Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

bai mile1 написа:Тролка,комшията таман са прибра от един язовир (няма да му правя реклама :lol: )и ги пукнал кърдаринките(жетварчета им викаме по нашия край) на тоз каквой туй чудо на такъв фофлер таквиз дребни
Миле, таз аглия ми седи у музея, но кога ли ще я разтропам пак. На времето една щука и разказа играта и съм я боядисал в цветовете на българския флаг. Това за късмет.
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

Здравейте аз ходих 2 дена по малко за Сом. Пробвах на пиявица но не ми бутна :).Така по темата за ловене на големи, аз до колкото знам големия яде по малко от 100 дни в годината.. и като сложиш че дори и да имаш късмет той да е активен дали ще си с правилната стръв.И според вас кога се активизират защото от един руски сайт намерих табличка със месеците и кога на какво може да се хване. Там го дават да започва ловат му от април но аз имам хванати март месец и то средата? Не мога да го разбера и това е :). А с тая голяма тапа я направих но чак по другата седмица ще може да я пробвам.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Снопи :D прав е руския сайт,и тука назад в темите има коментирано,за месеците и процентите храна,които поема Големия,ПРЕЗ ГОДИНАТА :wink: НО,най големия изваден у нас е извън тази статистика,така,че според мен има и нещо друго,което не знаем :wink: Има хора дето може би са подразбрали нещо ама не говорят :lol: и са си прави :wink: Ринго :lol: а добре дошъл :lol: не е Аглия :lol: :lol: :lol: ама фата и щуки :lol: :lol: помниш :lol: :lol: За големия знайш,че търпението е основно....и нещо друго :!: :wink: Гледам в фейса някакъв сом 75 кила на мандренското,някой нещо да знае случайно? :roll:
Прикачени файлове
20117141_1442505362463212_2784032637843551098_o.jpg
20117141_1442505362463212_2784032637843551098_o.jpg (116.43 KiB) Преглеждано 1126 пъти
Последно промяна от bai mile1 на Нед Юли 16, 2017 4:54 pm, променено общо 1 път.
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

Аз не мога да кажа нищо за сома. А ще може ли колегата тоци да поразкаже малко за риболова на буй,какви места търси кога кълве.Каза че не само вечерно време кълвял и така на татак.Такъмите какво да бъдат.Благодаря предварително!
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Ще разкаже ама след 15на дена :lol: че дотогаз е за риба :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

Е дано да хване някой голям! :)
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

snop написа:Здравейте аз ходих 2 дена по малко за Сом. Пробвах на пиявица но не ми бутна :).
Споко,мога да ви изчакам с Аксел още 20-30години да фанете Голем на червей,пиявица,попово прасе и други заместители на рибки.Тъкмо бех решил да правим Тепето на СтоЛица,но заради Аксел ще го отложа за стотина годинки! :mrgreen: Не слушате,не четете и не анализирате сериозно по Случая! :roll: Нали така мосю Ринго,при някои професии няма бивши! :!: Аз пък съм Шерлок в сомския,от дребните факти искам да сглобя точния профил на Големия!После залавянето е лесно! :wink: :drinkers: Вече съм готов за щурм и ще изпробвам нещо елементарно,но ново в кльонкането,дано не съм забравил само как се вади подходящия звук! :oops:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

bai mile1 написа:Тролка,комшията таман са прибра от един язовир (няма да му правя реклама :lol: )и ги пукнал кърдаринките(жетварчета им викаме по нашия край) на тоз каквой туй чудо на такъв фофлер таквиз дребни
Е па нали от хиляда години разправям у форумите,че Големия не иска гигантски воблери щот добре вижда измамата,но бавно фащам дикиш! :mrgreen: :drinkers: Ся като праснем 5-6 Големи до края на Сезона и ще ми поверват на теориката! :roll: Зарекох се и сом да не трепам,нито да го ям-суеверието ме гепи яко! :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

.Тъкмо бех решил да правим Тепето на СтоЛица,
Първо правило в сомския риболов;Не се ебавай с майните :!: :wink: Щото от второто правило може да та заболи Шерлокската глава :wink: :lol: :lol: :lol: :fishing6: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

хахаха Троли аз исках да видя на тая стръв как е че не съм я пробвал по другата седмица съм с рибки на реката!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

snop написа:хахаха Троли аз исках да видя на тая стръв как е че не съм я пробвал по другата седмица съм с рибки на реката!
Умно момче,той и Аксел все на рибе ги лови,ако изобщо лови нещо!Всеки воблер,който сложи имитира ранено рибе! :!: А ти виж ако можеш да закачиш мренка,ще е най-добре за рекътъ,тъй съм чувал от Гео например? :wink: Че то и от рибе до рибе има разлика! :shock: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

bai mile1 написа:Тролка,комшията таман са прибра от един язовир ...
Кажи му да погледне на Стефар Шекспиров на кво му удрят 50-ките,които всъщност са 40-ки и оня дългуч с червената тиква да си го сложи в рамка или да оди за щуки с него! :wink: :mrgreen: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Тролка,намерих му темата,как пък не съм я видял до сега :roll: Не мога да го позная тоз оранжевия :roll: Да не е шекспиров герой :lol:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

Мренки няма как да сложа но виж за таранки има бол... Само ми кажете колко да са големи 10-15см? все пак е близо до брега на малка река и надали има 100+кг там :) ахаха
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

Интересното е и друго, намирал съм жабешки кости в едно соме към 2кг... дали да не пробвам на жаба?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”