дайте съвет

Модератор: bobopeli

SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

здравейте колеги! от една две седмици ми влезе мухата като преключа сезона 5-6 октомври да запаля колата и да отида някъде за една седмица все още не знам къде да опитам да ловя сом на кльонк,поръчал съм си лодка,двигател,пръчки и макари,но остава най важното доколкото съм прочел за момента,кльонкове и сонар.Гледах клипове и статии за направата на кльонкове и измайсторих няколко от орех,ябълка и череша ...въпросът ми е понеже всички станаха криви (все пак ми е за първи път) възможно ли е да работят добре или винаги трябва да са идеално прави за да правят хубав звук при кльонкане и още един въпрос имам сонар Хъминбърд пираня 170,най лекият клас, когато го купувах продавача ми каза ,че сондата на този модел е същата като на следващите два модела и нямало смисъл да взимам по скъп защото ртазликата в мониторите била само големината ,въпросът ми е мога ли да ползвам този сонар за риболов на сом или трябва да търся по скъп или друг модел ...благодаря предварително на всеки който ми помогне със съвет.

п.п.файлът със снимките на кльонковете е много голям утре ще ги намаля за да си изкажете мнението да ги оставя или да купувам други мерси
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: дайте съвет

Мнение от Fishh »

Аз доколкото знам всичко е от петата,няма значение дали крив или прав,то там вече ще се нагодиш някакси петата била важна :roll:
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

ето за това говоря има ли проблем са така криви....
17082013092.jpg
17082013092.jpg (193.08 KiB) Преглеждано 5031 пъти
17082013096.jpg
17082013096.jpg (196.26 KiB) Преглеждано 5031 пъти
17082013099.jpg
17082013099.jpg (203.51 KiB) Преглеждано 5031 пъти
batzeto
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 1:39 pm
Местоположение: София

Re: дайте съвет

Мнение от batzeto »

Здравей колега,според мен щом имаш възможност да си поръчаш лодка и двигател,поръчай си от някой майстор да ти направи едно хубаво дръвце,като за начоло пък после ще пробваш и ствоите. А за сонара мисля ,че ако си начинаещ / като мен !!!! / ще ти свърши работа за момента. Моя е гармин ехо 140 доста прост ,но отчита вдиганията.
Зависим от риболова !!!!!
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

мерси колега! ще поръчам кльонк от някой майстор (имаше един от Повеляново мисля) ,а и благодаря за сонара все пак друго е някой който е ползвал такъв клас да каже как е ...мерси
rsimeonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 9:41 am

Re: дайте съвет

Мнение от rsimeonov »

Колега мисля че в продава има един останал.Колегата който ги прави си разбира от работата.Пробвано.Кльонковете са супер.Янкосан е твоят човек.
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

мерси колега! до 10-на дена трябва да взема заплата и ако имам късмет поз.2 ще е моя!
demaestro
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 10:33 pm
Местоположение: Stara Zagora city
Обратна връзка:

Re: дайте съвет

Мнение от demaestro »

Здрасти колега,
1-во поздравления за опита ти да си направиш кльонк-докарал си ги до някъде.Това,че са криви е от значение до толкова как ще се нагодиш да бучкаш с тях,но щеше да ти е много по-лесно ако са прави.2-ро Потърси из нета ''kalinux'' това е твоя човек да ти направи кльонкове.Благородно ти завиждам за излета,който си замислил,а относно сонара Да ще ти свърши работа,аз лично ползвам такъв...е вярно не е от онези дето броят камъните по дъното :)

пс А и този ''kalinux' е регистриран тука в сайта имаше негова тема за кльонковете
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

мерси колега ! от 7-8 дена тренирам на работа в един голям леген мога да кажа,че на 3-4 от кльонковете се получава невероятно чист звук,но още не мога да ударя примерно 10 пъти един след друг и да се получат само чисти звуци ...пък и не знам дали е нужно,но така или иначе имам още месец докато свърша работа тъй,че ще го докарам,даже мисля да се снимам и да пусна клипчето та да може да ми кажете това ли е звукът който трябва да се получава все пак за първи път се занимавам с такъв начин на риболов ...пак мерси
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

тази седмица отивам на Тича понеже не издържам повече, но не знам дали правилно съм вързал монтажите някой казват по два октопода един отгоре и един отдолу,други да слагам шлаувки на възлите не знам вече кое е правилно и кое не е така ,че .....пръчките са ми едната е 50 либри,другата 100-300 гр.акция,макарите едната мултипликатор Окума,другата няква Корейска но преди две години изкарах с нея едно казанче за смола пълно до горе с вода без да се озори така ,че няма да е проблем с аванса да се вади и едра риба,събира 0.70-180м. напълно достатъчно според мен,куките са 4 и 6.0 като едните са морско изпълнение ,но са много по корави от тези речните (вадя ги на работа от някъкви змьорки по 2м.не знам от къде пристигат даже),оловото е 0.200гр.,таками го дадоха на магазина само за сом било и общо взето това е отивам в наделя за 3 дена на Тича и квот сабя покаже......ако някой ми даде съвет дали съм направил монтажите правилно бих бил благодарен...
002.jpg
002.jpg (194.89 KiB) Преглеждано 4724 пъти
003.jpg
003.jpg (111.26 KiB) Преглеждано 4724 пъти
006.jpg
006.jpg (191.89 KiB) Преглеждано 4724 пъти
Кльонка
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 10:41 am

