Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Модератор: bobopeli

аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от аксел »

напълно съм съгласен с Тоци,лично аз имам две счупени от сом макари,мога да кажа само,че сом ми е протривал 0,70,като рибата не беше екстремно голяма.Тук е важно най-вече дали е глътнал куката в гърлото или тя е забита в страничния ъгъл на устата,където почти няма възможност да протрива.Ваденето на трофеен сом от брега/особенно на река/,на място пълно с подводни препятсвия си е жив късмет.
валатът не най-лошото нещо на света
Bokata77

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от Bokata77 »

toci23 написа:....винаги има слабо място в една въдица -линия монтаж кука вирбел пръчка макара.
Ми възела , за възела викам Тоцка много важно звено :drinkers:
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от toci23 »

Bokata77 написа: Ми възела , за възела викам Тоцка много важно звено :drinkers:
:lol: Казаха ми един много здрав възел :lol: и за това не го споменавам,ама ако ме предаде ще му отрежа пишката на тоя дето ми го каза :lol: :mrgreen: :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Bokata77

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от Bokata77 »

toci23 написа:
Bokata77 написа: Ми възела , за възела викам Тоцка много важно звено :drinkers:
:lol: Казаха ми един много здрав възел :lol: и за това не го споменавам,ама ако ме предаде ще му отрежа пишката на тоя дето ми го каза :lol: :mrgreen: :drinkers:
Ако визираш на Amigo възела :mrgreen: ще си носи пишката цял живот :drinkers: и аз и вече много други сме му фенове на тоя възел :rolleyes: .

п.п и да знаеш пий е по 3 дена :lol: дума си му дал :drinkers:
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от toci23 »

Bokata77 написа:му фенове на тоя възел :rolleyes: .

п.п и да знаеш пий е по 3 дена :lol: дума си му дал :drinkers:
Ще го видя и Амигото :lol: само че мойта парцуца е от 50-нагоре градуса :lol: :drinkers: така че от три дена да не стане 3-часа пиене :drinkers: с много хора искам да се запозная и ще ги видя кой колко багаж има :rolleyes: и колко носи :lol: :lol: :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от Troli Rapala »

аксел написа:напълно съм съгласен с Тоци,лично аз имам две счупени от сом макари
Аре са,ако верно сте мъже ми покажете с Тоци тия макарета дет ви ги счупи сома,да си немате неприятности пак! 8) :wink: Днес си говорихме за късмета и кво стана=три гола с късмет за Лудото Ленче и продължавай нататък! :rolleyes: :shock: Та да ви питам,кой от вас ще издържи час-два сам срещу "говедото" без чужда помощ? :roll: :mrgreen: :drinkers: Чуйте само от статията:

.."Мнозина ще се съгласят,че по наситеност на емоции,преживявания,търпение,умение да чакаш,а също така и по физическо натоварване риболовът на сом заема,без всякакво съмнение,първо място/в сладководния риболов :idea: /!
Нерядко за ваденето на такъв великан е потребен повече от час,през което време риболовецът се намира в постоянно напрежение,за това този,който е решил да се занимава с толкова сериозен риболов,трябва да е подготвен за него морално/психически :idea: /,и физически.Иска ми се да предопредя за това начинаещите сомаджии,за да не се налага после да слушаме от тях упреци за размазани в кръв пръсти и безвъзвратно изгубени въдици/и строшени макари :idea: /!
Неотдавна лових на кльонк в компанията на млад,но достатъчно сериозен спинингист.След половинчасово вадене на все пак среден сом/32кг./,младежът заяви,че се е изморил и с невинна усмивка ми предаде въдицата си. :rolleyes: А ако в лодката се намираха само такива сомаджии,като него,представете си само как би завършило това?Надявам се приведените по-долу съвети и информация да ви помогнат да се подготвите по-внимателно за новия за мнозина начин на риболов.
Не бих преувеличил,ако кажа,че правилното определяне на мястото за риболов на сом гарантира половината от успеха"! :idea: :wink: :drinkers:


Лека нощ от мен и аз бих казал същото,но не мога да го направя по-добре от Руснаците! :oops: :cry: :drinkers: :drinkers:
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от toci23 »

Troli Rapala написа:
Аре са,ако верно сте мъже с Тоци
Троли,казах ти че имам нещо за теб :evil: но ще ти го разкажа лично :) повярвай ми ще настръхнеш както не си настръхвал досега :? и битката със сома отиде много по далече от колкото ти можеш да си представиш в момента :roll: и след час и четиридесет и пет минути борба -целта ми коренно се различаваше от първоначалната :evil: Случката е на на 430м. по средата на Пясъчник :lol: със спадащ десен борд на уфимката,сома ...............метра дълъг :lol: от късите и дебелите.Ако успея да си обясня някои неща :D ще го разкажа и тука има доста свидетели от Пловдив и Пазарджик и пишат тука,които предполагам има какво да кажат за случката :D втора година ще стане :lol: а аз го мисля и сънувам.Точно за това си накупих лодки мотори здрави въдици линии осем нули куки :lol: колкото и да се опитвам да си мисля за шаранджийството :( не ми се получава :DТе така.......... :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от stomanco »

toci23 написа:
Troli Rapala написа:
Аре са,ако верно сте мъже с Тоци
Троли,казах ти че имам нещо за теб :evil: но ще ти го разкажа лично :) повярвай ми ще настръхнеш както не си настръхвал досега :? и битката със сома отиде много по далече от колкото ти можеш да си представиш в момента :roll: и след час и четиридесет и пет минути борба -целта ми коренно се различаваше от първоначалната :evil: Случката е на на 430м. по средата на Пясъчник :lol: със спадащ десен борд на уфимката,сома ...............метра дълъг :lol: от късите и дебелите.Ако успея да си обясня някои неща :D ще го разкажа и тука има доста свидетели от Пловдив и Пазарджик и пишат тука,които предполагам има какво да кажат за случката :D втора година ще стане :lol: а аз го мисля и сънувам.Точно за това си накупих лодки мотори здрави въдици линии осем нули куки :lol: колкото и да се опитвам да си мисля за шаранджийството :( не ми се получава :DТе така.......... :drinkers:

