Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Ей отворко :lol: :lol: :lol: :lol: сом искам да видя на тролинг ма от тебе фанат и да е над 80те кила ако може де :lol: :lol: :lol: дребните и къоравите шарани са ясни :lol: :lol: :lol: честит празник на всички лоши добри и още ПО ДОБРИ риболовци :drinkers: :fishing6: :D
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Troli Rapala написа:...шаран на тролинг...
Не съм изненадан, че си го закачил на търмъка. През пролетта и първата половина на лятото, шараните обичат горните топли слоеве на водата и успешно се ловят на зиг-риг. Когато водата прегрее, държат дълбокото, също като бялата риба. Там се придържа и сома. През втората половина на лятото сома трудно се вдига, защото храната слиза долу при него и му е под носа. Причината е липса на кислород в горните слоеве. Това определя, на каква дълбочина трябва да пуснем стръвта. Резонния въпрос- на каква дълбочина удря? Удря на дълбочината, на която се намира неговата храна към момента. Храната на товарния влак са белите риби. По-точно болни, недъгави, куци, сакати и кривогледи. Големия сом не е хищник. Не гони. Той е санитар. Усеща ли, когато една риба е здрава или болна? Да, в това отношение е перфектен в преценката. Не случайно всички воблери до един имитират болна или недъгава рибка. Показател за това са големия брой колебания, които извършват за единица разстояние.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Кво се умълчахте? :shock: Да не ви приседна шарана? :mrgreen: Димане,кажи ми защо 2 метра сом се храни с 7см.-ови воблери? :drinkers:
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от toci23 »

Тролка,тез седмички дали ша хващат на пролет?
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Най дълбоките са 2м а най плитките 0.8м :D
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Тролка, :lol: я кажи нещо за Жребеца,че един приятел иска да ма води догодина там,пък аз не съм стъпвал :lol: :lol: Пък ако помогнеш може и да успея да го наплескам :lol: :lol: :lol: :lol: цветове места :wink: :wink: :wink: туй онуй :lol: :lol: :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

Колеги,дали ще ги вади с лекота :D
product_4590.jpg
product_4590.jpg (70.35 KiB) Преглеждано 930 пъти
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Troli Rapala написа:Кво се умълчахте? :shock: Да не ви приседна шарана? :mrgreen: Димане,кажи ми защо 2 метра сом се храни с 7см.-ови воблери? :drinkers:
Ако ти не знаеш, аз ли трябва да ти кажа? Питай Юрий Философ. Той не е тролингист, но много добре го обяснява защо е така! :idea: Не съм тролингист и никога няма да бъда. В Русия 90% от риболовците смятат този риболов за бракониерски. Аз също. В Русия по време на забраната са абсолютно забранени всякакви двигатели. :idea: Според теб защо? Нещо да кажеш?
На мен ми е омръзнало да чета недомлъвки и да ми се задават по този начин въпроси. Принуден съм да отговарям по същия начин. Което значи, че се въртим в кръг. Не е в мой стил. И понеже на нас такъв ни е манталитета, ми е по-приятно да черпя знания далеч зад границите на нашата държава. Най-ценните съвети, всичко ценно и практично, свързано с риболова шаран и сом на кльонк, не съм го научил от българи.

Честито, Янич! Взел си най-доброто от българския пазар.
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от тони котев »

yankosan написа:Колеги,дали ще ги вади с лекота :D
product_4590.jpg
В морето се справя безпроблемно с наистина големи риби. 2 години от както се използва не е мръднала. Прекрасен избор, честито!
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

тони котев написа:
yankosan написа:Колеги,дали ще ги вади с лекота :D
product_4590.jpg
В морето се справя безпроблемно с наистина големи риби. 2 години от както се използва не е мръднала. Прекрасен избор, честито!
Живо здраво Тони :D Де се запиля и ти кът големите сомове :D
Благодаря!Тя ще е модел STL 358 :wink:
Живо здраво Тони
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Ето така се лови сом! Какво казваш... за вълните? :lol: Какво не им харесваш на вълничките? :wink: :D Слагай октопода, пускай на метър от дъното, вади "Голямата Берта" и копай дълбоко. Дълбочината е добра. Точно в такова време сетивата са му объркани и се лъже по-лесно.
https://www.youtube.com/watch?v=4FBRIWOGs88
Янич, що го криеш това клипче? Между другото, Пикито е един от малкото, които кльонкат като по учебник. Изобщо, Ямболската школа нема грешка!
https://www.youtube.com/watch?v=w5Jv_Oruamc
Ето какъв трябва да бъде звука, когато сома е до стръвта.
https://www.youtube.com/watch?v=4x8727-UL2U
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Diman написа: Ако ти не знаеш, аз ли трябва да ти кажа? Питай Юрий Философ. Той не е тролингист, но много добре го обяснява защо е така! :idea:
Това,че не си тролингист не означава,че не трябва да си задаваш някои въпроси за сома и да се опиташ да извлечеш отговори.Защото този който най-добре познава навиците му е много по-близо до успеха.Кажи какво е обяснението на Юрката щом нямаш свое.Може да бърка все пак и да те подведе. :roll: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Тоци,изпуснал си основен цвят и съм много притеснен за теб! :shock: :mrgreen: :drinkers: За тая форма нищо не мога да кажа,но Голям сом не съм виждал да е хванат на този модел и докато не се случи съм песимист. :wink: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Миле,чакам те след 1-ви Април на гьола,ще ти е по-лесно да видиш какво се прави отколкото да ти обяснявам. :wink: Тогава ако не хванеш Голям,после е по-трудно.А и през този месец можеш да уцелиш Час-пик на сома и да се размажеш от умора? :roll: Час-пик за първи път го откри Гео и брат му,аз все още не съм се натресъл на това щастие. :drinkers:
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от тони котев »

yankosan написа:
тони котев написа:
yankosan написа:Колеги,дали ще ги вади с лекота :D
product_4590.jpg
В морето се справя безпроблемно с наистина големи риби. 2 години от както се използва не е мръднала. Прекрасен избор, честито!
Живо здраво Тони :D Де се запиля и ти кът големите сомове :D
Благодаря!Тя ще е модел STL 358 :wink:
Живо здраво Тони
Здрасти Янич! От няколко години се прехвърлих на морски риболов по гръцките морета. Понаучихме мурафетите, лодката е много добре оборудвана и хващаме хубави риби. Като ти влезе един път солената вода и все натам те дърпа. Живот и здраве тази година съм решил да хвана някое сомче, та дано се засечем някъде.
Поздрави
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от xoxo »

yankosan написа:Колеги,дали ще ги вади с лекота :D
product_4590.jpg
Добър избор, естествено че лесно ще ги вади. Но след време ще минеш и на по горно ниво - още по лесно ще ги вадиш с това.. Не знам как да кача снимки.. но тяга 72 кг, драг 23 кг и тежи 850 гр. Само натискаш едно копче... Аз имах една стар модел която тежи и нямаше достатъча тяга но прогреса се развива...

http://www.electric-reel.com/daiwa/daiw ... g500j.html

Поздрави и наслука с новата макара".....А аз от кога ви се чудя защо за тролинг и клъонк ползвате спинингови макари..??
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”