Начинаещ в кльонка

Модератор: bobopeli

Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Начинаещ в кльонка

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Колеги помогнете да се оборудвам с кльонкове и пръчка.
В момента съм с тази с акция 40-120,но искам да я сменя, не, че е лоша пръчката,но се влюбих в тази inline пръчка, проблема е, че не знам дали може да се ползва със спининг макари(на картинката се вижда макародържач,но по клипчетата я ползват все с мултита),защото мисля да и сложа една Daiwa exceler s 3500.
Другото, което ме вълнува са кльонковете, намерих този комплект за 200 лева,офертата е добра,но не знам дали тези кльонкове са хубави.
Гледах кльонковете на българските майстори и много ми харесаха, но те са по скъпи от купешките,а аз искам комплект,не мога да си го позволя от тях,давайте предложения.
Благодаря.
k
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от GODzillata »

Намери си някой дядка от крайдунавски край, който ще ти направи по 20 лв. бройката работещи кльонкове.

Има и колеги от форума, които правят на прилични цени.

Ако си манджия - вземи си карбонов. ;)
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

GODzillata написа:Намери ... вземи си карбонов. ;)
И аз така.Няма сми от смяна на пръта,а пък да кльонкаш с кастинг-мулти,бих се посмял ако не го мислиш сериозно.Щот преди няколко години така се смях и на Петро-оп,че искаше да троли с подобно и ми сърди докато не стигна във Басспро-ЛасВеас,където реагираха по същия начин.Та кльонкането и кастинга не знам да имат нещо общо? :roll: Инлайна за кльонк-не мерси,нека друг се мъчи. :roll: Така си добре,само не ти чух макарата с която си в момента? :roll:
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Макарата е Даива екселер 3500,имам един сом 9 кила на трол с нея.
Има смисъл това, което казваш, с такава къса и твърда пръчка не се гони дистанция,просто така съм гледал в клиповете в YouTube, все са с мултипликатори за сом,май са с по-хубави аванси и са по здрави и аз не знам.
Ще си седя мирен пръчката ми става като цяло, просто тая щях да я взема за душевена угода.
Я кажете за кльонковете,трябват ли ми и трите основни (изпъкнал,вдлъбнат,сърф) и има ли връзка между това кои кльонк за каква дълбочина е или това го решава силата на издадения звук.
Предлагайте купешки или дайте данни на майсторите, да им направя малко оборот,но да са на цена към 50 лева броя. :)

Ето един хубав клип,от него ми влезе тая муха за инлаин пръчката.

https://youtu.be/-L_i5HIUEjg
k
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от lusienn »

Кльонка трябва да си го търсиш,според височината на Борда на Лодката.

А за Цената-Тя се Определя от Майстора,аз непознавам такива да продават на 50 лв.

На тоя клип,гледам че се слагат червей-може и Пиявици-пробвано е.

Пръчката е хубава-има и Дайви,и други такива,подобни-поне мой приятели ползват-но отдавна не пишат тук.

Макара размер 3500 е малка според мен.

За вятър ще ти трябва и парашут.

Но пък руснаците а и Дунавските рибари,кльонкат и на ръка-Без въдици,има много клипове за тоя риболов.

И аз не съм специялист в него но съм ходил достатъчно-да видя как ловят другите.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от lusienn »

Ето и моя приятел,с такъв такъм.
volvo 052.JPG
volvo 052.JPG (877.45 KiB) Преглеждано 5613 пъти


И от по Близо.
volvo 078.JPG
volvo 078.JPG (844.66 KiB) Преглеждано 5613 пъти


По принцип това е втора пръчка,основната е на рибка жива-каракуда или Костур около педя.
volvo 050.JPG
volvo 050.JPG (796.04 KiB) Преглеждано 5613 пъти


Така се разперва тоя такъм от клатенето на вълните.

Сигурно се разпишат и други-та аз съм до тук за сега.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от RadoslavGeorgiev »

lusienn написа:А за Цената-Тя се Определя от Майстора,аз непознавам такива да продават на 50 лв.
Явно не познаваш точните майстори,но дори така да е в Интернет има много оферти, както написах в първото си мнение имам,оферта за 4 кльонка Amiaud за 200 лв, което си е по,50 лв на парче,кльонка ме влече,но може и да не ми е приоритетния риболов, обичам и тролинга,джига,хвърлянето от ръка,не искам да скачам веднага с големите цифри, щото после може да хващат прах.
Евтини варианти има,знам,че няма да е върха на сладоледа но ще върши работа.

https://akvasport.com/product/9490/klyonk-cs225.html
k
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от RadoslavGeorgiev »

lusienn написа:Ето и моя приятел,с такъв такъм.
volvo 052.JPG


И от по Близо.
volvo 078.JPG


По принцип това е втора пръчка,основната е на рибка жива-каракуда или Костур около педя.
volvo 050.JPG


Така се разперва тоя такъм от клатенето на вълните.