Тоци, давай разкажи подробно, такива случки са рядкост и трябва да се знаят! :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от Troli Rapala »

Тоци,в Драмата е истината и живота! :idea: Колкото по-драматично ти е преживяването,толкова по-добре!Още в Древна Гърция хората са усетили въздействието на драмата,като голямо преживяване,а комедията е била нещо лековато за разпускане след сериозната битка! :idea: Та като верен почитател на Пясъчник,истински ти завиждам на твоята драматична случка и бих дал милиони да съм в твоята ситуация на Трагичен Герой в невъзможна мисия! :wink: Точно тази драма те възбужда за напред и ти дава сили за търсене и борба с Митичния!Ако големите се ловеха без проблем,щеше да е голема скука! :cry: :rolleyes: Та,добре си и не се коси! :drinkers:
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от yco »

Троли, а украински разкази.. :lol: ... за Фази на ваденето в речни условия-в Украйна можееее ли. :lol: ..или темата е само за Русия... :lol:



http://www.youtube.com/watch?v=i-UvoDhh ... BLWDk8q6Tc" onclick="window.open(this.href);return false;
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от Diman »

Един въпрос към Троли относно трета фаза. Имаш ли изградена стратегия? Или ще импровизираш?! Струва ми се, че 113кг. в твоята лодка няма да влезе лесно. След 2 часа битка ще си изморен. Лодката ти е с висок борд. Не е като да го намъкнеш в надувна лодка. Ко праим?

Off: До мен достигна неофициална информация, че сома от яз.Съединение(Бистра) е уловен на стръв, която се купува от петъчния пазар за 2,50лв. бройката. Стръвта е била пусната на 0м. дълбочина.
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от toci23 »

Diman написа: неофициална информация.
Правилно-неофициална :lol: дори грешна :wink: на тази стръв за която си писал :lol: и аз съм чувал -но е доста по малък сома :D :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от Troli Rapala »

Не се надявам изобщо да ми удари нещо по-голямо от 50кила,макс 70! :oops: :cry: Срещата със сом над 2-та метра е нещо изключително трудно и не съм сигурен дали зависи само от знанията и опита на риболовеца? :cry: Май трябва и голям късмет в целата даравера! :cry: Краси е единствения,който познавам да е хванал цели 5-6 броя над двата метра/единия е изтърван на тролинг/ и това за 10-тина години кльонкане! :rolleyes: Аз имам 10риболова в годината,та шансовете ми за среща с над 2-ва метра сом е минимален! :cry: Натрупал съм самочувствие точно в трета фаза,защото винаги съм се справял сам!Единствения ми пропуск беше миналата година,но той не от грешно решение и действие!За два часа и половина го видях само веднъж след час,но не ми дойде удобно и реших да не избързвам!Щом е имал сили за още час и половина,значи не е бил изморен и съм взел правилното решение!Защото проблемите почват с избързването,а от там произлиза и осукването което прави неизморената риба!С Бракониерската канджа е лесно,щот никой не те гледка и е нужно само да го уцелиш където свариш,па после заради контрата на острието ТОЙ няма никакъв шанс! :cry: Аз играя винаги Феър-Плей!Бордът ми е нисък и товаренето не е проблем,но при Гигантска риба ще трябва да прекарам въже през хрилете и да избегна товаренето!Приличам на мазохист,но не съм!
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от Diman »

Troli Rapala написа:.... при Гигантска риба ще трябва да прекарам въже през хрилете и да избегна товаренето!Приличам на мазохист...
Не, не приличаш на мазохист, а на спортяга.
Въпросите ми обаче продължават.
1. За коя част на лодката ще вържеш въжето със сома?
2. Как ще се отрази на здравето на сома, да се лашка 4-5км на въже, дори да му повдигнеш главата? 3. Въжето минава през хрилете и на врата, или през едното хрило и устата?
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Фази на ваденето в речни условия-Русия!

Мнение от Troli Rapala »

Изображение

Ехххх,Димане много си нахален,ти за какви подробноси ме питаш,като че ли верно щи ми удари Големец? :rolleyes: Бих вързал въжето за страничното джелезо-кнехт май се нарича/вижда се на снимката/,но ще го държа в ръка по време не баааааавното и мазно завръщане към брега,та ако шавне Големия дзвер спирам и после пак тръгвам!Що па треа да одим 5-6километра по вода,а не можем ли като по-тъп да изляза на най-близкия бряг и после да се обадя на цяла България? :wink: :mrgreen: Не може ли Лагера да дойде при мен,вместо аз да се гърбим? :roll: :mrgreen: Въжето ще бъде прекарано през устата през лявото хрило и от там обратно и ще изреда 10обикновенни възли за обувки,че от адреналина ще забравя всички други бавни възли! :wink: :rolleyes:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”