Разкази за сома от Камилската долина

Модератор: bobopeli

Заключено
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

yco написа:
yankosan написа:И мен не ме кефят тез тунски,джигинг пиарсинги :wink:
Найстина са малко дебелички за дребаците и има люфки, ама копни ли нещо няма прошка...ония тънките ги махнах-имам вече една изкривена...
Да ама трудно ги ковва :fishing4:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Така е... :D


А тези нетунските как са... :wink: :wink:

Изображение

Изображение
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

Същите,Кипърски :lol:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

така е.... :wink: , ама ако някой ми каже какъв е недостатъка на вторите- ще му целуна гъза на публично място... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Тази снимка от близо съм я забравил, ама има и една друга, дето Аксел ми каза... :wink: ., защо не съм я снимал ли-не знам. :? ..останала е само една в пакетчето и ме е срам... :lol:

Изображение
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Diman »

Другия път като снимаш, слагай една запалка на снимката. Тя е мерилка и теглилка. :wink:
Сега както и да ги снимаш, нищо не се разбира.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от nkolev66 »

Поморийския написа:
Diman написа:
yco написа:Той ако знаеше, нямаше да пише тука.... :lol:
Казвай бърже къде са на гъсто сомаците. :shock: :D

Ей що не казвате за онова място дето е след пет леви и пет десни завоя и на левия бряг има гора и срещу нея пак има гора и посредата има една полянка на сравнитено нормална дълбочина Та на тая поляна лежат сомовете наредени като кебапчета и се препичат :lol:
Пазите го само за вас а :fishing1:

Колега ти сонар имаш ли :?:
Аз сонар имам, но не го познавам толкова добре язовира, че да знам завоите и полянките. Попитах простичко за насока - приблизително и много добре знам, че никой не иска да си каже точните места (не е необходимо).
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Don4o_62 »

Кво им се връзваш на тия,завой, полянки и цъфнали дръвчета :lol: сонара е да показва като дойде рибата към стръвта,не да я търсиш и кльонкаш,това е грешно мислене,едно време като нямаше сонари в пъти повече ги хващахме,сега е малко по сложно,че чукачите станаха много :mrgreen:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

nkolev66 написа:
Don4o_62 написа:
nkolev66 написа: и ако може нещо за риболов да се говори, а другите приказки и подсказванки не са лоши и също помагат на нас дето не сме в майсторската лига.
Питай какво те интересува....
С удоволствие ще питам.
До сега ми се струва, че яз. Ивайловград е един от язовирите с най-много сом и затова ми е интересно:
1. В кои части на язовира през кой сезон са групирани сомовете (не искам подробности разбира се - иначе за мен какво ще остане ако е на готово).
2. Приблизителни дълбочини при различни сезони и особено температури (отново може и само с подсказки, за да мисля и интерпретирам).
Като се сетя за друго пак ще питам :wink: .
Досега от вметнатата между редовете информация съм отсял за себе си някакво инфо, което не мога да конкретизирам и изразя ясно (може и да не е много вярно, но ще се пробва). Поначало не обичам да зазубрям и ми трябват само насоки останалото ще ми бъде интересно да си го настроя сам.
Това за забранения тролинг в Германия - то пък кое им е наред на германците :mrgreen: - нямат ограничения на скоростта, паркират само на разрешени места, в шадраваните им живеят амури по около 10 кг. и платики над кило......и сигурно има много други.
Не ми се пише много та на две-три ще ти отговоря...
1.Където им е храната :idea: Сега къде е.../има изключения,сомовете от стената няма да изминат 36км.до устието/ :idea:
2.Дълбочината е относителна :wink: Почива на едно място,храни се на друго.Сезон,време,по коя част на денонощието,дали е спал добре или е станал с гъзЪ нагоре и т.н. :lol:
Поморийския се бъзика :wink: :lol:
Ама съвсем не съм съгласен Донка :wink: Какво да му гледаш като идва,като дойде отстрани ще видиш...зелено грозде :wink: :D :lol: Естествено е голям кеф да си виждаш линията и как идва :D
Със сонра си избираш детайлно мястото и преценяш поведението на рибите,виждаш и термоклина :wink: :idea: Няма как иначе да разбереш защо не ти удря :wink:
Пример:Дъно двайсет метра,стръв на пет/примерно/,кльонкаш и те се качват мах до десет и беж надоле :!:
А не като Н.Г.30 години 4м.през деня и 3м.през ноща :shock: Ако имаше сонар,досега да беше обезсомил Ивайловград :lol:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Diman »

yankosan написа:....кльонкаш и те се качват мах до десет и беж надоле :!: ..
Защо не се качват бре Янич??! Защото не са гладни, защото са гадни :D или друга причина?
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

yankosan написа:........ Ако имаше сонар,досега да беше обезсомил Ивайловград :lol:
Хе..хе...хе... :lol:

Разправяше ми, че преди искали да му подарят един сонар на часовник и ми вика, - хм...аз...като се пенсионирах и часовник не искам да видя-те ще ми подаряват и то часовник-сонар....... :lol: :lol:
Само аз и той нямаме сонари и часовници.. :lol: , ...дори Диман има...

Диманеее... :wink: , пусни и ти една снимка де, от теб не съм видял ни една, ако ще да е на уфимка... :lol: , а ме пращаш запалки да ти търся... :lol: :lol:

ето ти една... :lol:

Изображение
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

Примерно температурата на водата през есента :D
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

yankosan написа: като Н.Г.30 години 4м.през деня и 3м.през ноща
А...чух ли,четох ли че веднъж пуснал на цели 6 метра :D
Миналата есен,като сме се разминали с Камилата за един час,всички удари,на всички,бяха на 20-25...минути северна дължина :shock: :lol:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Хайде да го издам, нали ми е приятел... :wink: пък и той не се крие, като теб и мен... :lol: - 3-те въдици му са така........ :lol: 4-6-дъно ...ама точно дъно... :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Който и аджамия си пусне въдиците произволно-все е в тия граници.. :lol: ..и най-интересното е, че не фатя между другото... :lol: :lol: (кое е другото? - другото е Дончо) :lol: ...дюс...ама на английски... :lol: :axe: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

3-те метра що ги издаваш ся.... :wink: :lol: -това е само за вътрешна консумация.... :lol: ...на зелени петли....(приличали Му на големи жаби със зелени гребени и снасяли зелени хайверни яйца...) :lol: :lol: :lol: :drinkers:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Заключено

Обратно към “Риболов на кльонк”