Видове кльонкове

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
jiko
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 11:08 am

Re: Видове кльонкове

Мнение от jiko »

Ами ела да ги видиш Калине, може и да им намериш кусуи на живо :lol: А и намен ще ми е драго да се видим на живо.
Аватар
koragroup
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2005 9:02 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Видове кльонкове

Мнение от koragroup »

Това е "Русенската филхармония" за сезон 2010. :D

Изображение

Два от всичките не съм ги правил аз. Ако някой познае кои са , един от останалите на снимката е за него :wink:
Бързите риби, изяждат бавните риби.
lubo9
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 10:32 pm
Местоположение: София

Re: Видове кльонкове

Мнение от lubo9 »

Залагам на 2-ри и 3-ти отляво надясно.
Мисълта убива действието!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от lusienn »

kalinux написа:jiko, пак ме изумяваш с тази ябълка. Ще искам да ги видя на живо тез кльонкове, че така на снимка един кусур не мога ти хвана, да му се не види. :lol:
Калине аре среща на живо на откриването-ще присъства -Лудия Макс-тоя с лепенките без косурите :mrgreen: Аз ще гледам отстрани видовете-2 :ANAL:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
koragroup
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2005 9:02 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Видове кльонкове

Мнение от koragroup »

lusienn написа:Калине аре среща на живо на откриването-ще присъства -Лудия Макс-тоя с лепенките без косурите :mrgreen: Аз ще гледам отстрани видовете-2 :ANAL:
Мале колега, от няколко дена ти чета писанията и стигам до извода, че или много бързо, или много бавно ти тече мисълта когато пишеш. Извинявай ако по здравословни причини си отсъствал от урока за припенателните знаци "." и "," (разбитай "точка" и "запетая")... :cry: ама верно смисъла се губи и затова си позволих тази забележка :D
Последно промяна от koragroup на Вто Юни 08, 2010 5:21 am, променено общо 1 път.
Бързите риби, изяждат бавните риби.
мирославмладенов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 1:42 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от мирославмладенов »

Два от всичките не съм ги правил аз. Ако някой познае кои са , един от останалите на снимката е за него :wink:............залагам на изпъкналия и прозрачния
Аватар
koragroup
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2005 9:02 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Видове кльонкове

Мнение от koragroup »

От показаните кльонкове не съм правил аз само двата най-вляво (броим петите). Те са ми подарък и са "основното вдъхновение" за останалите :D
Бързите риби, изяждат бавните риби.
lubo9
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 10:32 pm
Местоположение: София

Re: Видове кльонкове

Мнение от lubo9 »

koragroup написа:От показаните кльонкове не съм правил аз само двата най-вляво (броим петите). Те са ми подарък и са "основното вдъхновение" за останалите :D
За 50% познали точния резултат, няма ли бонус? :lol: Примерно половин кльонк, например долната част. :wink:
Мисълта убива действието!
galin_atina
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 8:20 pm
Местоположение: Атина

Re:

Мнение от galin_atina »

strike написа:Големината на петата също не е толкова фатална. С голяма пета може да извади слаб звук, както и обратното - с малка пета мощен звук. Това по-скоро зависи от скоростта на излизане на петата от водата, което пък зависи от ръката и от дължината на ножа. Но по принцип голяма пета мощен звук. Горе долу около Ф 40мм е петата.


според мен поголямата пета вади по басов (нискочестотен звук) а по малката по рязък и пукащ (аз лично предпочитам нея)

1. по голямата пета има по голямо съпротивление при влизането си във водата и съответно изисква по голямо усилие
2. задавал ли си си въпроса как точно петата издава звук- сторед мен това характерно пукане се получава при излизането на повърхноста на въздушния балон който петата завлича след себеси. Плоската, вдлъбнатата и изпъкнала пети по принцип правят различен балон след себеси
3. звука който издава кльонка под водата няма нищо общо с този който ние чуваме на повърхноста, а и в края на краищата сома всъщност няма уши и вероятно усеща само вибрации които ние не долавяме

П.П. единственното нещо което не ми допада при дървените кльонкове е че лесно се чупят а и водата все някога им указва влияние
Аватар
magiosnika---
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 12:24 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от magiosnika--- »

Изображение
Нестандартния кльонк води до стандарти в риболова :drinkers: :axe:
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Видове кльонкове

Мнение от pachosz »

Маг, при теб не свърши ли сезона на кльонка? :wink:
Щото ние го закрихме, сега през зимата пак ше дялкаме дръвчета и ше чукаме във ваната до тоалетната чиния :toimonster:
Аватар
magiosnika---
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 12:24 pm

Re: Видове кльонкове

Мнение от magiosnika--- »

Не си спомням да съм обвързвал мнението си с риболовния сезон :drinkers: Някой тренират до тоалетната чиния и през лятото :wink: :lol: Между другото на Ивайловградския още дава :drinkers:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Видове кльонкове

Мнение от krokibg »

magiosnika--- написа:Не си спомням да съм обвързвал мнението си с риболовния сезон :drinkers: Някой тренират до тоалетната чиния и през лятото :wink: :lol: Между другото на Ивайловградския още дава :drinkers:
Дава,само на магазина и то на такива като теб,дето нищо не хващат,никои не ги вижда и не г и е виждал да хващат :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Нещо много поддържан райграса около Ивайловград бре,гледам прясно окосен :o :shock: :lol: Пак си ходил на някой частен,тамън сега вадят риби за продан та си купил един гледам :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :ANAL:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
kalinux
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 3:29 pm
Обратна връзка:

Re: Видове кльонкове

Мнение от kalinux »

Маги вече се хвали с тая снимка на 14 юли на едно друго място. Интересно защо в тоя форум не го направи тогава. :shock: Още по-интересно е, че тая година не показа друг сом освен тоя, за разлика от миналата. А скромността му не е присъща, че да не иска да си показва трофеите. На Маги май тая година кльонковете му по-слабо работят. Или пък рибарничето му все да се поизпразва. :D :smt120
От Въча по-хубав няма.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Видове кльонкове

Мнение от krokibg »

Калине,да дойде да му продам малко сомове,да има за бъдещи снимки :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”