Разкази за сома от Камилската долина

Модератор: bobopeli

Заключено
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Това е класическата стръв за марлин на тролинг .. :wink: а не фасулските ви модерни педерастии от БГ за комари.. :lol:

Изображение

:lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Монтажа, ще ви го кажа, само за 100 грама кайсиева шльоковица, за килограм живо тегло на пияча.. :lol:

Live-baiting can often produce bites from the biggest blue marlin in the neighborhood. This is important if you’re fishing in a tournament where catching numbers of smaller fish on dead bait or lures won’t net your team the big payday at the end of the weekend.

There are many different ways to rig live bait, but the following method is one I have used quite often all over the world. It will work for nearly any live bait, especially those for targeting marlin. For this live bait rig, we generally use a light leader for our bait-catching rigs, so I make sure to have a landing net on board to land the bait from the water. I quickly remove the bait from the net and turn it upside-down, cradling it like a football in my left hand and arm (I’m right-handed, so reverse this if you’re a lefty). By turning the fish upside-down, the fish becomes disoriented long enough to get the hook positioned properly on the nose of the bait.

At this point, the rod and reel should already be rigged with the leader and circle hook already attached. If I am blue marlin fishing, I generally will use 300- or 400-pound-test leader. With a snap swivel at the end of my double line, I’ll use 29 feet of leader. But if we’re using a wind-on leader of 22 feet, then I’ll use 7 feet of leader crimped to a barrel swivel, not a snap swivel. I use a 22-inch piece of 130-pound-test Dacron line, doubled with a double-overhand knot to make a loop that is secured to the hook with a cat’s paw knot and a half hitch. I use a split-eye needle connected to the Dacron (if a split-eye needle is not available, you can use a standard closed-eye needle with a short bit of floss attached to the Dacron loop with a slipknot for easy removal once it’s through the bait’s eye socket).

..айде, пак без пари... :wink:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Краси, аз харесвам този монтажей.... :lol: , а ти кой харесваш... :lol:

Изображение
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Та, един приятел ми казва..., кога ще хванем и ний над 100 кила.., казвам му и аз, не се притеснявай ич.... :lol: -никога... :mrgreen: , щото сома е само един и Краси си го хваща и пуска, гато си иска.. :lol: :lol:

Това ми напомня на мача Бразилия и България на световно първенство - през 1966 г. в Англия и Пенев казал на Якимов, абе дай ми една топка де.., а той му отговорил, топката е само една и с нея играят бразилците.... :lol: , мача е ясен.. 2-0.

А този велик футболист го познавах лично, казва се Великият Тодор Диев, ама той поне е вкарвал на Пеле... :wink:
инфо, нали съм Спартаклия.. :D
http://www.tribunaplovdiv.bg/%D0%BA%D0% ... %BB%D1%86/
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

yco написа:Аз не съм, ама щом ти е мерак, ти си бъди активния.... :lol:
И намери си определението за тролинг тука, че не съм го чел, нещо...
Пак се хвана на думата "педал" и забрави какво искам да ти кажа! :mrgreen: :shock: Много се шашкаш и се връзваш на примамката! :shock: Игнорирай лошата и срамна дума,замени я със сомаджия или футболист,та дано схванеш! :roll:
Ако сме сомаджии,аз като тролингист съм активния,а ти пасивния! :idea:
Ако бяхме футболисти,аз щях да съм нападател а ти вратар! :idea:
Та при тролинга,Риболовецът е в активна позиция спрямо сома-търси го на скорост влачейки жива или изкуствена примамка на гребла или с двигател! :wink: При кльонкането Риболовецът е в пасивна позиция и чрез звука кара сома да се Активизира! :idea: Като сложиш едната въдица на плувка и си ставаш жив-пе..,пардон,плувкар! :mrgreen: :wink: :drinkers: Та ако ти удари се води на плувка,на кльонк ли,не знам -ти кажи? :shock: :mrgreen: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

:mrgreen:
yco написа:Монтажа, ще ви го кажа, само за 100 грама кайсиева шльоковица, за килограм живо тегло на пияча.. :lol:

Live-baiting can often produce bites from the biggest blue marlin in the neighborhood. This is important if you’re fishing in a tournament where catching numbers of smaller fish on dead bait or lures won’t net your team the big payday at the end of the weekend.

