дайте съвет

Модератор: bobopeli

SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

за колегата ''кльонка'' мерси за съвета! наистина само два от всичките ми легнаха на ръката и то мн.добре скоро влизах на Цонево и удрях от 19.00 до 04.00 сутринта и до края вадих много силен звук само,че ми замръзна ръката накрая и се отказах.Купих си и два други от колега които също много добре звучат и общо взето това ще е за тази година ,след 2 дни отивам на Тича за седмица понеже ми казаха,че все още не е късно за кльонкане и ще видим какво ще стане, малко и ще потроля и така ...пък за догодина съм си взел две дрянови и една орехова цепеници и мисля че ще мога да направя нещо качествено ...пък и вече знам с кой модел вадя най хубав звук ...чао и успех на всички през есения риболов,а за Тича като се върна се надявам да има и снимки този път :partyman: :partyman: :partyman:
Аватар
Бай Сом
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Дек 02, 2011 1:02 pm

Re: дайте съвет

Мнение от Бай Сом »

SRUBSKOTO написа:здравейте колеги! извинете за късният отговор ходих на тича и според мен имах поне 10-12 вдигания на сом ,но не можах да ги изкарам на повече от12-15м.,а стръвта ми беше на 6-7м. понеже слушам др. баш рибари... дълбочината там беше 30-32м. единствено един мина направо под лодката на 2.5м.но не удари бях срещу последният остров от Ловец към стената... имах и един удар на тролене ,изхвърчаха стойки ,пръчки беше някво чудо,но пак не можах да го взема ...точиха водата всеки ден и собственика на къщата където бяхме каза,че още 3-4 седмици и щели да спрат ,тогава да съм дошъл и ще взема риба така ,че в петък отново пътувам за 5-6 дена и ако имам късмет ще взема някоя риба ...между другото ходих на Цонево нощен риболов и имах два удара може би на един и същи сом защото удари не можах да засека пуснах веднага и на третият удар с кльонка удари пак...разви 3м.от аванса ,но пак нищо ,стръвта беше пърлено врабче и попови прасета на другата кука....не знам колко вижда или усеща метала ,но за мене не го взех защото бях скрил върхът на куката под кожата на врабеца '' повече така няма да правя'' със сигорност пък ако ще да удря взех си някой поуки и не мисля,че всичко което се изписва и се говори за риболовът на сом важи на 100% в действителност сега отивам да взема и още малко воблери и в петък съм на линия ...... между другото обикалях така нареченият тушовски ръкав всияки казват че там най добре давало на кльонк но там сонара не показа някъкви дерета ,ями и дори нивото беше сравнително плитко в сравнение с местата около островите ако някой е взимал там риби нека сподели от коя страна и в началото или към края на ръкава ...мерси предварително
10-12 вдигания на сом ми изглеждат малко - зависи колко време си кльонкал. По язовирите постоянно се вдигат дребосъци, част от тях отиват до стръвта и толкова. По-съществените риби наистина са рядкост и рядко вземат.

По отношение на това, дали усещат желязото - мисля, че има нещо вярно. Кльонкали сме заедно с приятел и на неговата въдица имаше много повече стръв и имаше повече удари от мен. От друга страна си спомням добрите стари времена, когато на едната кука имаше две пиявици и две попови прасета, а другата беше чисто гола. Вадил съм по 2-3 "осмички" за 4-5 часа. Просто го имаше и беше гладен. От година на година кльонкането става все по-зле. По отношение на кльонковете - никой не може да каже какъв звук ще издават твоите, а и какъв е най-добрия звук. Вдигал съм сом с 2-3 буквално пляскания и съм го хващал. Така, че може да са си много добри. Аз кльонкам и съм хващал най-много с кльонк за10 лева, единствения му проблем е, че изисква малко повече енергия.
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

Fishh написа:Аз доколкото знам всичко е от петата,няма значение дали крив или прав,то там вече ще се нагодиш някакси петата била важна :roll:
Прикачени файлове
но все пак с тези имах вдигания и много постно за голямата аудитория но и два удара и то на тича през октомври
но все пак с тези имах вдигания и много постно за голямата аудитория но и два удара и то на тича през октомври
21032015(014).jpg (170.46 KiB) Преглеждано 5188 пъти
тези ги правих по руски видеоклипове направо са скандални по сила на звукът
тези ги правих по руски видеоклипове направо са скандални по сила на звукът
21032015(018).jpg (216.99 KiB) Преглеждано 5188 пъти
ето ги новите
ето ги новите
21032015(012).jpg (140.74 KiB) Преглеждано 5188 пъти
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

