Видове кльонкове

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

кльонковете

Мнение от Emo-83 »

Правя ги от твърдо и сухо дърво.Избирам да е красиво.Имам череша,акация.Много красиво и здраво стават от фурнир.Представи си бял и кафяв се лепят един за друг лист по лист докато стане монолитно дърво.След това се изпилва на грубо и после го минаваш с пила и всички шкурки.Забравих-трябва да имаш хубави и повече стеги.От това че е от много листа дървото става много здраво и не се огъва.Позволява пилене под 3мм. в основата.Важно е с какъв кльонк работиш за да се опитам да ти дам съвет.Няма да те подведа.Ако нямаш дърво отиди където продават паркет и си избери красиво дърво.Тапата я направи отделно на струг.не се хаби да я правиш от монолитно дърво.Изисква повече труд,а се постига по малка прецизност.Ножа да бъде заточен и отпред и отзад-важно е.Постепенно нагоре да се удебелява за да има кльонка основа.От фурнира прилича на змия и е различен от всички страни-опитай.Важна е дръжката за да е удобен.Лакирането да става в помещение с постоянна температура-топло.Лака е добре да е рядък с повече ръце-от колкото гъст и 2 ръце.Питай ме ще те улесня.
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

айде още един Нобелист...лаурят на фурнирова награда :idea:

кажи му не стяги, а преса да си намери...щото и най малката проникваща влага м/у листовете го раздува и криви !!!

това те и накара да минеш на други кльонкове с твърда и плътна дървесина нали ???

ма няма как да не го подведеш...ти направо го качи на пързалката и я мазна с вазелинче :wink:

20 годинки му требват на дръвцето да стане годно за кльонк :idea: а не фурнир...Петьо на тавана съм ви писал сто пъти кво има и как е белязано с годините на отрязване...кое се е спукало - спукало..кое е изсъхнало -изсъхнало..кое се е изкривило-изкривило ...но има уникални дръвца...а от мъждравка по добро нема..ако ще да се насерат сите производители заедно в миг от яд...това е положението!

красив кльонк...опазил ме господ от такава идея :idea:

Торбалан има най грозния който съм виждал...на всичко отгоре и сгрешен в извивката на ножа...точно обратно направен...кльонкаш напред вместо назад...но....уникален...плътност за завиждане...жалко че му се спука на пича...

а красотата му змийска...хехе повече от нулева !!!

давайте галеристи...пишете още глупости тук за красиви художествени експонати ! поколенията ще ви се насмеят...имаше много който спореха с мен и за металните такива...но няколко си ги метнаха във водата виждайки в една лодка с мен как металния ми вдига кура а моя сомове...

историята е съдник на всяка глупост............ :twisted: :twisted: :twisted:
Господ може всичко чада мой !
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

видове кльонкове

Мнение от Emo-83 »

Жорко,а бе ти не спиш ли-аз нямам време през деня.Кльонковете са ми точно от фурнир.А за пресата си прав,но незнаех,че човека има завод.А тези металните на Емил Кръстев са едно бижу-скъпи са и затова гроздето е кисело.А аз предпочитам да ловя с мои,защото им давам душа.
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Re: видове кльонкове

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

Teleto написа:...А за пресата си прав,но незнаех,че човека има завод.
хахахха :lol: :lol: :lol: :lol: аз за мнооого нещица съм прав !!!

а бижутата на Емко видях как потънаха...тъкмо 2 броя !

особено новия модел....за кур не става

а че е къскав...лъскав е :idea: лице - пиче продава е казал народа :idea: не е важно кво прай...фаца да има ! и миленчовци с парички на опашка...!!!

колкото до киселото грозде...нали знаеш че аз нямам лимити...що обаче не съм взел тоя кльонк :?: :?: :?: при положение че съм от първите видяли го на живо :idea:
Господ може всичко чада мой !
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Имам един въпрос към Teleto: ако си направя кльонк от слонова кост и го украся с диаманчета и златни нишки ще стане ли красив и ще вдига ли сометата от дъното. :roll: :shock:
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: нека аз ти отговоря : най добрата утеха на тия който не ловят...остава изложбения екземпляр на кльонка....не е важно да работи...важно е да го има

оки разбирам това...от всяко Теле сомаджия не се става...НО...

като не си в час защо даваш акъл...та да има кой да купува боклука от нераждавейка ли ???????????

а викам да се поразходиш по Дунава...там откъдето всички сме взели основата и да ми покажвш една единствена нераждавейка

аре ще чакам да я откриеш....до като се пенсионирам може и да си готов !

сега колега Побойников разбра ли защо се прокламират глупости ????????????? :lol: :lol: :lol:
Поборников написа:Имам един въпрос към Teleto: ако си направя кльонк от слонова кост и го украся с диаманчета и златни нишки ще стане ли красив и ще вдига ли сометата от дъното. :roll: :shock:
ако си направиш такъв...мини го тръкни в мене да ти връзва... :idea: :lol: :lol: :lol: :lol:
Господ може всичко чада мой !
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

АААА ще ти го донеса да го осветиш и ще му вградя таимер и МР3 та да
за писва паузите и тактовете м/у ударите. :lol: :lol: :lol:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Мнение от Emo-83 »

По дунава има хубави кльонкове,но повече са дръвца а отпред бирена капачка.Що се касае до развитието на живота,ако го нямаше конпютъра сега щеше да ми чукаш с камъни за да чуя поредните глупости.Що като не е важно красотата и външния вид не си купите по един ТРАБАНТ да се дуете.
m_nanchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 570
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 3:37 pm

Мнение от m_nanchev »

важното е да работи а как изглежда майната му
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

А за теб кое е по важно да е красив или работещ кльонка,защото аз харесвам тези дето като бучкам стях на телевизорчето ми се появяват две плътни една до друга дъгъчки. :wink:
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

хахахахах....ако са на некой лаик може и с капачка от буркан да са...но ако са на сомаджия...едва ли е бирена капачка...а ако пак са те хванали за мезе....и си се вързал...

