Ей тоя кльонк бе-е-е-е!!!!

Модератор: bobopeli

Жоро Гоцов

сомско допълнение

Мнение от Жоро Гоцов »

...задокеански ни колега и си прав и не си ! ...Риболов на едри сомове света познава отдавна както и различни методи за монтажи, линий и отежнявания. Далеко съм от мисълта, че начина по които аз ги ловя е най добрия...но ти гарантирам, че е един от най резултатните!!! За около 20 дни как ти се струват 4 едри сома и около 20 лигавчета??? Това само ме навежда на мисълта за правотата на действията ми! Много хора по света пробват а малко успяват....избери сам от кои искаш да бъдеш!!! ...При нас в телевизията е друго...отговорноста е огромна ...екипа тръгва и трябва да хване, за да може после вие да гледате! Ние нямаме право на пропуск...не че не ни се е случвало??? :cry: А тия с плувките който ловят в Испания дрогирани сомове със собствени имена (Джон , Смит и др.) ги забрави !!!!!! Днес хванах Том ..аз пък Джон итн!!! Идеята за платен туризъм с гарантиран улов говори ли ти нещо или да те светкам по въпроса? Как си го представяш гушнал сомчето и си го гали, а то горкото 2 метрово си кротува като коте????? Идваха при нас немци за сомове на Ивайловград ...с ръкавички бяха, ама им обели кожата по ръцете и през ръкавичката....та бързо научиха що е канджа!!! За снимки с гушнат сом и дума не стана...ЗАБРАВИХА в миг всичко ! Насмяхме им се здраво. Тук си нямаме дрогирани сомове хранени с рибни отпадаци с добавки....и се видяха в чудо. А иначе, методи дал господ всякакви: на АнтонИвановци даде на влачене на лъжица добър сом имаме и на воблери хващани. А плувка за какво ти е?....трябва ти светлинка на върха на пръчката и звънче траен монтаж(пак те открехвам). След удара на сома тояжката ти така се сгъва завалията, че хваща борда на лодката (наш израз) ...обикновенно чуваш звука на удавеното звънче(апропо най приятния). А глупостите за водене на сом 3 часа ги пропусни зад ухото си! От 15 до 45 мин и е твой. Дръж стръвта м/у 4 и 7 метър под водата и си О.к...другото си е чиста проба ОПИТИ. Чувам тука и за макарите разни дивотий...аз съм с мултипликатор Корморан...сега внимавай: долен за нормална ръка с нормална посока на въртене с фул контрол ! Има ги в каталога на Корморан и не са скъпи. Не е тоя зор да държиш макарата отгоре в/у тоягата против законите на гравитацията(простотийте американски) баш когато те е напънал голям сом...лошото е че в БГ вноса е ебан и шантав...на кой му пука обаче за клиента???...не ходи на река Ебро за дрогирани сомове....това не риболов а унижение ! Успех на всички през другия сезон :lol: :lol: :lol:
Жоро Гоцов

браво НОВОБРАНЕЦ

Мнение от Жоро Гоцов »

...Евала Новобранка...добре му го каза за бате Милко...забрави да му допълниш останалата част от групата: учителя ни Петьо Жишев, Иван Американски, аз, Косьо фризьора, Емо Криспин и още 2-3ма. Е те това сме другите са още зелени за тоя риболов. А рекорда е 104 и пак е на Ивайловград. Главата му е шампион беше и на изложението в Пловдив (Лов, риболов и туризъм). Прати го да дойде на яз. Ивайловград и може да я види във вилата ми е ! ....тежи 23 кг. колкото сома му....Но не си прав за друго...не го отчайваи...колега е може и той да хване и да ни засрами!...Слуката не се знае кога те спохожда !!! Аз лично пожелавам късмет и успех всеки му! Стига толко по въпроса...сом като сом...това е !
Гост

Мнение от Гост »

Павел Иванов написа:
Ми това е от мен , по мое мнение е по добре да ходиш на риба и да си джентълмен на пръчката като ловиш за удоволствие и да ти е приятно да уловиш дори маломерка ( и да я пуснеш незабавно ) , да прекараш приятен де сред природата с приятели , отколкото да отидеш на гьола да злобееш и да месарстваш та да те видят кой си ти и след както си тръгнеш с един багажник риба след себе си да оставиш кочина !