наистина няма значение ножа колко е крив, като направих алуминиевите и гледах как руснакът вади звук,а аз не можех си поиграх 1-2 часа и аз взех да вадя звук и то много силен може би защото петата е около 3.5-4 см. и реших да махна дървените ,но в момента в който взех да удрям с тях установих ,че и с тях вадя почти толкова силен звук , просто не съм удрял както трябва ,тоест по къси удари , а е трябвало малко по дълго и по агресивно вадене от водата на кльонка ...по велик ден съм на работа но на 14 мисля въпреки студеното време досега да прескоча до Тича и да потупкам малко ако имам някакви индикации на живот ще ви пиша макар ,че откакто влезе забраната за бялата риба на пазара масово се появиха бели риби от калибъра на 6-7-8-9-10 кг. просто аз съм на 38 г. но толкова много трофейни бели риби не съм виждал да се продават на куп на пазара буквално през сергия по 4-5 бр. не по малки от 4-5 кг. и разни глави от сом за супа без телата и то в размер около 40-60 см. в диаметър не съм хващал досега сом но главите на тези бяха от 7-20кг. според мен ....отклоних се от темата но ЯРА Варна ако няма средства просто трябва да стои на варненският пазар и да прави евала на хората които носят тези екземпляри осве н Цонево и Тича просто не виждам къде може да се уловят екземпляри от 9-10кг. бели риби надути от хайвер .....жалко защото спазвам правилата и най голямата бяла която съм уловил е 3.500кг за 20г.
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: дайте съвет

Мнение от toci23 »

SRUBSKOTO написа:наистина няма значение ножа колко е крив, като направих алуминиевите и гледах как руснакът вади звук,а аз не можех си поиграх 1-2 часа и аз взех да вадя звук и то много силен може би защото петата е около 3.5-4 см. и реших да махна дървените ,но в момента в който взех да удрям с тях установих ,че и с тях вадя почти толкова силен звук , просто не съм удрял както трябва ,тоест по къси удари , а е трябвало малко по дълго и по агресивно вадене от водата на кльонка ...по велик ден съм на работа но на 14 мисля въпреки студеното време досега да прескоча до Тича и да потупкам малко ако имам някакви индикации на живот ще ви пиша макар ,че откакто влезе забраната за бялата риба на пазара масово се появиха бели риби от калибъра на 6-7-8-9-10 кг. просто аз съм на 38 г. но толкова много трофейни бели риби не съм виждал да се продават на куп на пазара буквално през сергия по 4-5 бр. не по малки от 4-5 кг. и разни глави от сом за супа без телата и то в размер около 40-60 см. в диаметър не съм хващал досега сом но главите на тези бяха от 7-20кг. според мен ....отклоних се от темата но ЯРА Варна ако няма средства просто трябва да стои на варненският пазар и да прави евала на хората които носят тези екземпляри осве н Цонево и Тича просто не виждам къде може да се уловят екземпляри от 9-10кг. бели риби надути от хайвер .....жалко защото спазвам правилата и най голямата бяла която съм уловил е 3.500кг за 20г.
За съжаление си асолютно прав :twisted: за бракониерите и белите риби.За Цонево и Тича,има вдигания на сом и сега,на 6.5 градуса,аз ходя постоянно и ги пробвам-тази нощ пак заминавам.Точно -никой не знае по кое време ще започне да взема сома на кльонк.Миналата година първия ми удар на сом на кльонк беше на 9 градуса вода-Цонево :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

колега на каква стръв го тъсиш по това време защото освен червей и жива риба др. няма използваш ли някакви дипове ....не искам да ми казваш марки или др.имена просто питам защото миналата седмица имах удар на шаран на Николаевка на червей с дип за сом
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: дайте съвет

Мнение от toci23 »

SRUBSKOTO написа:колега на каква стръв го тъсиш по това време защото освен червей и жива риба др. няма използваш ли някакви дипове ....не искам да ми казваш марки или др.имена просто питам защото миналата седмица имах удар на шаран на Николаевка на червей с дип за сом
Колега,и аз съм новобранец в кльонка :D но не използвам боклци (дипове ароматизатири и т.н.) -ползвам само мърши -всякакви ,червеи охлюви пиявици миди дроп попови прасета жаби -и квото се сетиш още,риби всякакви-стига да успея да си хвана :D Моята теория за успех е-ходене ходене и пак ходене,за риба :lol: :rolleyes: :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