незнам... :roll:

имам доста приятели по Дунава...с бирена капачка не съм видял...

ти къде ги намираш тия егоцентрични кльонкове не ми е ясно :roll:

Торбалан кльонкаше с Дунавски..ми бирена капачка невидях !

а що ли нема метален Страдивариус в тоя век на технологий ???

ти що не млатиш с метален...прост ли си или беден ?

нещо не ми се връзва....ако караш другите да маат с метални...бъди и ти с такъв ?

иначе е тъпо...

мисля че Калин прави мноооооого добри моделчета...достатъчно дървени....а вярвам и работещи...

дървото има своя спесифичен резонас във плътноста на звучене...нарича се акустика и е цяла наука...какво си ми зафалил тия нераждавейки...ако беха толко добри щяха да правят камбаните в манастирите ми от тях...да ама не !

тука тъпи нема...........кажи ми честно що го правиш...за какво пробутваш тия нелепости ?

аз лично съм виждал поне няколко от тях...и сме правили експерименти достатъчно дълго ...вдигат сом да...но ако металния вдига 10 % то дървения вдига 1000 % !!!

а стига с измамите викам аз...има си нещо...знае се...нема кво да се преоткрива топлата вода...тя е открита отдавна...остава да я ползваме!
Господ може всичко чада мой !
Торбалан
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 9:05 am
Местоположение: София

Мнение от Торбалан »

Факт е, че в последните години добри резултати се постигаха както с метални /дурал, неръждавейка/, така и с дървени. И аз бих искал да имам един хубав метален, ама много парички искат – пусто да остане.

Метални – плюсове:
1. Позволява значително изтъняване на ножа без същият да се счупи;
2. Напрактика вечни, като не изискват допълнителна доработка, ако нещо петата се изметне или нащърби и т.н.;
3. Много по-трудно е да се счупят, отколкото дървените;
4. Лесно се свиква и без никакво напрежение се вади добър звук;
5. Позволяват придаване на формата на ножа на каквато си пожелаеш форма;
6. При правилно разпределение на тежестта – петата е по-тежка /от същия размер дървена/, с което се постига по-лесно извличане на звук, предвид специфичното дъгообразно ускорение, което се придава при работа с метален кльонк.

Минуси:
1. Ако го изпуснеш – потъва и казваш адио на кльонка;
2. Предвид това, че трябва непрекъснато да седи вързан, понякога може да създаде пречки при вадене на едра риба;
3. Струват доста по-скъпо;



Дървени – плюсове:
1. Ако добре си свикнал с един кльонк, напрактика никога не уморява ръката;
2. По-лесни са всякакви доработки, ако възникне необходимост в процеса им на употреба;
3. По-красиви са /лично мнение/ - все пак дървото си е дърво, а пък ако и лака е качествен – направо едно бижу;
4. Ако го изпуснеш във водата – не потъва /разбира се изключение и тук има/;

Минуси:
1. Дървото след време малко или много попива вода – колкото и да е добър лака;
2. Не позволява безкрайно изтъняване на отделните елементи;
3. По-лесно се чупят при невнимание;


Така ги мисля аз нещата, пък може и да греша, но тези ми изводи са изцяло плод на личен опит и наблюдения.

Колкото до дунавския ”обратен” кльонк – с него бързо се уморявах и след известно време влошавах чистотата на извличания звук. Иначе не беше лош, де.
Ръката МУ отдава всекиму - дължимото.
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

най важнотто и съществено изпускаш...

защо ????????

теглото...от там и умората на ръката при продължително кльонкане !

и крайно време е да се разбере че не звук вади сома от дълбините...а вибрацията която създава тоя звук...променяща резонанса на водното поле

но това се учи в академията по кльонкане :lol: :lol: :lol:

абе казал съм аз...има да ми дишате....изодзад... :lol: :lol: :lol:

ма кой да чуе...

а сега си виж стария кльонк...нужно ли ти е да изтъняващ ножа му до безумие ???????????

работеше си перфектно...да изморяваше те защото бе...обратен..само за това ! иначе си е шедьовар...по добричък от метален !
Господ може всичко чада мой !
masssimo
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Ное 04, 2006 10:30 am

Мнение от masssimo »

Отчето е абсолютно прав. Това, дето бъзика сома, не е във звуковия спектър, а инфразвук, на който е настроена страничната линия на Негово Мустакато Величество - под 9 херца. Е, не е резонанс, ама това ще го преглътнем, когато Нафърфорий раздава комка и нафора. :D :D :D
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

Бог да поживи сине сказанията ти...дано и глухите от сайта ги чуят че ми писна да ги уча а после мен да учат как се прай литургия :idea:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

светото писание Библията е написана и е повече от конституция...остава само да я четете лешпери, а не да я дописвате :idea: тя убаво си е написана :lol: :lol: :lol:

топла вода наново ша ми преоткриват....ха ма де :twisted:
Господ може всичко чада мой !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”