Айде от мен НАСЛУКА !!!
БУХАХХААААААХ ГУСИН ИВАНОВ
СУПЕР СИ. СМЕХ ПАДА С ТЕБЕ. ПИШЕШ В МАНИЯТА КАК СИ МЕСЕРСТВАЛ 36 КГ СОМЧЕТА НА ПЛУВКА И СЕГА КАК ПУСКАШ РИБАТА ОБРАТНО. НЕЩО НЕ СЕ ВРЪЗВАТ ТИЯ РАБОТИ. МА ТАКА Е КАТО СЕ ПРАИШ НА КОМПЕТЕНТЕН ПО ВСЕКА ТЕМА И ПОСЛЕ ЗАБРАВЯШ КВО СИ ПИСАЛ.
Павел Иванов

Мнение от Павел Иванов »

Ех госте , госте , да ти кажа през к..а ми е колко мнения ще изпишеш под различни псевдоними от един и същ IP 8) Кат толкоз четеш в Манията случайно да си прочел къде са фанати тия сомчета и къде тия дет ги пускам :?: Уф разбирам че страдаш от "Две ръчички Бог ми даде , да си бъркам изодзаде " поради невъзможност сам да си фанеш квото и да било ( поне оназ работа намираш ли си я и ако не е тайна след колко време ? А фащаш ли я ? ) :lol: :lol: :lol:


Ай от мен със здраве и НАСЛУКА ! ( и да фащаш повече :wink: )
bigman

ниама

Мнение от bigman »

господа вие наистина не сте на себеси на иазовир КардЯли е хванат сом 118кила документирано е.за това ли флизате в тези форуми за да се хвалите моието писание много ви подразни ,мислиа че имате комплекси,да избиваите си ги а това че аз и стефака сме маистори е така доказано е-но ниама смисал то4но на такива като вас пак да го доказвам .За какав океански риболов се хвалиат тука ниакакви хора не мога да разбера ,мойеби пак човека искаше да кайе ви сте тапаcи вийдатели аз сам ловиал в океаните и сам баровеc и вие не сте като мен ,да но риболова не се измерва с това каде си ловиал та това е самохвалство.аз какво триабваше да направиа да испадна в еуфориа от това че ти се хвали6 ли и че се подиграва6 сас вси4ки рибари в БГ .ти си човека ПЕЕН и кавто си там,продалЯваи да се хвали6 триабва и ние да се смеем:)))))ИСКАМ ОТ ТУКА ДА СЕ ОБАРНА КАМ ВСИ4КИ ИСТИНСКИ РИБАРИ ПАЗЕТЕ РИБАТА И ЗАРИБИАВАИТЕ ЗА ДА ИМА РИБИ ГОЛЕМИ И ВСИАКАКВИ ТОВА Е ИСТИНАТА ,ПРЕ4ЕТЕ НА МРЕЙИТЕ .за да станат риби големи тогава 6те се хвалите че в БГ сте хванали много риби и то големи а не ниакаде си по чуйбина ,тогава 6те ви свалиа шапка.
bigman

ниамаxxxx

Мнение от bigman »

пенн ниакога и ти 6те стане6 голиам риболовеc не както си сега рибар ,6тете наричат хората риболовеcа но сега само си рибар продалЯваи в са6тиа дух и 6те станер ....:))))) аз пакза сега каквото и да пише6 за мен само 6те ти се смеиа на смехориите ....:)))) ТИСИ ВЕЛИК :)))))учи се а АКО НЕ6ТО НЕ ТИ Е АСНО НЕ СЕ СТЕСНИАВАИ ПИТАИ.НП 6те ти каЯ ниакои не6та та дори и за океанскиа риболов в БГ не сме прости :)))))))
Жоро Гоцов

