Видове кльонкове

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Видове кльонкове

Мнение от Don4o_62 »

Като гледам горните кльонкове,всички са по каталог.Особено ъгъла на петите,спрямо ножа.И сега вече, някой ако почне пак да подскача и да убеждава,че първия за който спорехме,щял много да работи,значи грешката е в неговия телевизор :lol: .Бати ви Дончо,като пише нещо,се основава от едно време на много,много питане,гледане,правене и най важното проби.Също и четене на литература,докато съм в лодката,и му чукам(между 2-3 почуквания,прочитам половин страница) :roll: :lol: :lol: :lol:
Но всеки не може да знае всичко.Нали за това са споровете,да излиза истината :wink:
Последно промяна от Don4o_62 на Съб Май 29, 2010 7:39 am, променено общо 1 път.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Видове кльонкове

Мнение от Don4o_62 »

Франко,тоя ако не го ползваш,дай ми го под наем за тва лято :D
Изображение
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от Emo-83 »

pachosz написа:Красота тоя люляк :smt051
Emo-83 написа:...От на Люсеин кльонковете 1-я е изцяло мой модел.Чука с голяма лекота....
За него знам, аз си го харесах от една твоя снимка до чинията с агнешко, само че там беше метален :D Не беше точно същия, но почти. Кръстих го "козия крак" щото формата на ножа му на такова ми приличаше :D
Направих си и за мен 2-3 такива и за лекотата на чукане се убедих сам :!: :prayer:
Онзи за който говориш ти е модел на Жоро Токов.Естественно е да имат общи черти,защото сме ходили заедно на сом.Сам знаеш....,когато нещо ти хареса....се опитваш да го повториш с всички подобрения.
Що касае мнението на Дончо.Не бива да говориш за нещо,което не си виждал,а още по-малко пробвал.Не е тази темата за да вадя снимки със сомове от неговата работа.
Все пак ми е интересно да се запозная с литературата за кльонковете,която четеш в лодката.
От това което съм научил за кльонка....зная.
Няма значение какъв път ще използваш за да стигнеш от точка А до точка Б.Важни са ъглите и дреболиите,които за повечето хора са невидими.Визията е важна,даваща завършеност на бижуто.Но най-важна е самата работа.Има неугледни кльонкове,които работят перфектно и красавци,които не могат да мъцнат. :wink:
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Видове кльонкове

Мнение от pachosz »

Мда, така е... Понякога с много усилия вършим изключително безполезни дела. В други случаи с малко усилия постигаме блестящи резултати. Естествено е, че втория вариант винаги е за предпочитане :!:

Аз пък днес си намерих една орехова дъска в гаража и реших да я прекроя :wink:

Изображение

Като ми дойде музата някой ден за дялкане, ще пусна тук резултата :D
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Видове кльонкове

Мнение от Don4o_62 »

Emo-83 написа:
Що касае мнението на Дончо.Не бива да говориш за нещо,което не си виждал,а още по-малко пробвал.
Все пак ми е интересно да се запозная с литературата за кльонковете,която четеш в лодката.
Емко,тоя кльон го знам от едно друго място.Даже и завършен.Затова казвам че петата му е изправена още.Иначе как ще говоря за нещо което не съм го виждал.Но нещо работата отива към национален въпрос :lol: ,така че стига с тоя кльон :D .Знам че е хубав,щото ако не беше,нямаше да го показваш и отдавна щеше да е в коша.
Литературата дето я чета е от всякво естество,че иначе е много скучно,особено като си сам и да гледаш цял ден вода и брегове.Нали знаеш, първия час си нахъсан,втория леко отегчен,третия правиш всичко механично,а след четвъртия всичко пребирам и му удрям една дрямка в лодката :lol: .Но това е когато неще.Миналата година бая дрямки имах :lol: ( бая колеги и те имаха),тая ще видим :D .
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: Видове кльонкове

Мнение от Franko »

