Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Shark Hooks »

Е аз със линия 1,2 или 1 на Госен едва ли ще мога да извадя трофей от реката .
Но поне нямам останал воблер по дъното на реката .
В магазина продавача ми каза че влакното ми е слабо за сом . :roll:
Та вече не знам поводите са ми 0,47 мм. от флуоркарбон Seaguar made in Japan ? :roll:
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Shark Hooks »

Troli Rapala написа:
аксел написа:хванах три бебета...при четвъртото ми се счупи пръчката......
Моля? :shock: Бебешко соме ти е счупило пръчката? :shock: Това някаква нова мода ли е по Пловдивския край,да си чупите тоягите? :rolleyes: :drinkers:
Да бе Аксел Роуз са опитва да ма будалка .
През миналата година направих 20 капота на спининг на Марица вътре в самият Пловдив .
Като всичките ми воблери са доказани за щука в тези земи в смисъл правил съм филета от щука ! :lol:
На осмото капотиране видях един колега да вади сом над метър от стотина рибари за година време .
Ама докато не извада сом няма да са спирам -избива ма на смях вече моята река любима .
Не ме е срам от резултата обаче- станах като сонар на реката и пречиствателна машинка от водорасли .
Мога да ти нарисувам топографска карта със закачките и плитчините от Захарна Фабрика до Баража . :lol:
Надявам се тази година да имам късмет откъм щука поне .
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Shark Hooks написа:Е аз със линия 1,2 или 1 на Госен едва ли ще мога да извадя трофей от реката .
Но поне нямам останал воблер по дъното на реката .
В магазина продавача ми каза че влакното ми е слабо за сом . :roll:
Та вече не знам поводите са ми 0,47 мм. от флуоркарбон Seaguar made in Japan ? :roll:
Това Госен е фирма за тенис и бадминтон,та нищо не ти разбирам! :rolleyes: Кажи ми данни за тест и диаметър,па после направи тест с кофата или кантар и ако отговаря на данните,значи не е менте.Големите при линиите са с други имена и реални данни! :wink: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Shark Hooks написа: В магазина продавача ми каза че влакното ми е слабо за сом . :roll:
Продавача щом разбира толкова,разменяте се и ти стани продавач,а той да оди да се бъхти за сом! :wink: :mrgreen: :drinkers:
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

Капото на спинига не е капо. Да не говорим, че за мен думата е чужда по смисъла на нерви и неуспехи. Движиш се, природата е покрай теб. Сливаш се със всичко. За това минах през всички пинизи на риболова без шаранджийския. За морски не смея и да мисля, защото там финансовата пица е друга. Майната му на капото. Живи сме, дишаме, забавляваме се. Срещаме нови приятели....Толкова е просто.....
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от аксел »

Шарки,забрави за реката в градската и част,освен това не те съветвам,да си правиш сомски филета от риби около Пловдив,доста са смрадливи......аз лично се отказах да взимам риба от Марица.......воблерите през зимата не работят......виж блесните......
Троли,реших дасе правя на отворко като тебе,та използвах 1.2 ИГК и пръчка МН с тест 7-28гр. чист карбон за 50лв.,та ето го и резултата,но и очакванията ми за здравината на Кристъл Спина на Филистите се оказаха верни,все пак е доста неразумно да изпробваш доживотната гаранция на Кроа-та или здравината на Зенак при минусовите температури.......,но всичко това са подробности....важното е,че рибки макар и малко си има.
Шарки,приятелю,спри да ходиш на едни и същи места и потърси,други,там може би има сом,който ще уловиш.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Shark Hooks »

Прави сте . Успех на всички рибари . :wink:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Don4o_62 »

ringo написа:Миналият сезон реазбрах, че пикането прав от гумена лодка и неможенето да прехвърлиш отстрещния борд е свързано с остаряването.......
при мен като стана тоя факт,как си реших проблема ако съм забравил да взема шише от брега :lol: та като напъне водна пръчка :D свалям тръбата от греблото,ръгам вътре неуморния :D и насочвам където искам :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

:fishing2:
Don4o_62 написа:
ringo написа:Миналият сезон реазбрах, че пикането прав от гумена лодка и неможенето да прехвърлиш отстрещния борд е свързано с остаряването.......
при мен като стана тоя факт,как си реших проблема ако съм забравил да взема шише от брега :lol: та като напъне водна пръчка :D свалям тръбата от греблото,ръгам вътре неуморния :D и насочвам където искам :lol:
:fishing2: :fishing2: :fishing2: :fishing2: :fishing2:
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от oldman »

Голяма седянка сте направили тука. Сомът от разказа удари на шад-рап 7 см, цвят W.
Сомът обича смелите!
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от toci23 »

oldman написа:Голяма седянка сте направили тука. Сомът от разказа удари на шад-рап 7 см, цвят W.
Здрасти стрче,така и предположих.......на 3м. Евала за слуката иза разказа.... :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

oldman написа:Голяма седянка сте направили тука. Сомът от разказа удари на шад-рап 7 см, цвят W.
Много печен риболовец,който веднъж ми даде точен съвет,Повярвах му и не сбърках! :idea: Господ здраве да ти дава Старче,Хемингуей добре те е описал! :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Старче,преди те ядох за пръчките,има ли промяна? :roll: :drinkers:
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от oldman »

Няма, можеш да продължиш да ме ядеш. Оглеждам се непрекъснато из магазините, ама не съм намерил нещо евтино и по-добро. Търся телескопи, защото на другите не ме устройва голямата им транспортна дължина. И най-важното - внушил съм си, че тези ми носят слука.
Сомът обича смелите!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

oldman написа: И най-важното - внушил съм си, че тези ми носят слука.
И аз вярвам в късметлийските пръчки,имам две основни от 14години и за мен ще е голяма драма да се строши някоя! :shock: Помня,че Рекс Хънт си счупи любимата въдица и го прие тежко,като загуба на добър приятел.За това е необяснимо с каква лекота някои си ги трошат! :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”