С въдица и пушка Вие сте на мушка

Мнение от Жоро Гоцов »

...Уточнение за риболова с кльонк от лодка : някой автори пишат статий за парички и много много не се вживяват да четат законите!!! ...Да беше забранен риболова с лодка във вътрешните водоеми....но с приемането на последната версия на закона (който бе обсъждан неколкократно преди второ четене в студиото ни в присъствие на депутати, адвокати и др.) там текста за тоя риболов е премълчан....и в момента не е в забранените...НО...не е и в разрешените!!! ....все едно че го няма!!!!!!!!!......тихичко са пропуснали да пояснят за какво става въпрос?....става дума за риболов от лодка във вътрешните водоеми.....аз лично съм водил бесни полемики с законотворците по тоя въпрос, но те са кухи като лейки...още не знаят че михалцата се храни само нощем (братовчедка на сома) и забранявайки нощния риболов ни отнемат правото да риболовстваме тоя вид.....след яки скандали и заплахи от наша страна за Страсбург я вкараха в червената книга на защитените видове и си измиха ръцете.........тъпня от всякъде колеги!!!!!!!!!!!!!!!...сега Михалца само на снимчици, а Дунава е бъкан с нея !!!!!!!....към колегата твърдящ че има сом хванат в Кърджали 118кг..........колега трай си и не го споменавай, че ще ти кажат че и ти с мрежарче....бате ти Милко води на отчет всички хванати сомове от 8 години насан в БГ и даже има създадена формула за прираста и дължината им???...апропо грешката му е по малка от 5 % . ....така че 118 отсъства като улов....освен ако не броиш приказките на пияно!...нали знаеш как нараства една риба от гьола до вкъщи: двойно.........ние първи щяхме да го снимаме тоя сом....повярвай ми....нямаше да пропусна да науча кой е счупил нашия рекорд?....а аз познавам всички голями имена в тоя занаят...знаеш че и първата школа в БГ(училище по риболов на сом) е моя лична така че забрави приказките за Лох неси ....сори ако с нещо съм те засегнал не е било нарочно а напротив искам да те накарам да вярваш на очите си......а не на голи думи........ние сме ходили и на Тича да снимаме един такъв сом хванат на дроб, а се оказа че е изваден от риболовната бригада за промишлен риболов на мрежа и си направили ташак с местен вестник че е хванат на въдица.....направи си извода сам и не се сърди???????
Жоро Гоцов

уточнение

Мнение от Жоро Гоцов »

...ако все пак познаваш човека хванал сом 118кг и ако аз греша, то дай имена и адрес и ще го видиш на живо в студиото още в четвъртък вечер в 19ч. ....или поне дай данни за сома : дължина и тегло...а аз ще го подложа на Милковата формула - резултата ще е ясен много бързо.....нашия от 104 ако се бяхме напили колко трябваше да стане???........200 ли?....ама не става....на определена дължина отговаря определено тегло и години....как да излъже човек???...а главата е реликва....къде ли е тая на 118кг вия ? ...само не казвай че са го продали на ресторант и е станала на чорба???....никой няма да повярва.....! .....да бъдем реалисти. Иначе за зарибяването и чистотата на бивака те подкрепям безрезервно на 100%..сами трябва да се грижиме за това което искаме да има в гьоловете. Ние наскоро разселихме 19 щуклета в едно блато и догодина чакаме поколение(дано не са само мъжки).Апропо някой от вас скоро ходил ли е на щука?....не за писалки става въпрос...
Павел Иванов

Мнение от Павел Иванов »

