Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Ей Ринго,добре ,че пусна репортаж,инак мислех да ти идвам на гости пък то по ефтино щи излезе да ми подариш един клъонк вместо да ма черпиш :lol: :lol: :lol: :lol: :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Колеги, приятели и съмишленици. Майтапа си е майтап. Мирно, ще задавам въпроси. Търси се возило. С достатъчно голям обем, товароносимост и проходимост, за да побере лодка (надуваема), голям найлонов чувал с принадлежности към лодката - гребла, ръкавици, въжета, кърпи, стелка, парашут, нож, 3 канджи без контра, акумулатор гелов 18А/ч, сонар, кутия с 10 кльонка, кутия с принадлежности, кофа за стръфф с вибратор на 3,7V, помпа двойнодействаща от най-долемите INTEX. и още толкова такъми за всички видове риболов, които осигуряват стръвта по всяко време на годината. О, да не зaбравя - две сомски въдици на 30-50lb. Една работна и една резервна. Сега почваме със спалния комплект- още толкова писане. Маса, чадър, столове, хладилна чанта и прибори за хранене- още толкова. Да не продължавам, излишно е.
И сега най-сюблимния момент! Толкова важен, че измества всичко останало. Да има място за бурето. Бурето, с което ще спася от безводие този аква-титан Бай Миле!
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Янич, кажи си тежката дума. Докато не съм го лакирал.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от Diman на Вто Окт 17, 2017 7:15 pm, променено общо 1 път.
theurgist
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:34 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от theurgist »

Диманчо, сложи си изпъкнала петичка и не се занимавай с глупости :drinkers:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Драго ми е да те скивам, змей! 99% са ми с изпъкнали пети. Значи - знам, кое е добро за мен. Имам един русенски алуминиев с вдлъбната пета, който също ми е много проблемен. Мислех на тази извивка да и шибна един изпъкнал "Виетнамец" и да реша проблема от раз. Но.... не мога. Този кльонк се роди с тази пета, която ми е подарък. И трябва да заработи на всяка цена.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Да има място за бурето. Бурето, с което ще спася от безводие този аква-титан Бай Миле! Диманеее успя да ма разсмееш ама яко :lol: :lol: :lol: :fishing6: Тъй та искам не може само да сме сериозни и сърдити,кат оня велик тролингист Тролю :lol: :lol: :lol: Че са сърди на Генерала щот ловял сомове по големи от неговите разбирам,ама как пък тъй и от сонари ша разбира по вече от него,ами туй си е направо недопустимо :lol: :lol: :lol: :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
theurgist
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:34 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от theurgist »

Диманчо, ще работи и с тая пета, но не е нищо особено да знайш :D Ъгълът ти изглежда добър и ще стане работата. Виетнамец мислиш ли, че не съм пробвал и правил 8) Все пак знаеш, че съм извън стандарта наложен в БГ :D Правил съм и съм опитвал всякакви неща,кои глупави,кои не...., но едно нещо не съм правил никога - да робувам на нечии измислени правила и псевдо истини :drinkers: Ползвам два кльонка в момента, които съм ги качвал някъде назад по темите и са уловили един камиион с риба. Изработил съм няколко кубика с дърва и съм опитал много варианти и вариации, като съм оставил избора до два модела пета и два вида на извивките на кльонка.Свил съм избора и до един вид дърво :lol: Сиреч като японците съм открил красотата в - простотата и изчистеноста на линиите :D Но пак казвам -панацеята далеч не е в кльонка :drinkers:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

theurgist написа:....не е нищо особено да знайш ..
Старая се. Очакванията ми граничат с отчаянието, защото за тази пета чета само суперлативи, а на мен не ми се получава. Като ударя, ще споделя.
Панацеята не е в кльонка, но е и в кльонка. Поне такива са ми наблюденията, а може би илюзиите към момента. Имам усещането, че в определени ситуации един кльонк ги привлича, а друг- по скоро плаши. Или поне- не ги привлича. Вероятно свикват и с кльонка. Лопам на едно място, и няма и няма. Извадя "Виетнамеца" и се накачулят.
Ако кльонка наистина имитира вибрации, които издава чейнето на сома, то темана за кльонковете ще добие съвсем друго звучене. И няма да има кльонкове за плитко и дълбоко, а за малки и големи сомове.
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

Ъгълът изглежда добре!Аз бих заоблил малко петата отзад отдолу,нищо че ще получи малко елипса.Ще стане като моя кривия по-горе и не бива да е заострен долния ръб на дебелата част на вдлъбнатината,така както е си е чист вдлъбнат :roll:
Пробвай го така,нищо няма да му стане.
theurgist
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:34 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от theurgist »

