Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

nkolev66 написа:...нямам намерение никога вече да ползвам тройка - само единички, най-често по една.
И аз бях взел такова решение. Но след няколко гелета, взех решение да поставя тройката. Но тройките искат и по-едра стръв, което означава- улов на едър. А такъв, под път и над път. :wink: Подход на дребни и нито едно сторване. Другия вариант е, да се ползуват много малки тройки, но това ми звучи несериозно. Хубавото на тройката е, че работи в три равнини. С една кука на рибка- не си го представям. Шансовете да се забоде намаляват значително, а също ще краде стръвта. Това - на теория.

П.С. Веднага ми дойде на ум един жесток монтаж на рибка с една голяма единица. Използува се ластик, който първо се позиционира на влакното, после - за рибката.
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

Рибката си е Рибка и колкото по-голяма, по-добре. Не е въпроса толкова дали тройка или единица макар да залагам на тройката. Въпроса е как е монтирана от долу. Лек анонс с жокер ще дам за първобитният на глед начин за улов на спирала, когато каракудата или каквото е там се лепва на кукичката със стиропор. Изводите и творчеството за вас.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

ringo написа:Въпроса е как е монтирана от долу.
Рибката! (според мен), не толкова кукичката.
Ще мисля върху този жокер една година. Което значи- благодаря. По подразбиране.
За мен е от значение как се забива куката в рибката.

Докато мисля, си харесах една пръчка. https://www.youtube.com/watch?v=FjGHbuPzf98
Това е начина, по който ловя. Лявата ръка никога не изпуска въдицата. Тя е сенситивния ми орган. https://www.youtube.com/watch?v=Lv0ALryi--E

toci, мултипликатора е невероятен. Дори с редач, не ми прави никакви номера.
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

Понеже долавям лека ирония смятам да се оттегля с един видео поздрав. Гледам на темата в рамките на конструктивният диалог. Другото ми образува неща, които ще ви спестя. На слука на всички и да сте живи и здрави.
https://www.youtube.com/watch?v=caQZKEV ... e=youtu.be
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от toci23 »

Diman написа:
ringo написа:Въпроса е как е монтирана от долу.
Рибката! (според мен), не толкова кукичката.
Ще мисля върху този жокер една година. Което значи- благодаря. По подразбиране.
За мен е от значение как се забива куката в рибката.

Докато мисля, си харесах една пръчка. https://www.youtube.com/watch?v=FjGHbuPzf98
Това е начина, по който ловя. Лявата ръка никога не изпуска въдицата. Тя е сенситивния ми орган. https://www.youtube.com/watch?v=Lv0ALryi--E

toci, мултипликатора е невероятен. Дори с редач, не ми прави никакви номера.
Еййй голема хиена си :lol: да уни кат ми е любимата марка :wink: за кльонк-октоподите са от нея куките също почти всичко :D Клиповете им съм ги гледал още когато ги пуснаха и по тяхната схема съм хванал мн риби.Тая фирма най накрая се обедини с марката Дойо и Анаконда и веднага удуших единия от вносителите да ми внесе почти всичките неща които ми треват......Доволен съм и си бачкам :D
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

toci23 написа: Еййй голема хиена си :lol: ...
Глупости! Аз съм толкова добричък. С това съм известен. :D
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Браво, Румене! Този кльонк наистина издава звук. Честно- не вярвах, но......факт. Плътен, типичен звук от метален кльонк. При това работи с лекота, което е очевидно.
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

Diman написа:
Браво, Румене! Този кльонк наистина издава звук. Честно- не вярвах, но......факт. Плътен, типичен звук от метален кльонк. При това работи с лекота, което е очевидно.
Благодаря!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Don4o_62 »

няколко пъти слушах пробата,лесно се работи,спор няма,и звука е добър, но като че ли малко нещо му липсва,като дълбочина примерно,иначе нищо плътно не чух :roll: даже е малко висок звука и точно това малко ме резервира,сигурно иска още 2 мм. диаметър по широк и ще е както трябва :D
мое мнение разбира се,без ангажиране с никой
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Румба.аз абер нямам от много работи.ама ми аресва звука,ама ша трябва и да го пробвам лично за по истински коментар. :D :fishing6: :smt023
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