PENN написа: Жоро аз не мога да разбера нещо-риболова от лодка с клионк е бил забранен,а после при промяна на закона не е писано по въпроса така ли?Ако е така кой го е разрешил и как,ако не го е разрешавал никoй незаконен ли е или щом не се преписват законите всяка година е разрешено???
Асене просто риболова от лодка ( не само с кльонк ) беше забранен в БГ . Ся явно отдавна не си бил тука и не знаеш какви чудесии , какви реформи стават тука . Та тъй , ш ни приемат в Европата , да ама за да ни приемат там имахме да затворим една купчина глави от бумащините написани от една група всеможещи ора ( и сеа зарад Румъния щот ни поставия в такова положение че България без нея не може да влезе в ЕС а съответно ние сме си затворили сичките глави още юни а те все още не са не се знае кога ще улеземе , ама нейсе , важно е общият знаменател) и една от тези глави засягаше риболова . Та те тва ми е думата , самият закон като цяло не е особенно променян просто некои неща къде беа забранени и съответно разрешени просто беха пропуснати в новият му вид , важното беше да се затвори главата . Ся въпрос на интерпретация кое не е забранено значи е разрешено и обратното ама това докат не влезе новият закон а тва не се знае / знае ли се кога ще е , по принцип от догодина требва да бъде внесен за разглеждане ама не се знае колко ще се разглежда , до кога и кога ще успее да мине през разните му четения , тъй че до тогава е въпрос на интерпретация както казах по - горе кой крив и кой прав .
Дебила

Мнение от Дебила »

Здравейте колеги! Дискусията е страхотна. Както каза колегата в началото-тия дето питаме такива неща като Кмето в повечето случаи сме дечица-лодки, мотори, кльонкове и сомове сме виждали само на картинка...е и аз като пет годишен да попитам нещо. Бате Жоро кое според теб е по важно-материала или формата на кльонка? Примерно Бате Милко беше писал, че ги прави от дива череша, круша и т.н., а пък петата изработвал от “стоматологичен дуракрил” - след като сте в една компания и вероятно Петър Апостолов и Петър Жишев са един и същи човек – известен още като Бате Петьо /от ВЕЦ-а/ – нещо ми се губи.... Явно кльонка продължава да е забулен в дълбока мистификация. Извинявай, че се правя на Шерлок, и въобще не искам да се заяждам – просто съм глупав и се мъча да схвана нещата. Дай да си говорим открито. Ако приемем, че все пак башмайстора е направил всичките ви кльонкове и мъждравката /”вид дъб”/ е най-добрия материал за тази цел, направо единствен и неповторим – загадка остава защо една от най-слабо резонансните дървесини е толкова важна за получаване на правилния звук. От друга страна без да съм фен на металния кльонк познавам доста хора които работят точно с такива “изложбени” и с известна мъка признавам, че бележат сериозни успехи. Не малка част известни столични сомаджии кльонкат с вдлъбнати дървени кльнкове и също бележат точки. Ще те питам и още нещо – вие сериозно ли търсите сома само вечер и само на тази дълбочина – от 4 до 7м. Ако може да споделиш с нас кога е хванат въпросния 104кг /година и месец/ а също и кога според теб приключва сезона на Ивайловград – нещо което ми е особено интересно. Да си призная, напоследък умишлено избягвам да ходя на Кърджали, който иначе е страхотен язовир, най-вече поради това, че там се събират по 15-20 лодки и то предимно от велики сомаджии като приятелите на PENN-а /Стефака, Простака и т.н./ Бъдете здрави и наслука!
Дебила

Мнение от Дебила »

На Дунава е малко трудно. Тук в БГ всичко се прави в името на това редовия гражданин да е максимално затруднен и объркан. Статута на лодките и лодкарите е меко казано неясен както и стана на въпрос по-горе. На Дунава ти трябват следните неща - регистрирана лодка, мотор и капитанска тапия и то такава специално за реката - вътрешни води. Дори и да имаш тези неща т.е - здраво да си се набутал, пак трябва да си доста смел - румънските говеда само чакат някой смелчага с хубава лодка да се поразходи напред назад. А от граничния катер трудно ще се измъкнеш...просто емоцията не си струва PENN.
Павел Иванов

