риболова на кльонк е да не се качвам в лодката без нож.Той е почити толкова важен колкото въдицата и кльонка.Има доста случаи при вадене на рибата тя да закачи нечия ръка със стърчаща кука от устата и да извади човек от равновесие дурпайки го към водата.Съгласен съм за предимствата на късата пръчка ,аз лично предпочитам дължини 1.80м.Но ролковите водачи не са за предпочитане.ЗАЩО????Защото те са предвидени за риболов на риба тон и марлини.Та значи когато рибата удари и запова да развива аванса рибаря взима въдицата и сяда на стола като си закача два карабина за макарата от двете страни .И всичкото това става за няколко секунди като през това време рибата взема 1-1,3км.Та ако водачите не са ролки ,гаранция ще се запалят.Присъствал съм на вадене на 75кг сом не беше взел повече от 25м влакно от аванса.Колкото до влакното отдавна се отказах от плетеното влакно.Имах голям проблем-дойде рибата и едно ,че рибето бяга като лудо ,второ си вадя повода рибето ,вирбел ,олово и тройката на топка.От как сложих монофилно съм си супер.Твърдо съм за кука с тройка.Купил съм си хубави тройки,скъпи ама хубави.Кеф цена няма!!!!!Макарата наистина трябва да е много здрава ама защо трябва да е и груба не разбрах.Предпочитам мултипликаторите макар ,че в момента ловя с с Mitchell NAUTIL.Та ако се лови само на кльонк,съм за мултипликатор.Всички риби уловени във Италия ги извадихме на ръка без канджа,включително и 75кг.Важно е рибата да е достатъчно уморена,за това като се докара до лодката с ръка се пляска леко по главата ако има сили започва да се мята и взима влакно.Не можах да прочета целия материял затова ще продължа утре
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

PENN ако може пусни няколко снимки и тук, понеже не ходя в манията вече.Има двама трима дето се държат като милиционери.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”