За сом с кльонк

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: За сом с кльонк

Мнение от VGS »

А някой има ли наблюдения, дали този вълнен конец не пречи по някакъв начин в определени ситуации ?
Виждал съм да го използват, но аз лично не съм и нямам наблюдения, а ми е интересно.
lubo9
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 10:32 pm
Местоположение: София

Re: За сом с кльонк

Мнение от lubo9 »

Emo-83 написа: С чист вълнен конец омотай тройката.Влакната на вълната са кухи и това позволява да задържа миризма,ако ползваш някакъв ароматизатор. :wink:
Мерси за съвета. Ще го пробвам.
Мисълта убива действието!
Аватар
magiosnika---
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 12:24 pm

Re: За сом с кльонк

Мнение от magiosnika--- »

VGS написа:А някой има ли наблюдения, дали този вълнен конец не пречи по някакъв начин в определени ситуации ?
Виждал съм да го използват, но аз лично не съм и нямам наблюдения, а ми е интересно.
Ами например способства за по бързото ръждясване на тройката. После си мисля,че е по добре да боднеш някоя и друга пиявичка на тройчето вместо да моташ конци по нея. Лично аз не слагам нищо по нея и не се оплаквам. Мое лично мнение е, че сомът не е толкова мнителен колкото го изкарват. И когато реши да вземе нищо не го спира. Напивали сме се и сме пяли в лодката и пак ни е удрял. Както и сме мълчали като риби и нищо. Май е по добре да се забавлява човек - вместо да лови по учебник :D Резултатите са същите, но кефът е в пъти по голям. Поне при мен така се получава.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: За сом с кльонк

Мнение от Emo-83 »

VGS написа:А някой има ли наблюдения, дали този вълнен конец не пречи по някакъв начин в определени ситуации ?
Виждал съм да го използват, но аз лично не съм и нямам наблюдения, а ми е интересно.
Вълнения конец се намотава на стеблото на тройката и няма пречка за стръвта.Не виждам на какво може да пречи.Ползва се,когато има нужда от слагането на някаква миризма.В Б-я не е характерно използването на такава.Но веднага мога да пусна линкове на специални такива,които се използват на запад.Удачен е заради кухите си влакна и задържането на тази миризма.Споменавам това,което зная,а не съм казал,че използвам.От нашите хора го ползва Омето без да са му опадали върховете с пиявици на куките(не знаех,че те са антикорозионни).Сигурно слага някакви нераждавейки.
Опитвам се да посочвам някои неща,които не са описани в темите.Ще се радвам,ако и другите споделят такива. :wink:
Например за шума в лодката.Той се създава понякога нарочно тропайки с крака по дъното.Така един чужденец хвана рекорден сом с 1-вото си идване на яз. Кърджали.Този метод се използва,когато е засечен сом на дъното,а той не реагира на кльонка.
Аватар
magiosnika---
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 12:24 pm

Re: За сом с кльонк

Мнение от magiosnika--- »

От скромният ми опит съм забелязал, че различните миризмици използвани за мазане на воблери,силикони и тн. са търговски каламбури :wink: Но ако по този начин ще се чувствате по добре си мацоткайте стръвта с тях. Някой си нарязват рибката странично за да кървяла,други слагат октоподчета,трети всевъзможни червалъци и така :D Сомът е бруталист по природа и не умува когато му се хапва. Виж това с тропането ще го пробвам звучи ми яко :D Този сезон още с първото ми влизане ще извартя едно хоро в лодката, колегата пее едни македонски песни та се къса. Тази есен четири лодки в радиус 500м се изпариха като зафана Йовано Йованке. Всъщност като се замисля е възможно да си е тактувал с крак докато пее :roll: Така се бях натикал,че ми се губят моменти.Знам, че на сутринта имаше вързани 2 сома за лодката, което ще рече,че всичко е било по реда си. Сигурен съм в едно - пеенето и пиенето не пречат :drinkers:
мирославмладенов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 1:42 pm

Re: За сом с кльонк

Мнение от мирославмладенов »

аз съм нов в кльонка и за три опита имам едно сгъване на пръта на дунава и толко.няма ли желаещ да ме понаучи в занаята,защото сомаджии познавам само препънджии...масрава ще е от мен естествено,имам кола,лодка и моторче
Аватар
magiosnika---
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 12:24 pm

Re: За сом с кльонк

Мнение от magiosnika--- »

Приятел, щом за три излета си постигнал кълване значи си на верния път. Препоръчвам ти да се доразвиеш и усъвършенстваш сам. Понякога това е печелившият начин :!: Поне аз имам такива наблюдения.
eng_angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 2:29 pm
Местоположение: Русе

Re: За сом с кльонк

Мнение от eng_angelov »

мирославмладенов написа:аз съм нов в кльонка и за три опита имам едно сгъване на пръта на дунава и толко.няма ли желаещ да ме понаучи в занаята,защото сомаджии познавам само препънджии...масрава ще е от мен естествено,имам кола,лодка и моторче
Далеч ли си от Русе?
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: За сом с кльонк

Мнение от Emo-83 »

мирославмладенов написа:аз съм нов в кльонка и за три опита имам едно сгъване на пръта на дунава и толко.няма ли желаещ да ме понаучи в занаята,защото сомаджии познавам само препънджии...масрава ще е от мен естествено,имам кола,лодка и моторче
Приятел мисля,че си на прав път.Допитвай се до колеги с опит.Чети всичко и от всякъде.Няма такъв който да се е научил сам без никакво инфо......освен,ако не е Господ или се е взел за такъв.
Желаещи има,но сами няма да ти предложат.В повечето случаи лодката,масрафа нямат значение........ :wink:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: За сом с кльонк

Мнение от Don4o_62 »

Щом си разбрал основното,ходи сам и пробвай.Този който знае повече от теб, няма да ти покаже нищо, щото няма да дойде.Каквото сме се се овълчили напоследък,никой на никого не казва истината.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
magiosnika---
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 12:24 pm

Re: За сом с кльонк

Мнение от magiosnika--- »

Всеки сам решава дали иска да твори, да чиракува или бездейства :wink: Най трудно, но и интересно е творенето :drinkers:
yzyna
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1411
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 12:15 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: За сом с кльонк

Мнение от yzyna »

Имам въпрос,какви куки като големина и марка да ползвам за кльонк?
eng_angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 2:29 pm
Местоположение: Русе

Re: За сом с кльонк

Мнение от eng_angelov »

нали знаеш какво е казал Мечо Пух...
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: За сом с кльонк

Мнение от Emo-83 »

yzyna написа:Имам въпрос,какви куки като големина и марка да ползвам за кльонк?
Гамакатцу и Оунер 4/0 и 5/0.Може да са с тефлоново покритие. :wink:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: За сом с кльонк

Мнение от Don4o_62 »

По малка от 6/0 нули недей.Бягай на сигурно :)
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”