Изображение
Емо и аз съм имал такъв или подобен.Виж го горе.Петата му е от сребро и ми е подарък от 2006г .
Много писклив звук вадеше,но трудно бачках с него.Трябваше да го приводнявам доста назад и това ме затрудняваше.
Опитах се да му вложа малко творчество от мен и му е..х мамата.
Люляковия е много гот и знам ,че ще бачка яко.Мяса ми на онзи от ракията. :D Браво за старанието и последната фаза дано стане.
Данчо ,смятам да го ползвам този ,но ако се засечем може и да ти го дам.Кльонка е от глог и е добър. :wink:
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Видове кльонкове

Мнение от Don4o_62 »

Знам Франко,аз съм малко като екстрасен :D . По снимка познавам кой кльон е добър.Не че и вие не познавате,но аз го казах пръв :D :D :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
борислав енчев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Нед Сеп 23, 2007 4:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Видове кльонкове

Мнение от борислав енчев »

Ето го моите надежди за новия сезон.За моето ухо всички са конец,за рибите-надявам се :D
Изображение
Изображение
ЖИВОТА Е ЩАСТЛИВА СЛУЧАЙНОСТ СЪС СМЪРТЕН ИЗХОД !
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от Diman »

Браво! Кой е лидера?
борислав енчев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Нед Сеп 23, 2007 4:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Видове кльонкове

Мнение от борислав енчев »

Ще мога да отговоря едва ноември предполагам.Дано има такъв :D
ЖИВОТА Е ЩАСТЛИВА СЛУЧАЙНОСТ СЪС СМЪРТЕН ИЗХОД !
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от lusienn »

Тая година ще е сомска-кои ходи ще хване-сигура,случва се през 5 години големци.....но всичко е относително...аз си спомням за 26 на 5 дневен риболов в заграденото :D
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Д.Димитров
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 7:18 am

Re: Видове кльонкове

Мнение от Д.Димитров »

lusienn написа:Тая година ще е сомска-кои ходи ще хване-сигура,случва се през 5 години големци.....но всичко е относително...аз си спомням за 26 на 5 дневен риболов в заграденото :D
Баба меца казала пред другите горски животни- Тая година ще има мнооооого дренки. А те я попитали откъде знае. На което Баба меца отговорила- Ами защото много ми се ядат. :D
Колега, твоя пост много ми прилича на тоя кратък виц- ама ако сомовете знаят колко много ни се иска на всички да има яко кълване, сами ще излязат от водата. :lol:
lubo9
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 10:32 pm
Местоположение: София

Re: Видове кльонкове

Мнение от lubo9 »

Don4o_62 написа:На тоя етап на снимката,съм сигурен на 200пр.,че няма да изкара звук.Пак се обзалагам на по :drinkers: на някой язовир.Нека колегата първо пробва,и като каже резултата, продължаваме спора,докато излезе истината :D
Ето го кльонка на раздора :D


Изображение
Нека и майсторите кажат нещо :D .
Въпросният кльонк изкара звук. Малко трудно в началото но се получи. Ще се направят предложените поправки и ще пиша какво е станало.
Мисълта убива действието!
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Видове кльонкове

Мнение от KRASSI »

И аз ги мога тези номера :wink:
Всичко започна на сбирката с агнето преди една година .
И сега така след два месеца бачкане се получи това -Матряла е бедрена кост от Сатана :twisted: :twisted:

Изображение


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
За петата съжалявам че не се вижда , но това май е Всеобща Тайна.

Е тва е ся ЛюлИЯк а не някъФ Кюстендилски лОкум :lol: :lol: :lol:
Златните елементи са гравирани в дълбочина и релефа който се получава засилва усета при допир и не позволява да се хлъзга (дано женската аудитория не ме разбере погрешно) :roll: :roll: :lol:


Магията на всеки кльонк е пряко свързана с положените усилия с които е направен , но всичко това отива на вятъра ако не го подариш .

Ето и някой идеи как да подсилим шарките на дървото
Изображение
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от Emo-83 »

Ииибаси и змиЪта.Мяса на Кралска Кобра. :wink: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”