Начинаещ в кльонка

Модератор: bobopeli

Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

Кльонковете са конфекцията в този риболов.Като сутиена в тъмното.Сомът не кълве на звука,нито на дръвчето който го издава.Сомът и ловеца не искат дръвче и сутиен,искат плът. :roll: Гасим лампата.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Don4o_62 »

Тоци, 89 - та съм почнал, бяхме на палатки със жените,та сефте видях и се научих за 2 дена да чукам горе долу с кльона на един местен и за оставащите 4 дена на язовира хванах 7 сома 4 - 9 кг. та направете сметка колко риба е имало и как се е ловяла,до 2010 г. горе долу още вземаше добре и оттам като всички с лодка се юрнаха да става кльонкаджия,работата замря,преди това и с големи и с малки пети,къде чукнеш къде не, без сонари за час съм имал по 4 удара със изкарани риби,търсеше се по интоиция къде лежи,та мисълта ми беше за големите пети,вярно че може и тих звук да изкара но който знае какво прави а тия другите дето млатят като луди и дигат врява, кога ще дигнат риба.....вярно че голяма пета за дълбок язовир като си на 60 м. дълбочина е по удачна,но пак в разумното,но който нощно време е слушал как се храни сом, разбира че много врява не се дига с кльона от рода - кърти мивки и събаря дървета,ха ха
пък младежа нека да ходи и учи,пак го съветвам да си вземе карбонов,с другите ще му е трудно засега
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от yankosan »

Абе нямал значение кльонка :shock:
Има значение и кой и как кльонка :wink: Я питайте Ристьо колко риби имахме за няколко дни и колко той е хванал за две години...сигурно по-малко :D
Та нема лошо да си вземеш карбонов,все пак е копие на майсторски такъв :wink: Но и вместо да даваш двеста кинта за "некви"си вземи един-два хубави и си готов,повече не ти трябват :!:
И ми е голям кеф да гледам как намалят кльонкащите по гьоловете та ми се отваря душата и водата и глътката :D
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от yco »

Ами какво да кажа, 3 години ач, след като Янко и Пикито ми подариха по един кьонк, първият ден за 2 часа 5-т, а га е нещяло слязох към 11 ч. , че бях мухморлия и един колега ме почерпи с кафе и ракия и ми каза, не влизай-няма смисъл, ей ония дето буха е Жоро А. от София, заедно сме с него и 3-и дена нищо, ама влязох и след 2 часа излязох с 2-а сома...., единият колкото кракъ ми... :lol: , та колегата се опули, та не е от на Янко кльонка явно, май си е от мене.. :lol: :lol:
Ако щете вярвайте ама същата година нямах празен ден, явно щото обичам праз.... :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от lusienn »

А да знаете,са тая година на ивито,

Ще мернете оранжевата лодка,продал съ я

На друг Гошо,без обява никъде.

Виде я у фейса,и ме пита,и те така.

Смени си собственика,требва да се въртят парите,между познати хора.

За сега,ше влачи само.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от toci23 »

Troli Rapala написа: Ти ме уби от смех батко.Кой да се сети,че лекото уморява а тежкото кльонк бачка нонстоп:-)Сигурно е хибрид на батерии.
Ела с мен и бухай 10 часа -и пак ще си говорим :lol: :wink:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от yankosan »

Тоци,ела ми нагости да си поговорим и ловим на 4очи :drinkers: Да ми обясниш,аджаба как разбра,че акулата е 2+метра без главата дето троши такъми и защо :shock: :roll:
пп Ице,някои Хора са само за гуеми :wink: Ако ти се случи някой от тях да ти даде 20лв.за някоя тройка за стръв(не че ще ти каже),да знаеш защо :lol:
а...така нареченият "тежък"кльонк е МНОГО по-добър за "работно време"-физика! :wink:
Не бъркайте ЗДРАВИНАТА с лекотата :axe:

Троли,напролет аре да ме празходиш на тролинг из Жребеца :roll: С моята лодка :D
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

toci23 написа:
Troli Rapala написа: Ти ме уби от смех батко.Кой да се сети,че лекото уморява а тежкото кльонк бачка нонстоп:-)Сигурно е хибрид на батерии.
Ела с мен и бухай 10 часа -и пак ще си говорим :lol: :wink:
Не,тоя пич треа да разбере,че никой няма да му помогне в този риболов и трябва да тръгне сам.Ако иска да направи нещо,иначе на бивака ще ми фане махмурлук.А ти щом кльонкаш по 10часа значи си мнооооого начинаещ.То се усеща до втория час каква ще е хавата през останалите 8:-)Като ти мине хъса,тогава си успял. :roll: Янко още го държи и ще си паснете.Дончо е Шекспир туби ор нот туби,като ударението е на нот.Ех,да можех да сънувам като вас,че действителността е скучна и безрибна. :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

lusienn написа: За сега,ше влачи само.
Дано си го сдобил със спасителна жилетка,че нищо не каза за удавника от твоя гьол.Уж сте печени,пък стават кофти сакатлъци до вас. :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

RadoslavGeorgiev написа:макара Daiwa exceler s 3500, конец Duel hardcore8 50 lb.
.
Тази макара е несъвестима с този плетеняк,който е прекалено баят за нея.За 50либри си има други макари.В твоя случай навий 0,35 до 0,40мм монофил и плетеняка не ти трябва.Ако държиш на него безкрайно и без трезва причина,поне мини на 30либри иначе ще скапеш макарата или ще изкривиш друго. :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от Troli Rapala »

RadoslavGeorgiev написа:Колеги помогнете да се оборудвам с кльонкове и пръчка.
Явно всичко ти е ясно и само това ти е проблема.Съжалявам,че ти оцапах темата. :roll:
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от yankosan »

Радо,мека ти е пръчката!От твоя модел но 120-350гр.-та,ин-лайна го остави.Макарата също не е за този риболов,най-евтиното мулти е в пъти по-подходящо.Инъче ако държиж да е макара ще е доста скъпа на пример Тика Кибернетик или Пен.Гледай да е сниско предавателно число и повечко драг в кг.
Лесно ще намериш разликата като вържеш едно шише с вода 2-3л.и го изтеглиш от терасата с клатене.
Троли е прав,няма сми от бухане денонощно,даже е вредно :wink: Зависи от водоема и сезона си има активност в определни часове!
Ако си за седмица да,първия ден да откриеш кога и къде какво се случва,после тихо като нинджа когато и където трябва :wink:
Наслука!
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от yankosan »

Примр за Тоци за това по-горе :roll:
Тази есен открих,че на един гьол дава рано сутрин.Поради липса на време,тази година ходих,ако мога за по денонощие.
Та утивам рано сутрин и до 8ч.бях вързал 4бр.и толкова пуснал,до 10 още толкова :shock: Две риби в торбата и на обяд вече разходка с малкия :wink:
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Троли Рапалта, не съм казал,че всичко ми е ясно не ми слагай думи в устата,пуснах темата за да ме насочат хората от форума към правилното обурудване, ти добре почна, ама посля яко оспами всичко.
Ще се уча на пролет,казах,че имам познат,които доста сомове е хванал и ще ходя с него отначало,пък после се надявам със приятели да почнем. Много неща съм почвал сам и съм успявал и съм научавал,като почнем от хобита и се стигне до бизнеса, с който се занимавам,сигурен съм, че и на риболов на кльонк ще се науча.
Благодаря на колегите, които дадоха смислени мнения и съвети включително тролито.
k
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Начинаещ в кльонка

Мнение от toci23 »

Всичко казано от вас е вярно-но до някаде :) :) Янич 200 дена са си 200 дена-от кадето и да ги погледнеш.Ще се видим по язовирите-не избежно е :wink: и ще ти покажа и разкажа неща които едва ли си успял да заснемем с бързи забежки.Не бъркайте момчето -изка се много търпение и яко настояване,това че стоя много часове не означава че набивам в един и същи район.Троли-може да съм аматьор в к льонка,но съм постоянно на вода-и не си бъркам в носа на бивака.Много неща се случват у водата-които на брега нема как........
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”