Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от robber_79 »

Бай Миле, не разбирам как още при удър, ти изправя тройките или ги вади :shock:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Еми как да ти отговоря не знам :lol: Миналата година на един трол :shock: Ама не нашия :lol: виждам удъра згъна два пъти даже и аванса не сработи,а пък дърпам с лабави аванси вадя го и тройката на вилица :shock: Оня ден гледам на единия денсър от малките едното жоло сгънато на вътре :shock: Даже и не съм разбрал какво и кога сее случило.Та според мен оригиналните куки на рапалите с изключение на морските са майтап
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от аксел »

Rоber,времето за попъри приключи.
Snop,лови си на стръв,спининга не е панацея,вервай ми.
....голяма работа,че един щастливец извадил на тунингован Денсър 129кг сом на река По,нали Тролка........
валатът не най-лошото нещо на света
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

аксел написа:Rоber,времето за попъри приключи.
Snop,лови си на стръв,спининга не е панацея,вервай ми.
....голяма работа,че един щастливец извадил на тунингован Денсър 129кг сом на река По,нали Тролка........
Тъй Верно,мосю! :wink: :drinkers: Обаче и тук има хитри тунингисти на воблери! :wink:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

bai mile1 написа:: Ама не нашия :lol: виждам удъра згъна два пъти даже и аванса не сработи,а пък дърпам с лабави аванси вадя го и тройката на вилица :shock:
Ех,бай Миле,каква драма?Майче въдицата ти е омекнала?Уж си млад,а не можеш да го вдигнеш на ....инат? :shock: :mrgreen: :drinkers: Големия сом и Убавата жена,не се ловкат на случайна въдица,а на работлива! :idea: :drinkers:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Don4o_62 »

toci23 написа:
Ееее Дончооо,здравей-прописа най сетне :D от теб най мн ме кефи разказите ти за някога кога сте ги ловили яко,продължавай да разказваш-мн неща съм си взел от тях......полезни....Наздраве на всички.... :drinkers:[/quote]
Тоци,отминали работи кво да пише човек,ама поне се търсеха по интуйция къде може да лежи,и се ловяха без проблем,с тия сонари сега малко работата не е както трябва,все си мисля,че му пречи като се дигне
и като се отвори въпрос за дърпане на лодка от сом,да ви редим случка от доста години,отивам на Студения, но за бяла от брега,и надвечер дойде един местен чукач :D мараба,мараба и т.н.оня вика ще ми идват гости и трябва да хвана един сом да ги черпя,влезна и няма и час изсурка един 7 - 8 кила,бяха масови тогава,вечерта ме покани при тях на гости,та поседях до тъмно и отидох при тях,къщата беше близо,пийнахме,хапнахме от няколко тави квото бяха приготвили кадъните,сома изядохме,и омахахме една тава баклава :D :lol: и се почна риби това онова,та познатия каза какъв го е ял една надвечер,влезнал но над острова,някъде срещу Гняздово е бил и както си чукам натисна и тръгна да ме дърпа - за успокоение на оня шмиргел шарко ли марко ли дето пише че сом под 0,50 не се ловял,линията му била 1мм. - от до,няма лабово :mrgreen: та си го дърпал,дърпал и вика нищо не мога да направя,колегата тежеше колкото една мокра ватенка и руска лодка колко да тежат :roll: но си тежат,та подминал Острова и тръгнал към Сипейте а те са барем 3 км. надолу,вика как не се умори тая риба :roll: взело да се смрачава и ме хвана шубе кво ще правя сам в средата с някаква голема риба и отрязах кордата,правилно е постъпил,тогава лодките бяха с по 20 лепенки най малко и т.н. старотий та викаше това ще го помня винаги :D
Последно промяна от Don4o_62 на Вто Авг 15, 2017 4:44 pm, променено общо 1 път.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Don4o_62 написа:- за успокоение на оня шмиргел шарко ли марко ли дето пише че сом под 0,50 не се ловял,линията му била 0,100мм- от до,няма лабово :mrgreen:
Чичо Дони,не подвеждай новобранките,че ше ти дърпам мъдите до ушите! :mrgreen: 0.100мм е = на 0.10мм,което е различно от 1мм! :wink: Тия две нули-друго означават! :mrgreen: :drinkers:Иначе евала за разказа,че то Голем страх са,Големите сомове!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Миле,тия удъри не ги брой! :idea: Не е ли да фанеш въдицата и да усетиш тласъците,което означава,че е Голем-другото е ала-бала!Водолази,сърнички,дънери и даже русалки мое да са,но не и сом! :mrgreen: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

