Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

:fishing2: Кльонка е като жената. Ако е до теб е хубаво да му се радваш. Иначе да, всеки ще свърши работа от към звук. Въпроса е с колко усилие и колко по-бърз ефект. Лично аз смятам, че няма неработещ кльонк. То навремето се караха москвичи и трабанти, но сега??? Еските си имат своята логика и това не е приумица или чисто естетически момент. Не се съмнявам, че Диман е преценил точният ъгъл на петата си. Но с този кльонк, аджамия не би изкарал звук. За това си има едни правила при кльонкостроенето, доближаващи новобранеца до истината. Другото е искрено и лично :fishing2:
ПС.....Не го познавам лично ''Гълъба'' и почитания за майсторството му ама да дойде да ги изкърти сега на Цонево, примерно.......На времето, ех тва време.......
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Мартин Райнов написа:Диман писа за стила си на кльонкане и мисля, че кльонка е мислен спрямо това. Работа с китка и вадене на бърз звук. ПС: Бат Димане, заинтригува ме с монтажа дет не знай капо. Шта тормозя на лични.
Това е най близо до истината.
Петата е произведена от Янко. Изпипана е леге артис, бъдете сигурни в това.
Янич, това, което ми предлагаш не е за мен. Този ъгъл е за висок борд и голям замах. Очевидно сърфовете няма да ми вършат работа. Смених няколко ъгъла, все тая. Това нещо няма мощ. Ще се наложи да сменя петата.
П.С. Мартине, монтажи само на водоема. С писане не става.
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

Don4o_62 написа: :D иначе Янко пиянко му е показал някакви що годе работещи без усилие,но при вълни ще му са трудни,затова нещо по плоско със остри ръбове ще е неговата пета си мисля :D :drinkers:
Да бе некви си вълни :lol: Хич не ги мокря даже сами си бачкат :D
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

Diman написа:Петата е произведена от Янко. Изпипана е леге артис, бъдете сигурни в това.
Янич, това, което ми предлагаш не е за мен. Този ъгъл е за висок борд и голям замах. Очевидно сърфовете няма да ми вършат работа. Смених няколко ъгъла, все тая. Това нещо няма мощ. Ще се наложи да сменя петата.
Имах предвид ъгъла на петата спрямо дръжката за силно извитата форма!
Не ще замах,бачка само с кутрето.п.п.Двайската по-назад :D
А за петата доколкото виждам освен да е по-дебел и широк ножа :roll:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Разбрах те веднага. Искаш да му дам голям ъгъл на петата. Да и вирна дупето. Вече е изпробвано. Няма такъв т**ак. Дава звук, но...не е това, което. Ножа е точно 3,3мм с лака и е много остър. Широк 17мм.
Чак не ми се вярва ей. Ъглите ги уцелвам от раз. Имам толкова кльонки мое производство и всичките си правят тътен в балона. Само този ми се мазни. Имах голямо желание да заработи, изтормозих се, но не става.
Писна ми. Изтормозих ви. Дайте друга тема. Утре тръгвам.
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

Наслука,дай му шанс за 20минути :wink:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от nkolev66 »

Diman написа:Разбрах те веднага. Искаш да му дам голям ъгъл на петата. Да и вирна дупето. Вече е изпробвано. Няма такъв т**ак. Дава звук, но...не е това, което. Ножа е точно 3,3мм с лака и е много остър. Широк 17мм.
Чак не ми се вярва ей. Ъглите ги уцелвам от раз. Имам толкова кльонки мое производство и всичките си правят тътен в балона. Само този ми се мазни. Имах голямо желание да заработи, изтормозих се, но не става.
Писна ми. Изтормозих ви. Дайте друга тема. Утре тръгвам.
При мен, "сърф" петата (имам такъв карбонов) вади много лесно хубав звук, без усилие :D , но докато не започна да го "натъртвам", забивам по-силно и дълбоко не вдига добре рибите, като дори понякога ги плаши :fishing4: . При силно и дълбоко забиване се получава по-глух и понякога нечист звук, но рибите реагират по-добре (може и така да ми се струва), обаче така ловя :fishing5: .
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

nkolev66 написа:При силно и дълбоко забиване се получава по-глух и понякога нечист звук, но рибите реагират по-добре (може и така да ми се струва), обаче така ловя :fishing5: .
Не ти се струва...
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