Re: дайте съвет

Мнение от Кльонка »

Нмери си един хубав кльонк , без да те обиждам твойте не стават , криви и сравнително къси са .Кривината има значение ,съпротивлението на ножа във водата ще е по-голямо и е твърде вероятно да ти занася на една страна ,е за това не можеш да изкараш няколко поредни удара с еднакъв звук.Тази година си подбери някое дръвче ,хубаво да изсъхне и след година -две си направи нови кльонкове.Ако имаш познат дърводелец ,при него може да намериш сух материал ,дрян , орех , ябълка ,по принцип от много дървета става ,можеш да експериментираш.Виждам имаш някакъв пълнеж в електриково зелено ,предполагам това е едно двукомпонентно лепило ,като пластелин,то е предимно за метал! После сърцевините на дървото ти се падат в центъра ,а той трябва да е леко изместен ,това е пропуск.Ръбовете на петите ти не са оформени добре ,не са отсечени.Е не те критикувам ,даже ми е приятно ,че си си направил труда ,но някой работи трябва да се доошлайфат.Успех!
Заклет Сомаджия
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Сеп 20, 2013 10:29 pm

Re: дайте съвет

Мнение от Заклет Сомаджия »

SRUBSKOTO написа:ето за това говоря има ли проблем са така криви....
Прикачения файл 17082013092.jpg вече е недостъпен
Прикачения файл 17082013096.jpg вече е недостъпен
Прикачения файл 17082013099.jpg вече е недостъпен
купи си едно карбоново кльонкче това е най доброто и най удобното инструментче :wink:
Прикачени файлове
3-600x600.jpg
3-600x600.jpg (105.76 KiB) Преглеждано 4643 пъти
Заклет Сомаджия
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Сеп 20, 2013 10:29 pm

Re: дайте съвет

Мнение от Заклет Сомаджия »

соме на кльок
Прикачени файлове
16571_491487220942779_1704984983_n.jpg
16571_491487220942779_1704984983_n.jpg (40.89 KiB) Преглеждано 4640 пъти
1236077_582834978441950_38802779_n.jpg
1236077_582834978441950_38802779_n.jpg (30.05 KiB) Преглеждано 4640 пъти
batzeto
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 1:39 pm
Местоположение: София

Re: дайте съвет

Мнение от batzeto »

SRUBSKOTO написа:тази седмица отивам на Тича понеже не издържам повече, но не знам дали правилно съм вързал монтажите някой казват по два октопода един отгоре и един отдолу,други да слагам шлаувки на възлите не знам вече кое е правилно и кое не е така ,че .....пръчките са ми едната е 50 либри,другата 100-300 гр.акция,макарите едната мултипликатор Окума,другата няква Корейска но преди две години изкарах с нея едно казанче за смола пълно до горе с вода без да се озори така ,че няма да е проблем с аванса да се вади и едра риба,събира 0.70-180м. напълно достатъчно според мен,куките са 4 и 6.0 като едните са морско изпълнение ,но са много по корави от тези речните (вадя ги на работа от някъкви змьорки по 2м.не знам от къде пристигат даже),оловото е 0.200гр.,таками го дадоха на магазина само за сом било и общо взето това е отивам в наделя за 3 дена на Тича и квот сабя покаже......ако някой ми даде съвет дали съм направил монтажите правилно бих бил благодарен...
002.jpg
003.jpg
006.jpg
Колега нищо не казваш имаше ли слука или ?
Зависим от риболова !!!!!
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: дайте съвет

Мнение от SRUBSKOTO »

здравейте колеги! извинете за късният отговор ходих на тича и според мен имах поне 10-12 вдигания на сом ,но не можах да ги изкарам на повече от12-15м.,а стръвта ми беше на 6-7м. понеже слушам др. баш рибари... дълбочината там беше 30-32м. единствено един мина направо под лодката на 2.5м.но не удари бях срещу последният остров от Ловец към стената... имах и един удар на тролене ,изхвърчаха стойки ,пръчки беше някво чудо,но пак не можах да го взема ...точиха водата всеки ден и собственика на къщата където бяхме каза,че още 3-4 седмици и щели да спрат ,тогава да съм дошъл и ще взема риба така ,че в петък отново пътувам за 5-6 дена и ако имам късмет ще взема някоя риба ...между другото ходих на Цонево нощен риболов и имах два удара може би на един и същи сом защото удари не можах да засека пуснах веднага и на третият удар с кльонка удари пак...разви 3м.от аванса ,но пак нищо ,стръвта беше пърлено врабче и попови прасета на другата кука....не знам колко вижда или усеща метала ,но за мене не го взех защото бях скрил върхът на куката под кожата на врабеца '' повече така няма да правя'' със сигорност пък ако ще да удря взех си някой поуки и не мисля,че всичко което се изписва и се говори за риболовът на сом важи на 100% в действителност сега отивам да взема и още малко воблери и в петък съм на линия ...... между другото обикалях така нареченият тушовски ръкав всияки казват че там най добре давало на кльонк но там сонара не показа някъкви дерета ,ями и дори нивото беше сравнително плитко в сравнение с местата около островите ако някой е взимал там риби нека сподели от коя страна и в началото или към края на ръкава ...мерси предварително
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”