колега ако ходиш наистина на Тича да ти кажа късно есен имах удар срещу третият остров има едно дръвче като джанка до самата вода не можеш да го сбъркаш от последното дере към тушувица преди буруна е на 150 м. посока ловец водих го 3-4 м. и се откачи но ако е вярно това за районите на сомовете този е нагъл и не знам какво е натоварването когато се вади сом но този е стабилен в смисъл че съм вадил риби 12-14 кг. мирни риби ,а това нямаше нищо общо ,все едно че си закачил торба с цимент...по рано на това място на сонара ми влезе риба колкото показалеца ми дебела ,но беше много горе от стръвта...успех тупни 2-3 пъти където ти казвам не те бърка така или иначе
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: дайте съвет

Мнение от toci23 »

SRUBSKOTO написа:колега ако ходиш наистина на Тича да ти кажа късно есен имах удар срещу третият остров има едно дръвче като джанка до самата вода не можеш да го сбъркаш от последното дере към тушувица преди буруна е на 150 м. посока ловец водих го 3-4 м. и се откачи но ако е вярно това за районите на сомовете този е нагъл и не знам какво е натоварването когато се вади сом но този е стабилен в смисъл че съм вадил риби 12-14 кг. мирни риби ,а това нямаше нищо общо ,все едно че си закачил торба с цимент...по рано на това място на сонара ми влезе риба колкото показалеца ми дебела ,но беше много горе от стръвта...успех тупни 2-3 пъти където ти казвам не те бърка така или иначе
:lol: :lol: :lol: Не си казвай успешните места,съвет от мен :wink: по форумите четат и много мрежари и бракониери.Аз сега на Цонево си ходя,за Тича е мн рано да взима,по висок е.Хубаво е да си споделяме-но ............ другото на лични :lol: От Ловец през Тушовския през Сушина към стената :lol: включително и Ивановския ръкав -почти всички места релефи и т.н. ги знам -тоест ходил съм,място има за всички :wink: риби също :lol: Всеки си отива с късмета- и никой не може да хване рибата на другия.Така че не си казвай местата :fishing7: Ще си пишем и обменяме опит :rolleyes: :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

ок колега и на цонево знам едно деренце на 100% също има там защото една вечер останах и към 1-2 часа имах удар 4м. рън и пак нищо аванса беше много натегнат направо не знам как ги разви от един път и не можа да се закачи там почти постоянно има човек който познавам и каза ,че е виждал на 3-4 пъти сом да се вдига на него място посред бял ден без причина бил доста голям според него около 60кг. ,но и на полвина да е......човека е малко трапер но е сериозен познаваме се от години ...е за този няма данни да е изваден със сигурност ...със сигурност си кльонкал там просто трябва малко по дълго да се стои първото ми вдигане беше на 40стата минута и от тогаз 15 пъти се пускам през деренцето 15 пъти се вдига ...много нагъл
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

друго щях да питам но се отнесох ...знам че не е тук мястото за въпросът ми но просто в "лодки и сонари" явно не влизат толкова колеги... та въпросът ми е такъв имам един преправен скутер който е много грозен но пък ми върши супер работа и на язовир и на море скоро обаче си взех и един тримаран който в момента преправям и мисля да си оставя него ,а скутерът го пуснах за продаване ,в същото време взех да чета за този тип лодки и излизат много противоречиви мнения удобни и стабилни ли са за море моля ако някой колега има наблюдение или опит с такъв тримаран да пусне някой друг ред че да не направя грешка да продам грешната лодка
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

SRUBSKOTO написа:друго щях да питам но се отнесох ...знам че не е тук мястото за въпросът ми но просто в "лодки и сонари" явно не влизат толкова колеги... та въпросът ми е такъв имам един преправен скутер който е много грозен но пък ми върши супер работа и на язовир и на море скоро обаче си взех и един тримаран който в момента преправям и мисля да си оставя него ,а скутерът го пуснах за продаване ,в същото време взех да чета за този тип лодки и излизат много противоречиви мнения удобни и стабилни ли са за море моля ако някой колега има наблюдение или опит с такъв тримаран да пусне някой друг ред че да не направя грешка да продам грешната лодка
ето за това става въпрос :?: :?: :?:
Прикачени файлове
21032015(004).jpg
21032015(004).jpg (177.6 KiB) Преглеждано 5173 пъти
21032015(003).jpg
21032015(003).jpg (153.88 KiB) Преглеждано 5173 пъти
16012015(007).jpg
16012015(007).jpg (166.86 KiB) Преглеждано 5173 пъти
16012015.jpg
16012015.jpg (154.28 KiB) Преглеждано 5173 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”