Начинаещ в кльонка

Модератор: bobopeli

Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

Няма лошо всеки да си мечтае за голяма риба.Стига да не се прекалява,защото има само две причини да ти удари голям сом.На късмет или с много труд ,знание,пари,свободно време и упорство,които да те срещнат по-скоро с късмета.Та който заложи само на късмета е обречен.Дори и да го огрее,ще е веднъж и нищо няма да разбере. :roll:
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Аз, а и всички на язовира ги чувахме кльонладжиите, те по рано от 8 часа лятото не влизаха във водата,после не спираха до 12-1 часа,но не е ли забранено нощно време,хора на язовира много,все ще се обади някой мръсник,аз нямам някакви връзки и веднага ми заминава риболова.
k
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от oneillbgm »

Нощният риболов е забранен.

Тази въдица на МАДКАТ Инлайн 210 доста ми хареса, но се отказах от нея. Има положителни качества и практичност, въпреки теглото си.

Аз съм новак в кльонкането и си взех евтин кльонк като за начало, да се науча. Също използвах Кльонк тийзърите на МАДКАТ, но резултатът е единични малки бройки. Явно не ме бива още. А и скоро ще си имам собствена лодка и ще имам много време да се науча, за да не завися от други хора с техните лодки. Разбира се, ще го сменя нататък и идеята някой да ми го направи е страхотна. Майстор в занаята. Та въпросът е, кой може да ми го направи?
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от RadoslavGeorgiev »

oneillbgm написа: Разбира се, ще го сменя нататък и идеята някой да ми го направи е страхотна. Майстор в занаята. Та въпросът е, кой може да ми го направи?
Аз намерих някакви майстори в нета, които си продават кльонковете,много са красиви,но им искат от Алеко нагоре за бройка.
Аз съм решил като за начало също като теб да почна с евтините, пък, ако ми хареса после може да ги сменя, ама с карбонови, които са по-евтини и по-леки в сравнение с дървените от бг мастерите, и то най-вече за личено удоволствие от качествен кльонк,защото прочетох много мнения на стари сомаджии и те казват,че не е нужно скъп кльонк за да върши работата.
k
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от lusienn »

Ако имате повече свободно време,пробвайте да си направите-Сами.

То Жоро показа на няколко човека,много близки до него и те Бавно Успяха да си направят Сами.

Но има и много продадени от неговите.

Имаше и продадени около 200 лв бройката.

Той си работи в Автосервиз-Шеф Е.

Мишо МонтЬОра му също направи много Хубави тая година-Показа ги у Фейса.

Има и други Софиянци които правят.

В провинцията също-Скоро и в Китай според-Диман,поне така си Мислеше преди Време. :D
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от lusienn »

Ето Един правен от мойте Приятели,тия дни.

Изображение

Точно го Видях на Мишо на Стената,и сега прочетох че Вече има нов собственик,от Варна.

Тапета,пък иска да направят същия имало клиент-Явно и Фейса почна да продава :shock:

Като имаш име на Майстор-се получават нещата.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
djza
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 5:56 am

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от djza »

Според мен,Kalinux прави най-стоиностните кльнкове в BG.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от lusienn »

Ама според теб.

То трябва да отидеш на Бивак,със хората и да разбереш кой с какъв лови.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Diman »

Чистосърдечно и откровено, работил съм с кльонкове на много производители- за мен Жоро е No,1. И като работа, и на външен вид. Цените не му ги знам, но ако имам негов кльонк ще работя с него. Няма да го кича като Тролката, за красота. Карбоновите са прекалено леки.
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от yco »

На Янко - Янкосан също са много добри и лесни за работа, аз работя само с негови.
Истината е, че кльонка трябва да ти пасне на ръката и сом да има де.... :wink: ., то тогава и с на Дончо мЪчететата с пироня може..... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

Diman написа:Чистосърдечно и откровено, работил съм с кльонкове на много производители- за мен Жоро е No,1. И като работа, и на външен вид. Цените не му ги знам, но ако имам негов кльонк ще работя с него. Няма да го кича като Тролката, за красота. Карбоновите са прекалено леки.
Изцяло съм съгласен с горното.Имам обаче следната причина за да не ползвам Жоровия.Просто свикнах да държа карбонката с 3 пръста и така кльонкам.Признавам,че с нормален захват звукът е мощен и плътен. :roll: Но не съм сигурен,че звукът и кльонка са основата на успеха и за това ви се чудя,че им отделяте толкова внимание.Този кльонк къде го е пуснал Люси ми е прекалено красив за " работа",все едно с Бентли да ходя на оф-роуд. :roll: Уникум е! :roll:
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от аксел »

Кльонка е умиращ вид риболов на сом.Много станаха кльонкаджиите.Противно на някои предишни твърдения смятам.че мултитата са много по-подходящи от спининговите.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от toci23 »

Ееееее Тролка разписал си се яко,значи нещета при теб вървят на добре-Браво скорощно пребиране в БГ.По темата -според мен кльонка трябва да е тежък,не е важно кой го е правил-според мен е по важно от какъв матерял е.С леките кльонкове -особенно карбоновите не можеш да издържиш много време ,мойте съм си ги направил сам -многократно пробвани и после нови.Трябва да е перфектно балансиран тежкия кльонк който да влиза сам във водата -да не се налага да го засилваш или натискаш,все пак за 30м си иска звук.Искам да видя някой колега с лек кльонк да буха близо до мен 15-20 часа-ще му стисна ръкат+ литър ракия ..... :lol: :lol: :lol:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от yco »

Сега се вгледах отново в кльонка на Жоро, който показа Люсиен, е.. не ме радва честно.
Нещо, което е изработено от фазер, мукава или шперплат слепени.... :lol: , дори и това да не са материалите - не мерси, омръзнало ми е от слепени мебели с формалин.
Да го направят от цяло дърво и ще ги призная. Ама явно не могат, та явно е по-лесно да се прави лакиран Трабант и задвижван от свински крачета на цената на Бентли, отколкото Бентли от махагон и кедър, задвижван от 300 коня, на цената на Трабант..... :wink: :fishing4: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от yco »

toci23 написа:....Браво скорощно пребиране в БГ... :lol: :lol: :lol:
Не се притеснявай, скоро ще се разтрои..... :lol: , не че не си е направил 10-20 башка имена, ама ги е забравил вече, нали Роберто.... :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”