Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Защо плетеняк? Мразя плетеняци. И първата ми работа ще бъде, да му отрежа едната дръжка с ножовката. Тази ръкохватка не те ли дразни ( пречи). Виждам, че корпуса е метален, но по-важно е задвижващия механизъм и фрикциона да са здрави. Аз здраво мулти за 100 лв. не съм виждал. Това, че е за лява ръка е добре.
theurgist
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:34 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от theurgist »

Това е модел излязъл преди 10 години :wink: Тогава цената му беше съвсем друга. Уловил съм с тая макаричка един камион със сомове и е чук отвсякъде. Малка е за монофил. И с монофил съм я ползвал, ама събира много малко метраж. До ден днешен ловя с нея :idea: Зъбчатките са машинно фрезовани, а не ляти и са бетон :idea: Няма сом, който да ти я повреди.Плетеняка е добър за кльонк, има доста предимства пред монофила. По принцип и от монофила съм доволен, едното не бива да изключва ползването на другото.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Diman написа:И първата ми работа ще бъде, да му отрежа едната дръжка с ножовката.
Щи дам двайсе кинта,аз да го направя! :wink: :drinkers:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Късно е. Купих друга макара, която да замести Tokoz.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Ся от теб зависи дъ я направиш сомаджийска,а не обикновен асансьор за костури и каракуди! :drinkers:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Няма нужда да я правя, тя е.... сомаджийска. Не е работен чук, но е работен кон. В сравнение с нея, Tokoz e като детска пишка. Асансьора, той е част от играта, някой ден ше те светна. А играта не е само между 4-тия и 6-тия метър. Играе се по целия вертикал. Трябва повечко да се практикува, защото един тролингист=телефонист няма как да го разбере. Не говоря за нощен риболов.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Един съвет от мен. НИКОГА, ама НИКОГА не смазвайте с каквото и да било фрикционните шайби на авансовата система. Независимо от какво са изработени те. Който ви каже, че трябва да се смазват:
1. Спомнете си какво съм ви казал аз.
2. Веднага пратете "разбирача" да върви на майната си.
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от KRASSI »

Diman написа:Един съвет от мен. НИКОГА, ама НИКОГА не смазвайте с каквото и да било фрикционните шайби на авансовата система. Независимо от какво са изработени те. Който ви каже, че трябва да се смазват:
1. Спомнете си какво съм ви казал аз.
2. Веднага пратете "разбирача" да върви на майната си.
Веднъж един майстор ми пръсна накладките на колата с някакъв специален шпрей (смазка) да не свирили. Почнах да се набирам и да опъвам кормилото като юзди от зор да натискам силно педала щот нямаше спиране :lol: :lol: :lol: :lol: едвам не се претрепах.
Доколкото знам има специални драг смазки. От тях аванса най-вероятно сработва лесно но и спада като максимални стойности. Със шпрей за накладки е добре да се обезмасляват и почистват шайбите от износения материал след известно време на употреба.
А с обикновените смазки като те лепне нещо и може да замирише на свинско на скара :lol: :lol: :lol: :lol:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

А бе Краси,взе ми думата от устата :D
В сервиза понякога се бъзикаме с някой познат при смяна накладки и спирачни дискове,че след ремонта сме ги намазали фино със специална грес против скърцане :shock: :wink: :lol: А те плащат и викат:браво много добре,баси пичуите сте :lol:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Аз ,пък имам един пен спинфишер,на който аванса незнайно защо взе да забива,отварях го и имаше лека заводска смазка.Тъй и не можах да го оправя,пратих го на Румен атракса и сега си работи чудесно.Даже отървах едно соме точно щот заби когат трябваше да сработи и кат джасна надолу се получи твърд удар и си замина по живо и здраво.Гледам ,че пак има лека смазка на шайбите но сега просто пее кат са закачи нещо,макар и рядко :lol: .Та така с смазването на шайбите :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Смазах карбоновия аванс на новата макара и му е..х майк'та. После промивки, подсушаване...та се оправи. Но не е като нов и никога няма да бъде, докато не се сменят шайбите с нови. Макс драга (7kg.) е по-слаб от преди. За да кове докрай, трябва повече затягане. Това е опасно, защото веднъж вече съм трошил гайка. Надявам се след като се поизноси, да се оправи. Би трябвало! Яд ме е, че отново се водя по акъли и повтарям грешките си.
От друга страна знам, че мощния драг е противопоказен за въдица с акция 50-150гр. Както се казва- всяко зло, за добро. https://www.youtube.com/watch?v=lIj532KL3kg
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от toci23 »

Ние открихме сезона..... :fishing6:
https://youtu.be/V6Ixq6d7qM8
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Такаа. Значи, аванса го възстанових на 90+%. Но трябваше малко да се потрудя. Дори и при смазване за кратко време, карбоновите дискове се пропиват със смазка в дълбочина. Само външно почистване не е достатъчно. Цялия фрикцион почистих отново с WD-40. Карбоновите шайби поставих между памучен плат и загрях с ютията при щадяща температура. Нямате си на идея, колко смазка излезе. Авансовата система беше максимално подсушена. Нов проблем- врътката на аванса се върти трудно. Причината е в гуменото уплътнение, предпазващо фрикциона от навлизане на прах и вода. Тънко силиконова смазка по гуменото уплътнение и леглото му в шпулата и....воаля!!! Аз доволен. Да го начукам на всички подМАЗВАЧИ.
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от KRASSI »

Димане ..що си мисля че WD40 не е обезмаслител.
Вземи един шпрей за почистване на накладки от 3лв. и ще извадиш всичко...драга става като нав. WDто си е и смазка и като се смеси с износените частици от карбота ще стане на кал дето задържа. А често силиконовите и гумените шайби раздуват от отределени агресиви и задържат.
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Така е, Краси. Ти си АБСОЛЮТНО прав. Използувах каквото имам под ръка, за да почистя греста по най-бързия начин. Мога да оставя макарата с този аванс, той е напълно достатъчен. Даже малко ме притесняваше големия драг. Но мисля, че твоето предложение е смислено и ще действам по въпроса. Не трябваше да пипам нищо. Беше си смазана както трябва. Нямаше сухо място, с изключение на авансовата система. Лагерите са капсуловани и НЕ се отварят до живот!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”