..айде, пак без пари... :wink:
Пак си попаднал на некой анонимник,да те облъчва! :D Тоя чувал ли си го,че треа да изпиша 200страници или ако искаш да те водя на Антиб при него? :roll: Ако знаеш къде е Антиб,де? :mrgreen: :drinkers:

https://books.google.bg/books?id=nimoGO ... go&f=false
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

Ице,ако се сбереме на лагер изгладнели сомаджии и треа да разчитаме да ни нахраниш,че пукнеме от глад! :mrgreen: :drinkers: Кьорав си,даже не чу на последния ми клип,че некой завалия кльонкаше на 100метра от мен докато го вадим на тролинг! :wink: Кльонкай си,не ми пречиш! :mrgreen: :drinkers:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Troli Rapala написа:
yco написа:Според тебе, означава, че и кльонка е тролинг.. :wink: .. :lol:
И дай най-накрая едно определение за тролинг, какъв си президент, като не знаете що е тролинг... :lol:
Ице,наскоро ти дадох определение що е тролинг и кльонк,но нали съм артистичен и ти заложих капан в който ти се хвана и не схвана същината на определението! :wink: :mrgreen: Сега пак ще те пробвам! :idea: ...
Все сте големи капанджии ей... :wink: , ама основният ви недостатък е, че не помните къде сте заложили капаните. Тука не си дал определение за тролинг и не си ги измисляй, ако си ги писал постулатите за тролинг на сняг на марсовите полета с жълта течност.... :lol: , никой не е длъжен да ти ги чете, освен френската полиция. :lol: :lol:
Та на коя страница е великото ти определение за жълт сняг, че нещо търсачката ми се счупи... :lol: :lol:
И не ми внушавайте, че мразя, никой не мразя, а това само възмущението ми.... :wink: ,как е възмущение на руски Троли... :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от KRASSI »

Тролиииииии....... и там ти гониш.
Има толкова за разказване и в загубени и в спечелени битки :drinkers:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

То не стига, че ми се счупи търсачката за тролинг... :lol: , ама ми излезе и надпис, само две зъбни колелета ви изтрещяха при търсена на думата тролинг, заредете си търсачката с масло 75W–90, минимум 4 литра... :lol: , брей си казах,тоя тролинг много скъпо нящо, само не казват от къде да го налеем... :lol: , мислих си, че през USB-то, ама получих съобщение, - не се притеснявайте, ние ще ви го налеем така, че няма да ни разберете, че сме ви го налели, тролинг масло за дълга експлоатация по Интернет....само 65К.... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

....Та първият тролинг на жива стръв, не е от времето на Сабанеев, драги ми Троли, а от хиляди години, та ние сме по-близо до първичния тролинг, отколкото вие- та не ни крадете сурненето на жива стръв със скорост 0,3 морски възела в час... :lol: , а на мъртва риба можем да увеличим малко скоростта... :lol: , кажи Краси, нещо за влаченето на мъртвата ..със скорост 0,01 кнота... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Don4o_62 »

yco написа:То не стига, че ми се счупи търсачката за тролинг... :lol: , ама ми излезе и надпис, само две зъбни колелета ви изтрещяха при търсена на думата тролинг, заредете си търсачката с масло 75W–90, минимум 4 литра... :lol: , брей си казах,тоя тролинг много скъпо нящо, само не казват от къде да го налеем... :lol: , мислих си, че през USB-то, ама получих съобщение, - не се притеснявайте, ние ще ви го налеем така, че няма да ни разберете, че сме ви го налели, тролинг масло за дълга експлоатация по Интернет....само 65К.... :lol: :lol:
Ристьо,одеве четох една статия написана на Иврит и по лесно я разбрах :lol: ,ама това дето си го писал.....няма превеждане за кво иде реч :roll: :lol:да не е някакво послание към извънземните тролингисти :roll: казвай бързо :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

KRASSI написа:Тролиииииии....... и там ти гониш.
Има толкова за разказване и в загубени и в спечелени битки :drinkers:
Аре раздувай,кво се срамиш? :roll: Га стигнеш до 50кила туна,идвам с моъто корито дъ съ пробвам,че ми е баята Така-та за по-дребни! :mrgreen:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

Ице,кво не ти е ясно?Кльонкането е като риболов на плувка,кесиш с часове и го чекаш да дойде дорде заспиш-демек нищо не зависи от теб-сома определя играта! :idea: При тролинга не е така и аз определям къде и какво да ми удари! :wink: :drinkers: Кльонкам само кат ми писне от тролинг и куршумче!На куршумите съм бог и за това нищо не казвам! :wink: :drinkers:
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

Баси темата,един сом да няма тука :rolleyes: :lol:
1621.jpg
Аре Ице ти си...кой,кога,къде ,как,колко и защо... :drinkers:
1624.jpg
1627.jpg
Заключено

Обратно към “Риболов на кльонк”