Монтаж за кльонк

Модератор: bobopeli

Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от Don4o_62 »

сега да поясня,вирбел е задължително,че риба за стръв над педя,особено едър клен като вземе да се върти се усуква повода,отива чак над оловото и става...нищо не става,повода защо е 50 - 80 см. ами от ранните г. така е навлезнало и така си остана,но оловото и до ченгела да е, не пречи,даже с изкуствените октоподи дето слагат,ги дават плътно всичко
на дъното не се пуска никога,нали затова е кльона да го дигне от дъното,на дълбочина 40 - 70 м. как ще стане да се пусне до дъното,къде е логиката,стръвта се пуска под лодката от 3 до 8 м.като има изключения и някой ги свалят на 18 - 22 м. :wink: зависи от язовира,но основно ако има сом и няма много кльонкажий,се пуска на по горната дълбочина дето казах
някой беше споменал че бил от старите кльонкажий :wink: ,аз съм от още по старите,но никога не съм парадирал и на много градски съм помогнал с въпроси,но лафа ще си остане верен,Отваряш им очите,после не можеш им затвориш устите :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от old fox »

Don4o_62 написа:сега да поясня,вирбел е задължително,че риба за стръв над педя,особено едър клен като вземе да се върти се усуква повода,отива чак над оловото и става...нищо не става,повода защо е 50 - 80 см. ами от ранните г. така е навлезнало и така си остана,но оловото и до ченгела да е, не пречи,даже с изкуствените октоподи дето слагат,ги дават плътно всичко
на дъното не се пуска никога,нали затова е кльона да го дигне от дъното,на дълбочина 40 - 70 м. как ще стане да се пусне до дъното,къде е логиката,стръвта се пуска под лодката от 3 до 8 м.като има изключения и някой ги свалят на 18 - 22 м. :wink: зависи от язовира,но основно ако има сом и няма много кльонкажий,се пуска на по горната дълбочина дето казах
някой беше споменал че бил от старите кльонкажий :wink: ,аз съм от още по старите,но никога не съм парадирал и на много градски съм помогнал с въпроси,но лафа ще си остане верен,Отваряш им очите,после не можеш им затвориш устите :lol:
:D Ок - Учитилю !
Но както на всички е известно възлите отслабват линията и за това се използва един по-стар метод - "на копче" - но ти си по млад от мен и за това не го споменаваш - или не го знаеш 8)
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от Don4o_62 »

:D Ок - Учитилю !
Но както на всички е известно възлите отслабват линията и за това се използва един по-стар метод - "на копче" - но ти си по млад от мен и за това не го споменаваш - или не го знаеш 8)[/quote]
ха ха,това с копчетата беше актуално преди 90 - те г. :lol: и като ме питаха що го слагам,и като им кажа че да се върти рибата по основното,почваха да гледат с ......интерес :lol:
като говорим сега за вирбели,говорим за вирбели за сом,не някви путкини закопчалки :wink: ,аз от Краставицата в Бургас бях си взел едни морски още от преди,но сега има всичко навсякъде
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Bokata77

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от Bokata77 »

Както казваше Amogo-то в един древноразвиващт се край .....Няма не работещ монтаж , има НЕкомпетентни хора работещи с него.....колко е прав бил чиляка :drinkers:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от yco »

Гринго, я ни пусни едно дунавско монтажче, ама класическо от едно време, без октоподи и агнешки черва... :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Bokata77

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от Bokata77 »

yco написа:Гринго, я ни пусни едно дунавско монтажче, ама класическо от едно време, без октоподи и агнешки черва... :lol:
Път викам на ,,УЧИТЕЛЯ,, да даем първо :mrgreen: той знае и може всичко :rolleyes: наща партия така ни е учила :drinkers:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Don4o_62 написа:Нека да знае,няма само едни да фащат,други да гледат :lol: .Колега не ги слушай тия.Страх ги е да не им фанеш сомовете :lol: .Последния коз,който ще ти кажа е най уловист.Правиш шамандури от стиропор-35 на 45см.Правиш си различни поводи по дължина(по горе ти казах какви),като за тежест използваш плосък камък,средна големина.Но трябва да е от язовира,иначе сома усеща разликата,и почва нещо да се услушва и неще да яде.А стръвта която сома обожава е младо пиле(домашно) около 300-500гр.,но прясно и кървящо.Зареждането става,като си ги носиш в един кашон с теб и на място късаш главата на пилето,като му раздърпваш задника,за по голяма миризма.Надяваш ченгела, който трябва да стърчи от задника на пилето :D ,че сома атакува винаги откъм задника. Шамандурите ги мяташ от брега надвечер,но не по рано от 20ч.,след което залягаш някъде и чакаш.Гаранция след няколко часа ще си хванал :D .
Мойте са юрдечки дали ще станат ,,УЧИТЕЛЮ,, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от yco »

При наличие на толкова пилета, няма да сляза ич до язовира.... :lol: :lol: :lol:
Откъде го изкопа това..... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от Don4o_62 »

Ристе,Ристе,много сте назад с матряла с оня дунавски мамалигар :lol: но ти не си виновен че малко късно тръгна за сом,пък мравката дето лази дебелото дърво.....мен де :lol: какво ти се сята,както изпълзяло червейче от дупка за глътка въздух,така се и прибира завалията :D ,но ти ако почерпиш на вилата на мраморната маса :drinkers: ,а мамалигара ако ми целуне ръка а може и още нещо.....ще ви пратя записки по българския улов на сом едно време :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Bokata77

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от Bokata77 »

Дедка Аз акъл от бракувани коне НЕ ми требе :butthead:
Иди направи на селския поп една усна забележка от кръста надолу :mrgreen: ....ако се дърпа го цунай подмишницата и да та опеее с тия твойте записки и пилета от татово време :mrgreen:
Дедка окъпи се изрежи си ноктите ,избрасни старата вуняща вълна , смени си чорапите нарани кокошките ,магарето и прасето , и си отвори една бира под навеса .......и ще видиш ,че света е по друг към тебе :lol:

п.п и не ми отговори мойте юрдечки стават ли ? :lol: на два месеца и 3 дена са :lol:
Дърто а доно ...но нада ли :finga: всичките ти риби си ги хванал така...скрий се и повече не се оригвай на темата сом щот съм сигорен че си ги ловил повечето така.

п.п да не говорим,че начина който описва си е живо бракониерство(на тек,тапа или гирим)!Не мерси колега,дано всичките му риби не са хванати по този начин(което ме съмнява)-хвалиго тоя Don4o_62 и неговите риби на друг!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от Don4o_62 »

абе дунавски шмиргел,щом се връзваш на тия неща дето съм ги писал :mrgreen: и ти си за 4 - та глуха,но не си виновен,манталитета ти е толко :wink: айде марширувай на някъде и изобщо не занимавай масовката с интриги
хората четат и между шегата се пише и истина, ама на такива задръстени власи като теб, иди им наливай акъл в тиквите :wink:
досега от теб освен интриги и плюене,нищо друго не видяхме,казах ти,скрий се в дупката откъдето изпълзя :wink:
Ристето ти каза да покажеш монтаж,ха ха,ти обувките не можеш да си вържеш,камо ли монтаж,като ти гледам мисленето :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Bokata77

Re: Монтаж за кльонк

Мнение от Bokata77 »

Ко речи тапата 35 на 40 и повече яйца от юрдечка във фрикасето щот го папка чичо сом :lol:...казах ти ти акъл нема даваш ...комоли да ми казваш къде да си ям баничката.
Арееееее че снесоха мандъчетата :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”