Разкази за сома от Камилската долина

Модератор: bobopeli

Заключено
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от hris47 »

тони котев написа:
xoxo написа:Не казвам че предавките са по слаби - всичко опира до конструкцията - при спинингова макара се иска много по голямо усилие да приложиш на дръжката да истеглиш конеца от това на мулти .. механика.
Абсолютно точно, мой приятел счупи дръжката на Стела 20000, с голяма туна. Беше бесен на производителя, но грешката според мен си е при него.
Ние ловим Маятикото на тролинг, на жив калмар. Основният му ареал е около големи скатове и рифове.
Това е най-голямото извадено досега
Изображение
Имаме няколко късания заради камъните и поведението на рибата. Сега при закачена риба веднага тръгваме с лодката към дълбокото, но пак няма гаранция , че няма да претърка флуорото някъде по ската.
На лодката аванс е мръсна дума :lol: Такъма е безкомпромисен, във всичките му аспекти.В един от случаите, човека на снимката е 1.9 м. 130 кг , но легна върху въдицата подпряна на борда, защото каза , че не може да я удържи, теглихме рибата 70-80 метра и се откачи, но беше много голяма. Гръка който ни научи на тънкостите в този риболов присъства и каза, че рибата е била над 50 кг. Той лично е хващал 42 кг. Казват, че там където риболовстваме има акули, не големи , но за 2 години още не сме закачали.
Хубавото на този вид риболов е, че се хващати групери, дентекси всякакви модели и други дънни риби.
На джиг имах едно зверско късане и няколко по-малки извадени риби. Не настоявам много, но като свърши сезона на калмарите мисля да наблегна!
Браво за улова....юнаци.
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от KRASSI »

Браво Тони.. нашто е 38кг и видяхме яко зор ма тва е ясно само на хора дето освен да се чипкат в морето ходят и за риба в него.
Пожелавам ти още мното приятни емоции. :drinkers:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

Хубави риби ви идват,треа само да поработите върху техниката на вадене! :wink: Нервни сте и бързате с натегнат драг да ги вадите за 10минути! :shock: Аз не бих постъпил така! :wink: При туна с тия кила треа да издържите час,а не виждам търпение! :shock: :drinkers: Бързата работа,срам за майстора! :mrgreen:
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от KRASSI »

А бе Цървул как смееш да говориш за техника на вадене като в БГ няма човек като теб дето е изтървал толко дребни сомове и не е уловил нито един голям ФАКТ ...ще падна от смях .
За ВАДЕНЕ не ми говори МОЛИМ . :drinkers:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

KRASSI написа: За ВАДЕНЕ не ми говори МОЛИМ . :drinkers:
Строшена въдица нямам,за това говоря! :wink: А ти ми обясни как 130кила мъж ляга върху въдицата,че не може да я удържи? :shock: :rolleyes:
Или драга го имате за Коледна украса,да се гледа а не да върши работа? :shock: :mrgreen: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

Ти избичим неколко клипа с подобни риби,да не се надуваш Балонче? :mrgreen: Да видиш за Ко съ ползват драга с 300кила,а не с 30? :mrgreen: :drinkers:
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от KRASSI »

Troli Rapala написа:Ти избичим неколко клипа с подобни риби,да не се надуваш Балонче? :mrgreen: Да видиш за Ко съ ползват драга с 300кила,а не с 30? :mrgreen: :drinkers:
Не прати ми с ЕДНА твоя голяма риба ..некадърнико :lol: :lol: :lol: :lol: Моля те :lol: :lol: :lol:
Последно промяна от KRASSI на Вто Дек 19, 2017 10:42 pm, променено общо 1 път.
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от KRASSI »

Цървулчо :lol: :lol: :lol:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

KRASSI написа:Цървулчо :lol: :lol: :lol:
По-добре Цървулчо отколкото Тъпак,който ще повтори Грешката си и пак ще си купи въдица менте за 60донги с която да вади риби по 500евро! :wink: :mrgreen: :drinkers: В техниката на вадене си все още Гринго и те Превъзхождам,та треа да ме слушкаш!За друго ни мъ търси! :drinkers:
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от тони котев »

KRASSI написа:Браво Тони.. нашто е 38кг и видяхме яко зор ма тва е ясно само на хора дето освен да се чипкат в морето ходят и за риба в него.
Пожелавам ти още мното приятни емоции. :drinkers:
Мерси за пожеланията. Предполагам, че и на вас ви удари на калмар. При нас сега има много риби, но следващото ходене е чак средата на януари. Ако намериш, дайва танаком мисля 300-800гр акция-това е пръчката за този риболов, супер чувствителна и здрава. Ние ги взехме от Иво, но не ги произвеждат май и не могат да се намерят вече. Има някакъв нов модел ,но не е това което е тази пръчка. И ние имаме счупена пръчка, преди да вземем Дайвите, но ти знаеш, пуснеш ли аванта мача свършва много бързо!
Успех с големите!
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от KRASSI »

Troli Rapala написа:същото отношение имаш и към Ицето само треа да се върнеш назад и да си прочетеш гадориите! :wink: Кажи с какво си помогнал на някого за нещо по форумите?
С кво да му помогна на Ицето ...вчера чух че съм използвал странен вид ултра звук с някви разработки на НАСА за привличане на сома.
Явно бомбите ..пренасянето на купени сомове, и тока са отживелица.
Всъщност просто АКАМ в лодката - с което явно пак преча на някои . :wink: :butthead:
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ !!!
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

KRASSI написа:...вчера чух че съм използвал странен вид ултра звук с някви разработки на НАСА за привличане на сома.
Не само НАСА работи за теб,а и всички врачки около Филибето и им праиш яки магии на Големите сомове,Признай си! :finga: :drinkers: Обясни ми обаче как на Антонело му удрят два Джака и си ги вади един след друг без късане или трошене на въдици? :roll: :wink: :mrgreen: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

KRASSI написа: С кво да му помогна на Ицето ...
Като се засечете пак на Камилския,кажи му некое место или къ дъ го привлече Големия да се види и той у приключение! :wink: :drinkers:
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от KRASSI »

Първо ти му покажи как да изтърве дозина сома без да фане нито един ... па после аз ще го докорегирвам :drinkers:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

KRASSI написа:Първо ти му покажи как да изтърве дозина сома без да фане нито един ... па после аз ще го докорегирвам :drinkers:
Сори,но не е в мойта дисциплина,нито се върти на "моя" гьол и упорства само на кльонк! :rolleyes: Весели Празници! :drinkers:
Заключено

Обратно към “Риболов на кльонк”