Видове кльонкове

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от Emo-83 »

Що бе питай,ако не ти е ясно нещо. :axe: :lol: :lol: :P
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Видове кльонкове

Мнение от KRASSI »

Teleto написа:Що бе питай,ако не ти е ясно нещо. :axe: :lol: :lol: :P
Миналата година имах ЩАСТИЕТО да се запозная с един Професор и той ми разясни всичко :smt017 :smt047 :smt064
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от lusienn »

браво ЖОРО след лака са станали много красиви -чудя се кои ще е моя като всички са убиици а че са басови нема какво никои да ти каже -води ли ги на църква :finga:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: Видове кльонкове

Мнение от VGS »

Привет,
много добре изглеждат, според мен добра работа.
Имам само едно запитване. Защо всички са с изпъкнала пета и то поне както изглежда всички са кръгли и с приблизително един диаметър.
Сподер мен големината на петата, изпъкнала, равена или вдъбната е от значение.
По този начин всеки различен вид издава различен звук, който би бил различно действащ при различни дълбочини и водоеми.
Интересно ми е ако колегата би споделил о какво дърво е използвал.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от Emo-83 »

VGS написа:Привет,
много добре изглеждат, според мен добра работа.
Имам само едно запитване. Защо всички са с изпъкнала пета и то поне както изглежда всички са кръгли и с приблизително един диаметър.
Сподер мен големината на петата, изпъкнала, равена или вдъбната е от значение.
По този начин всеки различен вид издава различен звук, който би бил различно действащ при различни дълбочини и водоеми.
Интересно ми е ако колегата би споделил о какво дърво е използвал.
От тук не може да се прецени с какви петички са.Би трябвало да има различни диаметри.И той има със сигурност.Според мен изработва и ползва такива,защото тоя модел и тая извивка придават по-голяма скорост на кльонка(от там чистия и ясен звук).Аз използвам вдлъбнат,но 1 година нарочно чуках само с такъв.Не намирам същественна разлика при работата и улова им.Тази форма е по-лесна за новобранец.Моето наблюдение за нея е,че във вълни работи по-трудно от правия кльонк.Въпреки това мисля,че това е най-измисления кльонк.
Ясно е,че се хващат с всеки модел.Важно е кльонка да работи лесно.Другото е внушение-според мен.
За дървото може и да не сподели.Обича да има своя идентичност.Което е хубаво.
Иначе това е модел измислен от Емил Кръстев-Жоро Токов.И разработен и дообработен от Жоро и Канибала.Бих казал,че всеки от тези хора е перфекционист в изработката.Карбонките са бледо копие и подобие на техните ювелирни изпълнения.
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Видове кльонкове

Мнение от KRASSI »

Teleto написа: Карбонките са бледо копие и подобие на техните ювелирни изпълнения.
Бла-бла-бла-бла :smt018 :smt018 :smt039 :smt039 :prayer: :prayer:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Видове кльонкове

Мнение от KRASSI »

VGS написа:Имам само едно запитване. Защо всички са с изпъкнала пета и то поне както изглежда всички са кръгли и с приблизително един диаметър.
Сподер мен големината на петата, изпъкнала, равена или вдъбната е от значение.
По този начин всеки различен вид издава различен звук, който би бил различно действащ при различни дълбочини и водоеми..
Не са абсолютно еднакви а и дълбочината на петата най-вече която също е от значение.
Аз мисля че Жоро-А се е старал да се придържа към златната среда при избора на диаметъра на петите .
В противен случай ще трябва да ги "продава" (ако изобщо имат цена тези уникати де ) поне по три броя с различни пети и мисля ще е доста скъпичко.
Но съм и сигурен че и той има набор с различни размери .
За дървото мисля ако не се лъжа доста се пошушука :| :| ама аз ще го нареча просто - "Дървото на Живота" бате :D :D :D :D
Извинявам се Жоро ако съм казал нещо неверно и имаш нещо против коментара - това е само прадположение , все пак въпроса беше към теб най-вече.
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
kalinux
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 3:29 pm
Обратна връзка:

Re: Видове кльонкове

Мнение от kalinux »

KRASSI написа:За дървото мисля ако не се лъжа доста се пошушука :| :| ама аз ще го нареча просто - "Дървото на Живота" бате :D :D :D :D
Краси, "Дървото на живота" както му казваш или Lignum Vitae или Гваяк на български е съвсем друго дърво. То между другото е най-твърдото дърво в света изобщо. Ама много се съмнявам да се прави екзотичен паркет от него, от каквото са направени кльонковете.
От Въча по-хубав няма.
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Видове кльонкове

