Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Опитай да разбереш,че от самостоятелно плетене на кошници сме на тоз хал :wink:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от hris47 »

bai mile1 написа:Опитай да разбереш,че от самостоятелно плетене на кошници сме на тоз хал :wink:
Абсолютната истина ,явно нещата са опрели до кокал..а стигнат ли до там нали знаете-"като не щеш мира-на ти секира''... една такава група от 6-7 колеги и с 2-3 акций всичко ще дойде на мястото си..що не съм си в БГ-веднага се включвам в групата..ама и това е поправимо
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Миле,първо треа да се съберете 3-5човека с лодки и да си регистрирате Сдружение с идеална цел или Риболовен клуб!Това е първата крачка!На Искъро така направиха и не е,като едно време-разграден двор!Свържи се с тях или майните на Пясъчник и те ще ти дадат точно инфо,кое-как и защо се прави! :wink: Аз ако мога от Софето да съм ви полезен да отида до някоя институция,немаш проблем!В Шумен си имате всичко и милионери,и депутати,та подкрепа все ще намерите,просто се иска малко инициатива!Те нещата сами нема да се оправят,а бавно стъпка по стъпка ще се подобряват! :wink: :drinkers: Сега,като не ги притиска никой бракониерите и са набрали смелост да ти налитат и да са нагли!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Друг вариант е да хванете хубави риби и да направите реклама на гьола,па да се изсипят от цяла България риболовци и оня с мрежите все некога ще попадне на кой-не требва! :mrgreen: :drinkers: Се нахака на перничани му пожелавам! :mrgreen: :drinkers:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от nkolev66 »

Troli Rapala написа:По случая с Камчия говорих с министерството на Водите миналата година и проблеми в зона 2 и 3 нема да имам с лодката! :wink: Ся,ако некой там тръгне да ми изпростява е друг въпрос,но е лесно решим!Не споря с никой,ако тръгна към Камчия или Тича,знам как да си оплета кошницата! :drinkers: Важно е да се пускат сигнали за бракониерите,за да има после база що некой неглижира нещата!Без сигнали няма какво да се постигне!Както и да е,темата с бракониерите ми е неприятна и ме отблъсква от риболова! :drinkers:
Троли, този разговор го водихме преди време. Зона две (2) и зона три (3) са извън чашата на язовира, тоест на сушата. Според новия проект за санитарно-охранителните зони (, който все още не е приет) ще бъде:
- зона едно свършва на 1000 метра от водовземната кула срещу течението.
- зона две останалата чаша на язовира срещу течението.
- зона три водосбора.
Когато този проект бъде одобрен и влезе в сила тогава наистина ще бъде разрешен риболова в зони две и три, но ако се случи промяна и на наредбата, чието заглавие цитирах.
Ако се направят на луди за наредбата (което няма да ме изненада), то отново риболовците ще са незаконни?
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от hris47 »

Troli Rapala написа:Миле,първо треа да се съберете 3-5човека с лодки и да си регистрирате Сдружение с идеална цел или Риболовен клуб!Това е първата крачка!На Искъро така направиха и не е,като едно време-разграден двор!Свържи се с тях или майните на Пясъчник и те ще ти дадат точно инфо,кое-как и защо се прави! :wink: Аз ако мога от Софето да съм ви полезен да отида до някоя институция,немаш проблем!В Шумен си имате всичко и милионери,и депутати,та подкрепа все ще намерите,просто се иска малко инициатива!Те нещата сами нема да се оправят,а бавно стъпка по стъпка ще се подобряват! :wink: :drinkers: Сега,като не ги притиска никой бракониерите и са набрали смелост да ти налитат и да са нагли!
Всичко това е правилно и е редно така да се започне..но освен че бракониерстват да налитат и на бой посред бял ден,такива хора се чувстват безнаказани и явно някой е отворил чадъра. С горния си пост в никакъв случай не призовавам към насилие или саморазправа--просто 7-8 колеги с качулките на главите да ги хванат в момент на бракониерстване и да ги накарат сами да извадят и изгорят мрежите-сигурен съм че повече нито ще ги видите,нито ще ги чуете повече.Такива случки бързо се разпространяват и със сигурност ще подействат отрезвяващо на някои индивиди.Честита баба Марта на всички колеги !!!
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

