Разкази за сома от Камилската долина

Модератор: bobopeli

Заключено
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Специално за Тоци - Разказа се казва "Тролиг-тайна"..... :lol: :lol:

- Тоци, много се радвам, че има поне малко полза, за това което пиша или поне на някой му цъфва усмивка, след лош ден. Аз не практикувам за сега риболова на сом с кльонк и изкуствени примамки, но последният път видях един тролингжия да кльонка и след него примамката да върви.. :shock: ..- .. :lol: :lol: (не се притеснявай, това само ти го виждаш).... :wink: :lol:
Питам го:
Колко метра си назад за да ти пресека...елунгацията... :lol: :lol:
Отговаря ми гордо - вече можеш..... :lol: :lol:
Минах зад него, запалих една цигара, за да утихнат вълните.. :wink: ..и един ми сви пръта до водата без да кльонкам.. :lol: .., ама го изтървах, щото пъшках от кеф с една-две бири в устата.... :mrgreen: :lol: :lol:
Кльонка ми беше познат, :roll: ....дълбоко-гърлен и дълбок.. :lol: .., казах си, ако не е на Янича-та на.. :lol: ...и си казах-пас....бачо...пас... :lol: :lol:
А на моят прът дръжката я държа под балона, сиреч под 46-ст градя... :lol: ., значи яко сви мискинина..... :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Отново за бамбука

Наистина няма такива пръчки. :wink: Гледам, че има евтин материал и се продава у нас. Има и майстори дърводелци без работа.
Почвайте ги. :D





при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Кипърски Сом

Днес си говорих с брат ми и ми вика- идвай има бая сом в Кипър. :lol: .. - Европейски и "Американски"... :lol:
Че и цените на чартърите паднаха двойно ...на 100 банана.... :lol:
-Кажи ся, ...колко язовира имате и колко сом?
- Тоя дето ми е на 8 км има шаран и сом и таксата за година е 17 EUR , за всичките язовири е 36 EUR. Лови се само с една пръчка-такава е играта... :wink: .-няма ала-бала и нощният риболов е забранен. :wink: Сом, никой тук не лови, но един приятел от Ларнака ми показа снимка на шаран, колкото него беше... :mrgreen:
- Егати низкият пич.... :lol: ., То затуй шарана е кръстен на Кипър - Ciprinus ... представям си, какви им са сомовете.... :lol:
- Няма да носиш въдици, само кльонковете си вземи, сега при нас сома и шарана си хвърлят хайвера...
- Добре, че не ми изглеждат кльонковете, като на Донката.. :lol: ., че ще ме арестуват в самолета. :lol:
Та ще гледаме тази година филма - "Прасе квичи-дайте ножа" ... :lol: ..може и у нас... :lol:
Не знам, кой му е продуцента и сценариста, ама главният герой е ясен.... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

"Прасе квичи-дайте ножа"... :lol: :lol:

Това е първият сомски рефлекс за убиване, като надуши кръв или паянтовите движения.. :lol: ..на умираща риба... :wink:
На времето, като колехме прасе, голям празник беше, но не позволявахме поне на "децата" да гледат. Та синът ми ме пита преди 20 години, какво става, каква е тая суматоха... :D
Отговорих му така:
-Традиция е при нас да се пита "прасето" на български, дали желае да бъде обръснато.. :lol: ...Слага му се бръснача на врата и го питат:- искаш ли да те бръснем?... :lol: .. . , ама то не знае български и клати главата по немски..... :lol: ...е ..,какво да правиш - немски прасета сме внесли, нашите не реагираха така на времето.. :lol: , следващият път ще им напиша текста на немски на колачите... :lol: . ,да видим дали ще оцелее.. :lol: .
Естествено, че няма значение за сома, ама и той е като прасетата, а който е учил патоанатомия знае, че прасетата са най-близки по органи до човека.
Когато някой "психиатър" влезне във форум, става страшно, особено за тия, които не са чели Достоевски и Юнг, а е по-страшно е за тия, които са го чели... :lol: .., че кой рибар чете такива автори .. :lol: , че и кой е чел за световната призната теория за "декапсулацията на личността" на Чолаков...и великият Темков..и .кво...ся...тая година пак валат....а....за вас да-за мен -не. :mrgreen: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Сомска цензура по чуждите квартали.. :lol:

Цензора имам още, дори и без да ги критикувам в онзи форум :lol: :lol: .
Представете си, какво ще ви се случи, ако взема....или ако кажете, че ловите повече от някой...ох-ооо.. :lol: тежко ви...какъв беше онзи безизвестният, че бе му помня името вече... :lol: :lol:

Това е снимка - опит да да си видя пощата от един месец - Днес....йок.. :lol: ..- това ви очаква ....всичките..., ако не слушате. :wink: Секретна му работа...Добре, че имам друга вече... :lol:

Изображение

Предполагам, че я четете, ама лошото е, че не можете да я разберете. :lol:
Пощата....-това е името на един приятел... :wink: :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

Проблемът може да е във вашият телевизор

Проблема в не кълването на сома и/или дребния размер,може да се окаже във вашата антена/чутура/ :lol:
А,като не те слуша чутурата,слабо хваща радиовълните на кльонка :wink:
Оттам се губи Връзката :lol: ...дълбочина,място,стръв... :lol:
Съвет:взимаш алуминиево фолио и си омотаваш чутурата :lol: и без това сонари не гледаш...
и да не забравиш дубка за :drinkers: :rolleyes: :wink: :lol: :lol: :lol:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Брей един се престраши да пише. :wink: То само тука остана да се пише за риболов с кльонк. Както се казва, колкото са по-малко кльонкаджиите-по-добре. :lol: Но трябва да приемем, че риболова първо е веселба, а другото, каквото сабля покаже. Ще трябва да ми пратите някоя специална рецепта за сом, че ми мирише сготвен.. :lol: .
Науча ли се да ям риба -тежко му... :lol:
Кво каиш...със станиол да го готвим.... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

Май не загряваш :lol: Що ти се губи радиото,а.... :lol:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

На радио и лампа не се грея още, това е синдром, развиващ се след силно облъчване... :lol: .Затуй не им гледам рекламите и си хващам за лична консумация добре. Докато облъчвателите .. :lol: ...не изчезнат ще си кютам тук.
Толкова ми е добре тука, колкото, когато съм сам в лодка при безветрие и като пръдна на 500 метра събират безразборно от лодките карбоновоте прътове... :lol: .- мислят си, че ще им светне скоро.. :lol: .- Абе наивници, първо светвате а след това гърмите... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

:lol: Затова ли не ги отваряш,белким ги тресне и артиса място за тебе :wink: :lol:
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

Свткавица

Сега да те светна :!:
Ходи там,винаги преди НГ :wink:
Ако е след,поне 2-3дни :!:
Ако е същия ден след него,шанс 1/10,дори и нощес :wink:
Ако е по време на,по-добре си лафете наволя и не си хаби стръвта,и... :drinkers: /той пък не пие в кораба/ :D
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Остави другото. Кажи ся, кажи ся..... :lol: ..., за Март-Април да направим едно пускане по "Острова теченията" Еееей... Хемингуей. Вземи го прочети отново, по е интересен от форумите, не само Троли да се хвали, че го е чел.. :lol: .. Има го и в Интернет, но от книга повече се помни.
Да хванем 2-3 сома и ще ги изядем на място, да не остана гладен само аз ще си взема свински крачка за сабалян с чесън и оцет от моят...5-т годишен...серт... :lol: , а за вечеря печена свинска глава със зеле...ох..ох..ох.. :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

Хемингуей ми е приятел и Троли само може да се хапе по MADурите :lol:
И Троли ми е приятел,а Хемито си дъвчи пурата и си чеши ..урите :lol:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yco »

Нашият разговор ми заприлича на един цитат от писмата на Хемингуей до С. Фицджералд от разкази "Писма по телеграфа"
Та по спомен:
"Драги ми Скот, в момента такова оловно-синьо небе е надвиснали над езерото Мичиган, че предразполага за толкова пиене, колкото дъжд, че изтече в близките 1-2 седмици"..точка.. :lol:
Не ме е грижа за вашите нови разправии с MAD или MUD все ми е тая. :lol:
Питай друг - той знае.. :lol:
Ако искаш да ме питаш директно мене, дали съм аз....нямам раздвоение още. :lol: ..Стила ми е друг.
Отговорил съм своевременно по-горе.... :wink:
Последно промяна от yco на Пет Яну 24, 2014 7:02 pm, променено общо 1 път.
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

yco написа:НГ не пие ни в кораба, ни извън него, за разлика от нас. 8) ..ние си пием и във водата биля...., тази година ще си взема и плавниците на борда, че не се знае. :lol: ...на времето плувах 50 м под вода, ама сега с лодка и сом 150 кила, ще е ми е леко трудно.. :lol: :lol:
Те са два...
Гледай "Призрака и Мрака" :D
Заключено

Обратно към “Риболов на кльонк”