Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

Пак не ми се отваря повече време :( Ще скоча наблизо за тази вечер,хем да пробвам на Ринго железото.
Димане ползвам на климакс 200либри,както казваш меко и мазно няма претриване това нещо,нито се разнищва.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Димане,аз нищо не казвам щот ползвам пауър про не знам колко либри продават го на метър в един магазин .Пак таквоз дебело и мазно стои има някакво покритие :? Пък и не съм специалист по тез влакна кат Тролю с монофилите :lol: :lol: :lol: Янич ша чакаме отзиви за джелезото :roll: :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

bai mile1 написа:... не знам...
Ти ли не знаеш, путайнико нееден?! Не знаеш, че има плетени влакна за основно влакно и плетени влакна-лидери за сом? И двете издържат на голям товар, но вторите издържат и на триене.
На Троли монофилните лидери са здрави. :idea: И си ги ловят. Монофила е най-уязвим при засичане, ако е между четките на сома. Проблемът му е, че е твърд. Имам нещо предвид, за да опитам с плетен лидер. Даже преправих два от монтажите на комби-риг.

Янич, сетих се нещо, незнам дали има резон в това. Когато се кльонка, не трябва да се бърза. Трябва да има пауза от удар до удар поне една секунда. Петата (особено големите) правят турболенция във водата, която пречи.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Ринго,ша чакаме репортажи от тайното място :wink: Нали знайш ,че съм последовател на НКВД :lol: :lol: :lol: :fishing6: Наслука :fishing6: :D
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Ринго сега ги дръпа на обущарския конец, на голямата ръждива кука и на царя на стръвта- дъртия дъждовен червей.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

За стръвтта сякаш бъркаш :wink: според мен де :lol: :D щот и аз мога да бъркам,нищо ,че съм наследник на камилското НКВД :wink: :lol: :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Миле, с тебе напролет, среща при стария дъб. И най- малко първо място! Стига си се уфлянквал.

Защо върви тази скапана реклама отгоре на заглавната страница на форума, след като нямат нищо в наличност? Аман от полутърговци, чувек! :D
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Нямаш проблем,мястото е добро за среща
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Мартин Райнов
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Юли 24, 2013 9:38 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Мартин Райнов »

Сряда обикалях около острова пред стария дъб. Вдигнаха се доста дребосъци, но удари йок.
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Така е, Мартине. Хубавите риби са много редки. Щом ги има около островчето, значи още има шанс на кльонк. Не са се преместили на местата за зимуване. Колко градуса е водата горе? Причините, че не взема са четири. Първата е монтажа. Рибите се учат бързо. Свикват с монтажите и стават мнителни. За това си има цяр, който при мен сработи. Много от монтажите не са обмислени добре и са неефективни. Сома веднага усеща "дървото" и чезне. Втората причина е в кльонкането. Дни наред нон стоп на едни и същи места. Тотална грешка. Времето прекарано във водата не е критерий за успеха. Напротив- удари веднъж, но на точното място и в точния час. Ще видиш, че стават активни, като по команда. Но за да се случи това, трябва местото да е починало. Ако днес облавяш даден ареал, не го повтаряй на следващия ден. Губиш си времето. Когато повтаряш, сменяй кльонка. Третата причина е в начина на ловене. Забита пръчка на стойка в лодката- не работи. Рибите поемат стръвта, но я отказват. Този момент риболовеца го пропуска и си мисли, че идват но не вземат. Четвъртата причина е да усетиш дълбочината, на която вземат. Много деликатен момент, който за мен е висшия пилотаж в тази дисциплина.
Може би има и шеста причина. И тя е - да не четеш форуми. Избягвай егоистите, които те набутват в пета глуха. Обкръжи се с хора, които споделят хобито си с ръка на сърцето. Лично аз, от гледна точка на риболова, като новобранец, предпочитах да провеждам излетите си сам. Защото по природа съм недоверчив. Така имах време да остана насаме с мислите си и да анализирам това, което се случва. Но сега, го отчитам като грешка.
А едрите...едрите не са там, където са дребните. И това е логично, с изключение- зимния сезон.
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

15 градуса температура на водата. Прекрасни костури за стръв. Никакви червеи , да си ги нямаме такива. Смяна на три лодки. Вятър от на майната си само дето не духа. Работа с пета З9мм-изпъкнала.Три кражби , една греда и две откачанки. В крайна сметка резултата е 6-4 за тях.....Та така.
Прикачени файлове
22560939_1553203591406705_212419706_o.jpg
22560939_1553203591406705_212419706_o.jpg (110.05 KiB) Преглеждано 610 пъти
22546691_1554220894638308_436613455_o.jpg
22546891_1554210277972703_674347074_o.jpg
22546891_1554210277972703_674347074_o.jpg (259.35 KiB) Преглеждано 610 пъти
22532030_1554210174639380_934686366_o.jpg
22497111_1554205267973204_992536429_o.jpg
Последно промяна от ringo на Пон Окт 16, 2017 6:53 am, променено общо 1 път.
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

Diman написа:Янич, сетих се нещо, незнам дали има резон в това. Когато се кльонка, не трябва да се бърза
Ти пък,откри топлата водка :D
Сома да не е риба да избяга :lol:
Diman написа:Трябва да има пауза от удар до удар поне една секунда.

Понякога повече,друг път ама по-малко
Diman написа:Петата (особено големите) правят турболенция във водата, която пречи.
Прече ми да си отворя бирата :drinkers:
https://youtu.be/eVyktxguNek
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Хубави риби, за хубави хора, в сезона на ветровете и костурите. Браво, Ринго!

Янич, как е при теб? Раздумай накратко.
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

Хубави риби, за хубави хора, в сезона на ветровете и костурите. Браво, Ринго!
Не , че не можеше и по-добре, но....Благодаря!
Изгубих повече време в бокса със смяна на болиди. Следващият път влизам с надута вътрешна гума от камаз.
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

Diman написа:Янич, как е при теб? Раздумай накратко.
Не може да хванеш нещо което го няма :( Нищо не остана в моя гьол,две риби да има едната ще я хвана ама пореден нъц.Последната май я заковах де :lol:
Има дребаци и ако ги оставят да пораснат след две години пак...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”