Don4o_62 написа:няколко пъти слушах пробата,лесно се работи,спор няма,и звука е добър, но като че ли малко нещо му липсва,като дълбочина примерно,иначе нищо плътно не чух :roll: даже е малко висок звука и точно това малко ме резервира,сигурно иска още 2 мм. диаметър по широк и ще е както трябва :D
мое мнение разбира се,без ангажиране с никой
Аз благодаря за мнението. За кой диаметър, на ножа или петата?Защото и аз мисля в тази посока. Обаче ако отида на 40 мм пета- сфера ще стане потъващ или с едно кило корк на дръжката. Идеята на клипа не беше и толкова самата проба, колкото да ви поздравя на живо :fishing12: :fishing12: :fishing12:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Don4o_62 »

на петата,но това е защото е дебела и затуй иска по голям диаметър,петата трябва да е тънка, да реже и вади мехур лесно, на времето от Дунава дойде размер 32 диам. на 2 мм. дебел. горе на ножа,долу бръснач,та затова руках по горе,че ми се пукаха по шевовете :lol: Тапета много пъти е твърдял, че точно това е петата като размер и яросно защитаваше тезата,като дойде и на мойто :mrgreen: щото преди него го знам,но после се здуши сигурно с Калинката,че неговите са най добри и обърна резбата,естествено парата води играта :lol: :lol: :lol: няма значение :wink: Ринго,познавам хора от Кърджали който работят с пети 30 мм. широки и 28 даже и не искат да чуят за по големи,а защо.... :?: ти, или който ще да е колега слушали ли сте вечер сом как се храни и какви звуци издава като кльопа :D рибки, все пак не е с размерите на кит или акула,че да кърти мифки или да му вибрира борда при звук :wink: :lol:
но не ми обръщайте внимание какво пиша,мохабед да става :D :drinkers: пък всеки да си лови както му е кеф,това е най важното :drinkers:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от toci23 »

Don4o_62 написа:на петата,но това е защото е дебела и затуй иска по голям диаметър,петата трябва да е тънка, да реже и вади мехур лесно, на времето от Дунава дойде размер 32 диам. на 2 мм. дебел. горе на ножа,долу бръснач,та затова руках по горе,че ми се пукаха по шевовете :lol: Тапета много пъти е твърдял, че точно това е петата като размер и яросно защитаваше тезата,като дойде и на мойто :mrgreen: щото преди него го знам,но после се здуши сигурно с Калинката,че неговите са най добри и обърна резбата,естествено парата води играта :lol: :lol: :lol: няма значение :wink: Ринго,познавам хора от Кърджали който работят с пети 30 мм. широки и 28 даже и не искат да чуят за по големи,а защо.... :?: ти, или който ще да е колега слушали ли сте вечер сом как се храни и какви звуци издава като кльопа :D рибки, все пак не е с размерите на кит или акула,че да кърти мифки или да му вибрира борда при звук :wink: :lol:
но не ми обръщайте внимание какво пиша,мохабед да става :D :drinkers: пък всеки да си лови както му е кеф,това е най важното :drinkers:
:lol: :lol: :lol: Дончоооо,едно и също нещо -колкото и да го повтаря човек :lol: от твоята уста друго звучи :D Аз обаче имам един въпрос към теб,аз съм слушал няколко пъти как се храни сом обаче :D въпроса ми е,Ти познаваш ли човек който може да искара съшия звук(шум) като сома :D с каквато и да е пета и кльонк??? Питал съм -разпитвал съм-показвали са ми,но дори не се доближават.... :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Дончо бре,май си прав,щот не си първия дет го казвва туй нещо :wink: Има една група от Търново дет идва тука,и те работят с малки пети и тих звук,пък фащат иЕдри рипки :wink: На мен лично тоз сърф ли е смърф ли е на Калин ич не ми аресва ,щот вади зор звук :wink: ама може и да бъркам,все пак къв съм аз? :lol: :lol: :lol: Та за силата на звука и поведението на сома има какво да се каже и покаже :wink: :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

:D :D :D Точно за това и в серията не всички звуци трябва да са ''съвършени''. Дето имало едни не можели да клонкат пък хващали, а като се научили, спрели :D :D :D Много пъти съм слушал този звук, баце Доне! Повече го наподобявам на счупване на дебел клон в друг клон. Не ми е хрумвало да чупя кльонкове, но ако е за трофея, що пък не. Относно диаметъра , най резултатни са ми 39 и 37мм. Умишлено не казвам височината за да има и малко интрига. :D :D :D Пробвал съм с много изтънена, но тогава заминава нещо от вибрацията и тупурдията под вода.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”