nkolev66 написа:При силно и дълбоко забиване се получава по-глух и понякога нечист звук, но рибите реагират по-добре ...
Звука не означава нищо. Той е ориентация за начинаещите. Трябва да има вибрации. Тътен, който идва отдолу. Като казвам тътен, нямам предвид звук. Не мога да го обясня. Но знам точно кой кльонк въздейства НАЙ-БЪРЗО на рибите.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Разбирам те отлично, :wink: Аз имам един тип кози крак,подарък от Дунавски рибари,много грозен ама лодката трепти като удрям с него :wink: :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Ей го,не гърми обаче трепти,и иска по дълбоко да го забийш,за да трепти :wink: алуминката пък един приятел я кръсти глухарчето,ама и то бачка :fishing6:
Прикачени файлове
0-02-05-5637dc59bde6fce407b12eccee83406581ce001fca21195c8d2aa5789af77b97_full.jpg
0-02-05-5637dc59bde6fce407b12eccee83406581ce001fca21195c8d2aa5789af77b97_full.jpg (40.27 KiB) Преглеждано 837 пъти
0-02-04-48f676ff6c8e21f3673323bb1a07e2df24782d763114e9b3a05a71aca4bd3ba9_full.jpg
0-02-04-48f676ff6c8e21f3673323bb1a07e2df24782d763114e9b3a05a71aca4bd3ba9_full.jpg (43.16 KiB) Преглеждано 837 пъти
0-02-04-91874cb053d07c503f893628ee2dcf7c1e440c154a0eebe30a4c7a15500ab723_full.jpg
0-02-04-91874cb053d07c503f893628ee2dcf7c1e440c154a0eebe30a4c7a15500ab723_full.jpg (80.21 KiB) Преглеждано 837 пъти
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

С добрият-удобният кльонк трябва да можеш да импровизираш и да изкараш всякакъв звук. Глух, плътен, писклив, пукащ.....Всичко е ръка. Но не може да се бяга от базовата конструкция. Тази година имах случай в който ми удари на четирите метра в момента на кльонкане и то веднага след греда на шестия метър! А от адреналина се бях разшляпал като бебе в корито......Едно предложение за тест. Нагазвате в бистра вода до коляно, но с меко дъно. Изчакайте да се успокои и направете удара, който смятате за добър и погледнете дъното. После още веднъж и още веднъж. Мътилката се вдига като паяжина при удачния удар, а не звук. Вибрацията се усеща и на прасеца по ботуша. Наслука!
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

yankosan написа:Наслука,дай му шанс за 20минути :wink:
Найш колко ми е акъла? Ще кльонкам само с него три дена! :drinkers:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Don4o_62 »

ех тоя Диман,да му имам мерака и хъса :D навремето и аз бях така и бях луднал по тия кльонки като се научих и почнах да хващам,но около 90 - та год. още не беше много известен инструмент и се робуваше на даден ьгъл и дървена пета,дето се цепеше след 2 ч. ръгане,то не бяха проби различни дръвета за пети,лакове и т.н. докато накрая от Ясен излезе най здрава,огъваше се, но не се цепеше по ьглите,но нещо не ме кефиха,че се чупеха лесно оставени в бързината в дъното,като почнеш да суркаш сомовете в лодката :lol: виках на местния шмиргел гуруто на сомовете,абе дай да мислим друга пета от нещо твърдо,вика не, няма да взема както дървената :roll: не го послушах щото и аз съм същия шмиргел :mrgreen: и почнах от изкуствен матерял да ги правя,ставаха естествено и звук се вадеше,но все нещо ме човъркаше, че звука не е баш като дървената :wink: нямах вече дървени за проба едното и другото,но това съмнение още е загнездено в мен,че има разлика в дървена и изкуствена
що един Страдивариус вади един звук,а изкуствена цигулка друг :lol: ,та може и да има нещо вярно колкото и смешно да звучи сравнението с петите :roll: :lol:
и забравете че от всеки звук масово се дига сом....иска си точно определен звук на който се изстрелва веднага нагоре и това разбира се го прави петата като ти е както трябва направена,с Пикито сме си говорили точно за тоя звук и му беше чудно,но после се съгласи като помисли, и Янко беше там ама гледаше бутилките по масите,та много не му беше до кльонки :D
всеки друг звук,глух,плътен,дълбок,къртене на мифки е ала бала :wink: :lol: но няма да пиша тук какъв трябва да е,че много шмиргели четат тук дето нищо не пишат и само попиват :mrgreen: на лични може на някой да пиша :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Много гелета. Нещо не е наред. Утре трябва пак да ловя стръв. Усещам при засечка, как рибката се изнизва през четките. Иначе голямо шоу, успявам да я накарам, но кел файда. За цял ден нямам една риба егати. Много екшън, но не ми се разказва. Сядам да мезя.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”