hris47 написа:...просто 7-8 колеги с качулките на главите да ги хванат в момент на бракониерстване и да ги накарат сами да извадят и изгорят мрежите-сигурен съм че повече нито ще ги видите,нито ще ги чуете повече....
Да не говорим фантасмагории. Не сте осведомени. Става въпрос за изключителни наглеци. Имат язовира за бащиния. С условна присъда ( не благодарение на ИАРА) и продължава да хвърля мрежи. Имат чадър- сещай се кой (допълват си месечното възнаграждение). Но така е било винаги, от времето на Живков. Имат изградена система за улов, извозване и продажба, информатори и охрана на мрежите. Обезателно ще се навърти около бивака ти, докато си във водата. ИАРА може да не те чекне, но той задължително ще ти намекне, че си уязвим, ако предприемеш нещо в негов ущърб. В някои села и Върбица на връщане се оглеждай за дъски с пирони на пътя. Подсказват ти, че тук не си желан. Не обичат лодки.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от hris47 »

Със сигурност си прав ,колега-вие на място много по-добре си знаете дереджето...но все пак така ли ще оставите да върлуват тези дерибеи...ситуацията все трябва да има някакъв изход...хубавото е че имате подкрепата на много колеги ,но все пак не мисля че си струва да ходите по затворите заради тия маймуни...щото като ги гледам май още не са слезли от дърветата.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Те не приемат нещата, като нас. За тях това е нещо нормално. Да живееш на метри от водата и да не хвърляш мрежи. Тия с караваните им лижат краката, не пипат мрежите, иначе- нема ток и охрана на караваните. Караваните са позиционирани пред къщата му целогодишно. Сещай се кой ги наглежда. Ситуацията е извратенческа и примиренческа. Бракитата знаят как да ти влязат под кожата и да ти купят душата. Имаме милиони, но не можем да си осигурим сами осветление, отопление и барбекю. Таняци! :lol: Ако не хванат белка, фризерите са в къщата, на 50м зад гърба им. И са пълни до капачката!
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от hris47 »

Мдаааа....мила(жалка) родна картинка..какво да ви кажа колеги...не съм в позицията да ви давам акъл( далеч съм от тази мисъл) ама с каквото мислите че мога да съм полезен..иначе мога да ви поканя да си половите и сом ,и шаран и лаврак или лефер и спазвате ли законите тук ,нямате никакъв проблем и никой не може да ви притеснява,още повече по такъв безочлив начин...щото тук само да те заплашат по някакъв начин със саморазправа--нямат излизане и се действа най-експедитивно..ако и да са гърчоля и балканци...първо те прибират,пък после доказваш кой кум,кой сват и кой на булката брат..
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Пичове,тоя щом е с условна значи е в кърпа вързан и му трепери от вътре! :wink: При нов гаф,нема отърване или треа да отива на Кантора и зверска цифра! :finga: :drinkers:
Бих отишъл на вашия гьол заради евентуалния екшън,явно за риби нема да имам време да мислим! :shock: :mrgreen: :drinkers:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Екшъна го виждаш- зарибителния материал (шаран) от преди пет години е в мрежите. Взел е под аренда едно микроязовирче в близост, уж рибите във фризерите са от него. Изплел си е кошницата. Че как, това са потомствени бракониери. Това им е хляба. Това им е живота. Дядото (лека му пръст на стария Даракчия - в къщата има дарак за вълна от време оно), сега бащата и сина. Къщата е завод. Има си работници, които чистят мрежите, сортират рибата, пакетират я и пълнят фризерите. Което е за магазинната мрежа, заминава директно. Има си човек, който се занимава само с това. Заговорихме се за тях, но пак казвам, във всяко село има по няколко такива. Всеки си спазва акваторията. Това им е поминъка. Ако не ви се занимава с този, преместете се на изток. Ще бъдете в обсега на бракониерите от Сушина.
Да ви кажа и законните риболовци не сме цвете за мирисане. Ястребино е зарибен с шаран, бяла риба и малко щука, и се охранява от ЦРОО - вадят се километрични мрежи. И какво от това? На търновци като им влезе стая шарани, секат по 30-40 риби и всичко се прибира. Скапано племе сме! Таняци!
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

Че ся да бъзикна Троли,че ми е скучно :D
Тези си избрахhttp://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=4930
и за баятия такъм :lol:
http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... uct_id=511
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

[quote="yankosan"]...баятия такъм...
Мичела, или Тюбертинито?
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

Diman написа:
yankosan написа:...баятия такъм...
Мичела, или Тюбертинито?
На мичела с тиката
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”