Грешно е да се издига кльонка в култ :idea: Далеч по важно е как бачкаш с него,как подхождаш към мястото за кльонкане, по кое време на денонощието, съобразно спецификата на релефа и дълбочината, през различните сезони е различно, при силен дрейф е едно, при липса на вятър друго, стръвта е другият момент и още доста има, ама да не прекалявам с писанията :D :drinkers: Място за отчаяние няма - иска се мисъл и съобразителност. Няма кльонкове за плитко и дълбоко :idea: Относно монтажите също се изпада в крайности и се приписват митологични способности на сома, всъщност нещата са доста простички и семпли. Това са преките ми наблюдения от личният ми опит в тоя начин на риболов. Искам да отбележа, че когато човек се налови на добри риби, нещо в него се попречупва и спира да търси митичния. В момента знам, че отида ли ще хвана, но меракът ми се позагуби :oops: Разполагам с време и възможности за риболов, но тръпката вече не е същата. Сега отивам по скоро за моабета и да се видя с някой френд, но вие си настоявайте няма лошо. :drinkers:
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от yankosan »

theurgist написа:Грешно е да се издига кльонка в култ :idea:
И аз това повтарям,който чул,чул :drinkers:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от nkolev66 »

yankosan написа:
theurgist написа:Грешно е да се издига кльонка в култ :idea:
И аз това повтарям,който чул,чул :drinkers:
Все още не съм никакъв спец, но с един кльонк могат да се вадят различни звуци, та горното и според мен е вярно.
Обаче, много им завиждам на майсторите като ги слушам от далеч (най-често с изпъкнали пети) как чисто и равномерно кльонкат :shock: , аз не го умея и май няма и да се науча.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Колега тергуист не мога го напиша правилно ама нищо :wink: Толкоз хубав пост не бях чел отдавна :fishing6: Всичко казваш,пък кой както иска да го разбира.Аз кат бивш шаранджия се са отплесвам по монтажите :lol: :lol: пък Ринго по клъонковете,явно и двамата бъркаме :lol: Николев няма са предаваш,виж Тролката и той си стои твърдо зад думата :lol: :lol: :lol: :wink: Сега за пустия му клъонк,аз не че съм специалист ма съм съгласен с написаното по горе,щом аз успявам да вадя звук :lol: :lol: значи не е толкоз трудно :wink: Обаче още не мога да са отддам напълно там.Дърпа ма идеята да го излъжа на умряля пластмасова или дървена риба :D :fishing6: Инак таз година опитах 3и пъти и вдигания имаше ама удар нъц.На трол обаче много ама все дребни нямам обяснение защо :roll: То и за туй ма впечатли изказването.че като отидеш винаги хващаш :shock: Аз съм много далече от това нещо :D :fishing6:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

theurgist написа:... но тръпката вече не е същата...
А аз, все още се вълнувам от всеки контакт с този мустакат демон. Надлъгването ме ентусиазира. Риболова на кльонк е едно от нещата, които ме правят жив. Така контактувам с природата.
Понятието "Тролингист" аз разбирам така : "Представител на чужди интереси". Това не е риболов. Казвам го осъзнато. И отговорно. Моля да ме извините за крайната ми оценка.
Кльонка ме свързва с качествени хора. Това е важно за мен, защото изпитвам глад. Нищо и никаква петичка, Янко е вложил цялото си старание и умение, за да я изработи и да ми я подари. Това, няма цена!
Аквата винаги ме е привличала. Може да се каже, че съм се срастнал с нея. Водоем със 120+км обиколка ми е като локва. Така го усещам.
theurgist
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:34 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от theurgist »

Човек именно това и трябва да прави - да си намира преживявания, които да го карат да се чувства жив. Има време, когато се наловите на хубави риби и ще търсите нещо друго :drinkers: Но може и да не ви се получат нещата и вечно да гоните митичния :D Относно тролинга също не бива да се изпада в крайности и там има поле за мисъл и творчество, но с намесването на търгашите в този вид риболов се опорочи всичко. В почти всички български форуми едни от главните действащи лица са именно търговци и човек трябва да внимава какво се пише и препоръчва :idea: Няма значение дали става въпрос за въдици,коли,фотография,лов и прочие неща. Ако случайно напишеш нещо, което не им изнася на търговията и почват едни хули и обиди до небесата.За мен форумите трябва да са място за обмен на информация между хора с еднакви хобита и да няма място за търговци търсещи печалба. Както и да е... така или иначе вече рядко пиша. Поуморих се от битките с вятърни мелници. Щом ходиш на едни и същи места би трябвало да си разгадал стоянките на рибите в района. Аз поне като ходех редовно преди знаех няколко добри риби къде стоят и си ги проверявах :wink: Хубавото на тролинга е, че имаш възможност докато риболовстваш да набележеш подходящи места за кльонк. Когато ловиш с една въдица и си сам в лодката няма значение дали тролиш или кльонкаш, имаш достатъчно време да се уединиш със себе си и с природата. Това с многото въдици не го разбирам.... нагледал съм се на извращения с по 5-6 въдици в лодка, както от тролингисти,така и от кльонкаджии. За мен на човек му трябва ЕДНА въдица и каква и да е риба отсреща за да се надлъгва с нея :drinkers: Другото е снобарщина и начесване на лично его. Та такива ми ви работи. Забраниха Тича, иначе щях да дойда да пием по ракия :D :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”