Мнение от KRASSI »

kalinux написа:Краси, "Дървото на живота" както му казваш или Lignum Vitae или Гваяк на български е съвсем друго дърво. То между другото е най-твърдото дърво в света изобщо.
Не бе Калинукс имах предвид Дървото на живота за нас сомаджийте :D :D :D а не буквално .
Но виж без да искам какво съм посочил .
Верно ли тва Lignum Vitae е най-твърдото и здраво дърво на СВЕТА :shock: :shock: :shock:
Ти правил ли си нещо от него и как е . Къде се среща щото щилката вече е на оборот :D :D :D :D
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
kalinux
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 3:29 pm
Обратна връзка:

Re: Видове кльонкове

Мнение от kalinux »

Без да искаш ме жегна на болна тема. :D Всичко, което ти казвам е самата истина за гваяка. Няма по-твърдо от него и което е още по-важно - здраво. Което пък означава, че не се огъва лесно. Един нашенски пример за чимшира. Знаеш колко е твърд (между другото е доста по-твърд от повечето екзотични дървесини и няма порички, както например абаноса, който се води за един от най-твърдите). Въпреки търдостта си, обаче, чимшира остъпва значително по здравина на дивия люляк (който е много близо по твърдост на него). С люляка спокойно си правиш тънки ножчета от порядъка на 2.0 мм до 2.1 мм, без никакво притеснение, докато с чимшира не става.

Та говорехме за гваяка. Едно време английските полицаи са били с такива палки. :wink: Което ще рече много здраво. Освен това е мнооого красиво и освен това няма скапване. Това е дървото с най-много естествени смоли (едни от най-скъпите парфюми са от него). Което пък ще рече, че Нема нужда от лакиране. :D До тук всичко добре, само че паркет от него май няма. :? Обаче пък има от второто по твърдост. И струва стотинки. :D Та това ако ти се лепят дъски. А аз искам цяло трупче. Пък ако може и жилките да му вървят как аз си искам. Ех мечтииии. :lol: А до тогава ще си томозя шипците и люляците...
От Въча по-хубав няма.
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Видове кльонкове

Мнение от KRASSI »

Верно била болна тази тема за теб :D :D :D Евала ти правим , като енциклопедия за дървесина си бил ти бе човек .
Само дето не разбрах кое точно е второто по твърдост и къде да намеря първото и как да го позная :smt017 :smt017 :smt017 . Ще има и за теб бе бате , само да не ме фанат тези от Зелени Балкани" щото ще си дялкам под ключ :cry: :cry: :cry: :smt021 :smt021 :smt021 .
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от Emo-83 »

Повече от болна му е темата за дървесината.Обаче не може да отрече,че Жорката доста се е постарал.Аз харесвам всеки кльонк правен със сърце-защото му личи и винаги хваща.
kalinux
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 3:29 pm
Обратна връзка:

Re: Видове кльонкове

Мнение от kalinux »

А че Жоро ги е барнал както си трябва - това си е типично за него. :D Само има едно кофти нещо, ама той сигурно си го знае. На мен това нещо ми отне 2 години и кусур, докато го измисля как да стане. :wink:

Краси, за първото дръвце ако бях намерил откъде да си взема, сега нямаше да търкам шипки, маслинки, бадемки и други семки (и това е сериозно). За второто... :D имаш поща
От Въча по-хубав няма.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от lusienn »

не ми е работа да се бъркам ама си апсолютно прав -поне за тебе ми е казал че си в час -самоче понякога се качвам в него в лотчето и всичко попивам и много се кефя -и не ми се верваше че НИКИ КАНИБАЛА е луд за връзване-36 часа до голям -ама ако не трябва да се бачка -ВЕРВАИ МИ се залепям при ЖОРКАТА и хвани пусни -много сом вдига с тия да се знае -сега че били на тоя и оня модели -верваи ми с тоя пич сме приятели от казармата и е голям спортист и винаги ще си остане такъв -и съм сигорен че ако нещо е подобие на някои тои го е проверил и му е разлепил ъглето -а това че е изпъкнала петата и на вълна му пречи -не съм много сигурен -точно с тоя модел преди 5 години ми резна един 30 кила и ми го подари да се уча как се качва в лодката .Изображение
Последно промяна от lusienn на Нед Мар 14, 2010 8:16 pm, променено общо 1 път.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
дидо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 9:33 am
Местоположение: sevlievo
Обратна връзка:

Re: Видове кльонкове

Мнение от дидо »

браво евала страхотна работа на колегите много сте печени че ги показвате и обяснявате какво и как да понаучим нещо от вас . 8)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”