Разкази за сома от Камилската долина

Модератор: bobopeli

Заключено
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от bai mile1 »

Troli Rapala написа:
bai mile1 написа: С самоделни блесни,открийте разликите
Самоделката не блести! :shock: :mrgreen: Ни знаиш ли къ дъ си лъскаш ..ъъъ блесните? :roll: :drinkers:
Знам ама снимката е след изработването в гаража,инак на гъола с малко пясък и вода придобива блясък :wink: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от аксел »

несериозно е да ловиш сомове с 1.2 конец.Такъма определено е слабичък,ще го разбереш,когато закачиш някой от батковците,но вярвам че си търсил бели риби. Рарениумът е прекрасна макара, но за медиум-лайт риболов.
валатът не най-лошото нещо на света
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

аксел написа:несериозно е да ловиш сомове с 1.2 конец.Такъма определено е слабичък
Такъма му е нормален и ще разберем кой греши,когато му удари товарния влак! :wink: :drinkers: Обаче прегледах линията на Дайва и се оказа менте! :shock: :mrgreen: :drinkers: В Япония няма такъв модел линия на Дайва,та не вярвам и данните на теста да отговарят! :wink: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

Ако някой иска да играе в Голямата игра,не трябва да се доверява лесно на такъмите,а да провери внимателно кое-какво е! :wink: :drinkers: В Европа единствените японски линии на Дайва са Салтига 8 и 12 и Моретан-8! :wink: :drinkers: Другите са правени в Китай и не бих рискувал с тях за сом! :mrgreen: :drinkers:
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от robber_79 »

Влакното е чисто китайско менте,прав си Тролка. Има специален щанд в магазина със дузина влакна от по 2000м. ролката. Продават ( power pro, spyder, sufix ..и други марки от доброто старо време. Цени 12-19 евра за 100м. Нямаше по-читаво, от това и мисля че ще ми върши работа, на този етап.
Аксел, готов съм да се сборя с нещо по-едро..защото не видях абсолютно никакъв проблем с тази риба( около 120см.). На 3-4 пъти взе малко аванс и излезе труп. 5 мин. снимки на брега и дори не мръдна въпреки че доста го нагласях пред камерата.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от аксел »

Къде точно,беше закачен сома?....и това има значение.За такива риби такъма може и да става,но при 150+см.нещата става доооста различни.В крайна сметка при спининга на сом нещата се движат в две плоскости-колкото по-нежен такъм,толкова повече удари,но и късания:колкото по-здрав такъм-по-малко удари,но и липса на късания,всеки може да си избере.Например при мене,поради голямото количество ултралайтисти,на които сомовете им прибират примамките,ударите са доста по-малко.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от robber_79 »

[quote="аксел"]Къде точно,беше закачен сома?....и това има значение.
Прикачени файлове
20190818_114425.jpg
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от аксел »

Така си и предполагах.....съвсем различно щеше да бъде,ако беше закачен за четките или в ъгъла на устата.Преди много години като гледах един клип,на Тролито,си виках-глей какъв щастливец,сома сам ще влезе в лодката,това бъзе-Тролито хал хабер си няма.....после след като видях,къде точно се намира воблера,си помислих,тва Тролито,наистина си няма понятие,ако беше малко по-смел,сега вямаше кой да му затвори устата,ама нали си е аматьор............
валатът не най-лошото нещо на света
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от аксел »

Ще ти разкажа за един случай Роби,понеже практикуваш моя риболов.Имам един приятел с когото ходим в Гърция на риба.Та същия преди две години ми вика-отивам на яз.Кърджали и искам много да хвана сом,на спининг,трябва да ми избереш примамка.Полунашега му избирам един от най-малките Канибали/знаех,че е успешен при сомовете/ сложих му 7гр глава и му го дадох.Той ме погледна невярващо и ми вика-май ме бъзикаш....късметът му проработи и с 1.2 конец и с пикливия си Дайва Моретан Шутинг командър/не,че го нямам същия/ пребори същото като твоето сомче.Това е единствения му хванат сом.Когато го попитах къде беше закачен сома ми каза -за хрилете.......
валатът не най-лошото нещо на света
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

аксел написа:.Преди много години като гледах един клип,на Тролито,си виках-глей какъв щастливец,сома сам ще влезе в лодката,това бъзе-Тролито хал хабер си няма.....после след като видях,къде точно се намира воблера,си помислих,тва Тролито,наистина си няма понятие,ако беше малко по-смел,сега вямаше кой да му затвори устата,ама нали си е аматьор............
:mrgreen: :axe: :mrgreen: Вярвай си,но истината е друга! :wink: :drinkers: Профи Троли вече е раздразнен за нов филм,само Чекам да минат жегите! :wink: :drinkers:
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от robber_79 »

Мястото държи трофейни щуки и бели. Сом не търся целенасочено, и затова сглобих този комплект.. от немския продавалник на смешно ниска цена . Намерих лесат 70-135, както и тиборон 35-78 по спомен, но реших да е тази,точно заради акцията. и изобщо не съжалявам за избора си.
Интересно ми е защо предпочитат 10-12см. силикони, със 12гр. джиг а не по-големи примамки , на които упорито настоявам!?
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

robber_79 написа: Интересно ми е защо предпочитат ....?
Защото сомът засмуква,а не хапе жертвата! :wink: :drinkers:
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от аксел »

Troli Rapala написа:
robber_79 написа: Интересно ми е защо предпочитат ....?
Защото сомът засмуква,а не хапе жертвата! :wink: :drinkers:
........и това.....и,защото лятото е пълно с малка,леснодостъпна плячка изискваща минимум разход на енергия,есента ще е различно.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от robber_79 »

Нямам търпение :drinkers:
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от KRASSI »

Всъщност Роби подвел съм те. Флорото което ползвам е Seaguar FXR с дебелини 0,52 и 0,74.
Как ми се е лепнал тоя Дуел на езика не знам.... може би от плетеняка :roll:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Заключено

Обратно към “Риболов на кльонк”