Кой на кого трябва ....... ???

Модератор: bobopeli

charana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 8:35 am

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от charana »

абе хора кви са тия автомати ипищови че и деца намесвате и възпитание
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от Franko »

Водни бате,пръскат вода.Като те настъпят и тебе някога друго ще говориш.
Да си олеквал някога с 11бр въдици или лодка барабар с мотора и оборудването.А?
А за това че са пуцали по Тедо без изобщо грам вина да има.Ти какво правиш в такива ситуации.
Купуваш си нова лодка,такъми и ....забравяш че са те окрали.Плаваш си из водата ,над теб си свирят олова,а ти оставаш равнодушен.
Ти си на ход.Дай съвет в такива ситуации ,какво да правим.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от VGS »

Е , колеги ,
айде малко по спокойно да го даваме, накрая ще ни изкарат убийци и какво ли не.
Ние не ходим по водоемите да се стреляме и да ни се избиват нервите, а за да ни е кеф и да рибовстваме.
Както вече разбрахте, не потдържам нито едните нито другите, понеже знам как е и на двата фронта.
Съветвам да го караме ама по споконо, че не знаем кой ни чете :?
А и да не стане като при мен (имам в предвид държавата в която съм сега), зарбанено е със закон ГЕНЕРАЛНО троленето във вътрешните водоеми (изключение прави само ако се практикува от лодка с гребла), а риболова от лодка е разрешен само при закотвена такава. И да не говорим, че за мотор над 6 коня трябва да имаш капитанско право. Има вода полиция навсякаде и те дебнат дори и малко като дадеш газ, проверки за алкохол редовно и какво ли не. Даже на двата пъти от 3-те ми излета, за по няколко часа на кльонк, идваше полицейски катер да ме провери какво правя :) . Да не би случайно не съм искал да убивам рибите с това парче дърво. Май ще се отказвам :wink:
Далеч съм от мисълта , че скоро при нас може да стане така , но все пак може да го имаме в предвид и просто да се опитаме да си правим кефа спокойно и без да се избиваме, е поне докато може.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от snegk »

За такива крайности е абсурдно да се говори.Не зависмо от коя страна, защото както и едните могат да стрелят така и другите.Това обаче се превръща във война а не риболов.Всеки е имал изнервящи ситуации,но да говорим за стрелби и убийства, това е не сериозно.Храта война водят и гледат да избегнат жертвите, пък ние без война ще се изтрепем. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от krokibg »

VGS,какво и е на темата ??? Ако мислиш че не е актуална и не на място,просто я заключвай и толкова !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
charana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 8:35 am

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от charana »

мисля че имаме много HARDнастроение аз съм запален шаранджия и обожавам тролинга такачесъм били в двата лагера мен специално най много ме дразни това че повечето шаранджии си оставят шамандурите в гйола най вече в ивайловград
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от Franko »

snegk написа:За такива крайности е абсурдно да се говори.Не зависмо от коя страна, защото както и едните могат да стрелят така и другите.Това обаче се превръща във война а не риболов.Всеки е имал изнервящи ситуации,но да говорим за стрелби и убийства, това е не сериозно.Храта война водят и гледат да избегнат жертвите, пък ние без война ще се изтрепем. :wink:
Напълно си прав.
Споменатото по горе е само пример,но явно някои се докачат за определени думички.Всеки сам отговаря за постъпките си.
Как темата опря до война,нека всеки сам си прочете какво е написал?Така е и по язовирите-от мухата става слон. :wink:
Последно промяна от Franko на Вто Сеп 08, 2009 9:09 am, променено общо 1 път.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от krokibg »

snegk написа:За такива крайности е абсурдно да се говори.Не зависмо от коя страна, защото както и едните могат да стрелят така и другите.Това обаче се превръща във война а не риболов.Всеки е имал изнервящи ситуации,но да говорим за стрелби и убийства, това е не сериозно.Храта война водят и гледат да избегнат жертвите, пък ние без война ще се изтрепем. :wink:

:lol: :lol: :lol: До сега не съм чул някой да е стрелял от лодка по хората на брега,но обратното го чувам и чета постоянно.Също така,ако тези на брега са си пуснали въдиците като хората,никога не съм чул някой от лодката да почне да псува по тези на брега защото са застанали и ловят спокойно но обратното се случва само при самото приближаване на лодката близо до мястото където са застанали - факт !!!

Вальо,това са фактите :idea: :idea: :idea: А на господин шарана,ще кажа че от доста време както каза Илийката,войната по водоемите е факт !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от snegk »

Те това е лошото.А трябва да релаксираме на водоемите.Управията е само здружения и точни правила.Който не иска да ги спазва да си стои в къщи :lol: :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
charana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 8:35 am

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от charana »

мисля че все пак нормалното съжителство е възможно дайте обаче да откриваме исобственните си грешки малко сме като левски и цска
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от VGS »

Не успорвам нито актуалността на темата, ното фактите.
Опитвам се да ви поттикна към малко по-не войнствени решения.
Все пак , четат и деца и незапознати със случая и какво ще излезне на края, че всички шаранджии са егоисти и стрелят по хората примерно или , че всички практикуващи тролинг са света вода не напита или обратното.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от krokibg »

Опонирането се поражда тогава,когато се пишат НЕистини !!!!Що се отнася до възпитанието на синъ ми,това си е мой проблем и правя това,което смятам за редно,без значение дали на някой му харесва или НЕ !!! Никога няма да допусна синъ ми да се двоуми,дали да застане срещу нещо което е нередно и ако някой ме псува пред него,никога няма да оставя нещата без отговор :idea: :idea: :idea:

Темата хвана в обратна посока и от това,да си кажем нещата каквито са,направо ще се испокараме.Направо да си заключва темата и кой-както може,така да се оправя.Аз съм майстор в набирането на врагове,колко ли шаранджии ме псуват сега :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Аз обаче,също псувам и още като се събудя сутринта,тегля по една майна на всики,да съм първи а после който иска да ме псува цял ден :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :wink:

Айде удряйте катинара :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Nedeltcho Delev

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от Nedeltcho Delev »

:roll: :roll: :roll:
Абе чакайте да ви попитам лодкарите-има ли някъде писан закон на колко метра от брега има право човек да си разпъва въдиците и на колко метра от брега тролещия няма право да наближава???Ако няма такъв закон закакво са дърлите незнам,ако шаранжиите толкоз пречат на тролещите да земем да се разграничим и всеки да си знае гьола.Според мен да няма кавги тролещите и шаранжиите да си правят отделни срещи на два различни язовира и кавгата ще спре!
Незнам как щеше да се обърне темата ако шаранжия беше пуснал темата,че му пречат тролещите :smt102
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от Краси_поборника »

Со кротко,со благо и малко кютек ще се натъкмят нещата. :roll:
yzyna
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1411
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 12:15 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Кой на кого трябва ....... ???

Мнение от yzyna »

Май наистина сдруженията са единственният изход в дадената ситуация,така всяко дружество може да налага свои правила и риболовеца е длъжен да се съобразява с тях!Вероятно биха се решили и куп други проблеми,боклуци,музика до зори,стрелба и всякакъв род безчинства.Нека да се обособят отделни зони за пускане на лодките,обозначени с табели,да има места за биваците на шаранджийте,кофи за смет и саответно такса или билет за самият водоем,тази такса би отблъснала псевдо колегите които предпочитат да идат на язовира не за риба,а да избягат от жените си и да се отпият на воля (в последните години наблюдавам доста от гореопоменатите особи да се подвизават по водоемите)по родопските язовири от псевдо рибарите лятния сезон риболова е направо мъка!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”