На язовира съм,нищо че изглежда море :lol:
IMG_20170815_104147.jpg
Тролка аз броя само извадените риби :wink:Ама ти сега и въдиците ми не хареса ей :lol: Ядосваш ма Ти и сомовете излизам и сядам да си лекувам психиката с кайсиева ракия и печен пипер :drinkers: Днеска само една бяла
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Shark Hooks »

Троли , как му дърпало нящу гумата от трактор с 500 лепенки мога да го приема клони,найлони,водолази ама на монофил
0,100000000000000000 което е 0,10 мм ... Предполагам е бил пиян и го дърпало алкохола повече .
Те там не знаят български,а на местните им трябва преводач .На изчанчен турски нямащ нищо общо с турският език говорят кадъните .
Тук си задавам въпроса гаджалите и помаците каква смесица са точно и каква порода ?
С монофил 0,10 мм ходя за чаушан и черна мряна .
Със монофил 0,35-0,40 ловя щука на спининг и жива стръв .
Със 0,50-0,60 мм. монофил се ходи за сом не за сомчета канални.
Каналните сомчета се вадят на плувка с монофил 0,16 мм. но те са по две кила средно тегло.
Рекорда ми с повод от 0,10 мм е шаран 5 500кг подчертавам застопорен на място и изваден от помощник със кеп .
Иначе никога не мога да го повдигна или дръпна на брега -ще скъса веднага 0,10 мм.
Всяка по едра риба от това ми е късала повода 0,10 и затова не ползвам вече поводи под 0,16 за плувка .
А оня дето накрая е резнал влакното е бил рязан и отрязан . :lol:
Пък то голямо рязане е падало на 0,100 мм ... :rolleyes:
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

ахахаха как може да говорите за 0.100 при наличието на толкова голям и отлежал колега , троли Мърморана ! веднага ще ви сцепи гащичките от мърморене!
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от toci23 »

Предполагам че Дончо има в педвид 1мм монофил :lol: стига с това 0.10мм :mrgreen: даже съм забравил как изглеждат тея паяжини... :fishing6:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от toci23 »

Don4o_62 написа: Тоци,отминали работи кво да пише човек,ама поне се търсеха по интуйция къде може да лежи,и се ловяха без проблем,с тия сонари сега малко работата не е както трябва....:D
Дончоооооо,точно от талива разкази и случки имам нужда :D верно че големите на кльонк са тегави,за нас-не за хората-професионалистите :D има такива хора......Но се надъхвам яко-ма точно това ми требе за вдруги ден,кат идем при Бай Миле :D да му видя кайсиката-дето мн я хвали..... :lol: дано да е взелповечко.... :lol: :fishing6:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Shark Hooks »

Дърпало му е леглото (лодката) кучето и като го е преместило от спалнята в хола са е събудил .
Така рибата са е откачила до следващият сън .
Троли Рапала е прав жена и сом се хващат с пари .
Лодка,сонар,въдици,воблери,влакна,теглич,кола,гориво,палатка,едини, пиене и то май жена е по лесно да се хване .
Кола или такси,гориво,едини, пиини и сръбска музика ! :lol:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Don4o_62 »

toci23 написа:Предполагам че Дончо има в педвид 1мм монофил :lol: стига с това 0.10мм :mrgreen: даже съм забравил как изглеждат тея паяжини... :fishing6:
Тоци,остави ги шмиргелите да се надприказват :lol: на Троли в главата вятърни мелници и изгубени битки и сега драска тук квото му падне да получи душевен мир,а сухите вейки около него също изцирикват за нещо дето не разбрали :mrgreen: абе цирк голем :lol: :lol: :lol: бай Миле хубаво отиде да се лекува с кайсиева :drinkers: ,вместо да се натоварва излишно с умни мнения :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”