Сигурно се разпишат и други-та аз съм до тук за сега.
Супер е,и аз се точа да си го взема,но в червен цвят мисля да е.
За стръвта четох какви ли не неща,сома не е от най-придирчивите риби,червеи,пиявици,попови прасета,някои даже пърлени врабчета слагат.
k
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от lusienn »

Важното е на теб да ти е Добре.

Аз също съм си добре-Успех.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Don4o_62 »

ако има кльонкове от 100 лв. нагоре,някой да свирка да си взема,че тия от 50 лв. са ефтини и не ги бива
пп. още ли има балами да купуват разни пръчки с петички за ...много кинти та си ги предлагат
Колега,не се лъжи по разни купешки уловисти кльонкове,ха ха ами се свържи с някой дето ходи и лови и най важното да ти покаже или каже,да има човечност в него,не да ти вземе кинтите и да си мислиш че си ударил 5 - ца
и какво значи работещ кльон....за мен е да влезеш и да дигнеш риба,не визуално да му се радваш
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

Стане ли въпрос за пари,е....би го в риболова. По принцип риболовът трябва да ни откъсне от реалноста в която всичко е пари,защото в природата нещата са по друга схема и се търси собствения талант на индивида за справяне в естествена среда. Та приятеля на Люси е Жоро и имам закупен кльонк за 100+ лева уникална изработка,който ми е за украса и наистина смятам,че е произведение с художествена стойност,а не с практическа.Ползвам си карбонката лека и вечна,а на Жоро ми е тежък и не го ползвам.Не,че не става.Такъмите му са архивни и баяти,както се вижда от снимките,още е с надуваема лодка и пиявиците или червеите стават само за реки,като не знам да е ударил голям сом на тая стръв.Кажи,къде ще ловиш точно,защото за различните водоеми има различни опитни копелета,които реално да са ти от полза а не на думи. :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

RadoslavGeorgiev написа:
Ето един хубав клип,от него ми влезе тая муха за инлаин пръчката.

https://youtu.be/-L_i5HIUEjg
Мани го Якуб и той превърна риболова от удоволствие в пари и бизнес.Гледай му старата серия за риболов на сомове в Унгария,тогава не беше толкова меркантилен и наистина беше полезен.Този тип въдица се опитва да пробие от 6-7години,но няма шанс да се наложи никога.Една от причините е,че е тежка заради вградените водачи или спорът те предимство ли са или недостатък.Всъщност макарата е по-важна от пръта и там е по-значимия избор. :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

lusienn написа:
Но пък руснаците а и Дунавските рибари,кльонкат и на ръка-Без въдици,има много клипове за тоя риболов.
Това не е спортен-любителски риболов,а селения.Риболовът без въдица и макара е професионален или бракониерски. :roll: Е в някои държави не важат никакви закони и правила,та за това са на тоя хал,там са заровили кучетата. :roll:
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Troli Rapala написа:Кажи,къде ще ловиш точно,защото за различните водоеми има различни опитни копелета,които реално да са ти от полза а не на думи. :roll:
Ще ловя предимно на яз Жребчево,Копринка,че са ми най-близо,запознах се с един пич,който доста сомове е хванал по българските язовири,а и доста е хванал извън България, обещал ми е да направим един бивак напролет да ме вкара малко в нещата.
k
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

Е,тия двата гьола заедно с Ивито са най-добрия избор за кльонкане.Аз имам опит-риби само на Жребеца от устието до острова,което е плитката част от язовира.Жребеца е труден гьол,но държи доста риби и трябва да знаеш местата за кльонкане.Лично имам едно място,което дава на 90% при кльонкане резултат.Най-използваното от Казанлъчани беше мястото на детската градина пред ловното срещу Острова.От Острова към Стената са Големите,но там не съм спец.Тия финтифлюшки,пиявици или червеи ги забрави.Пробвах веднъж страхотни местни миди,жълти огромни-нищо.За Жребеца ти трябват 2-3 костурета около 15санта от привечер до полунощ на 4-6метра и си готов.Направи си нещата за риби до 10кила,защото 90% от рибите са 3-6 кила,пък дойде ли ти нещо едро ще се справиш ако си спокоен и не мислиш за глупости.Тръгни с малката кошничка и ще си доволен.Тръгнеш ли за рекорди от сега,шепите ще са ти празни като на многото глупци и мечтатели.Не случайно кльонкането е замряло, има доста разочаровани и упорити мазохисти.Бе Янко дали е заспал?ха-ха. :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”