Мнение от Павел Иванов »

Левака написа::lol: :lol: :lol: Малееее сбъдна се една моя мечта, да се включат в темата и професионалисти в риболова с кльонк.Пишете аз ще попивам знания :wink:
Да бе :roll: За тва ли бега до Италия през уикенда кат прегледа на ПЕНН линковете 8)
новобранец
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 12:37 pm
Местоположение: Sofiq

Мнение от новобранец »

ПЕНН, за марлин , туна и др. в Албания не знам, ама в Сарбия ловят много риба. Имат и много добри постийения! В края на 80-те и началото на 90-те бях не веднай свидетел на добар улов на река Сава. Те си имат добри 6коли за риболов. Хората дори и воблери си произвейдат. Добри са сарбетата, те винаги са били по светнати по наи-разли4ни вапроси по онова време!!! Аз тогава за прав пат видях не6то по разли4но от Делфин, Форел , Стабил , Дйермина и Липно! И савсем не е лоша идеята да се отиде за риба в Сарбия. От мен толкова, здраве и наслука на вси4ки! ВОЛИМ ПАРТИЗАН!!!
Жоро Гоцов

в спора се ражда истината !

Мнение от Жоро Гоцов »

...колеги пак си се заяждате тихо но това не е чак толкова лошо...просто подържате спортната злоба...но точно в тоя спор се ражда истината.....дано съм ви бил полезен с инфо за сомовете...на колегата който чете статийте на Милко Георгиев ще кажа : да учителя ни се казва Петьо Апостолов Жишев.....и случайно или не аз съм кум на синът му :) . Милко работи с кльонк от Петьо...това не значи, че не е пробвал поне още 20 други....защо ли обаче и той признава за голямия кльонк на Петьо???.........има само един отговор просто самия ни учител е ГОЛЯМ....и изключително скромен човек! ...за резонанс незнам :? , идея нямам но знам че когато ние кльонкаме ни чуват и ни познават по звука по сред нощ а извода оставям на теб :idea: ! ...Когато решите да риболовствате на Ивайловград пишете и елате...на никого не съм отказал да гледа какво става в лодката...и знам от личен опит, че от едно гледане няма да стане !!!....Базовия ни лагер е на булеварда(права, дълбока и широка местност в средата на язовира)...но ще я сменяме със сигурност....за новото място ще си замълча за сега!
Жоро Гоцов

питане към Пенн?

Мнение от Жоро Гоцов »

...колега при теб няма ли сомове в реки, езера, блата или знам ли?...ясно че в океана яко ги праскате кг и ние тук само си мечтаем за такъв риболов ....затова и някой завиждат и се заяждат поне аз така мисля???....а за лодките явно неможеш да проумееш защо и ние да не рибариме от тях...отговора колега е много прост...точно с тях се внасят мрежи дълбочинни електрошокове итн.....затова понеже шибаното ни управление неможе да задели бюджет за контол във вътрешните водоеми и ние сме с премълчано ДА за риболов от лодка в момента...но мисля че това ще се оправи ! ....въпрос на съзнание и време....Евро съюза ще ни научи как се правят закони нямаме избор!...а за колегата от Дунава да ти кажа: сигурен съм че е ходил за сом.....ако ме питаш защо и как съм го разбрал ще ти кажа: в БГ част на Дунава само случайно или лигавчета по брега...истинския сом е в Румънската част на Дунава....там го щават нашите яко но и Румънците си го пазят....и те си имат рибари....така ще е до 2007 и после да го духат и те!!!!!!!!!!!!!....само колегата да не ги бие с електрошок :( :( :( ...че за 2-3 годинки като се дръпнат едрите и после ща чешаме главици !...повреме на републиканския шампионат преди 3-4 г в Монтана аз и г-н Стоян Кушлев бяхме на проверка по Дунава и спипахме наши в Румънско точно със 75кг.сом барабар с електрошока в лодката!!!!!...стана....Биг мама скендъл !!!...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”