Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

http://www.orozov.com/product/169/multi ... riker.html

Това става ли за риболов на сом на дъно?? За големи риби до 20-25кг, при свръх късмет.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Аз не съм работил мулти,тъй ,че не мога да коментирам.Добре изглежда ама за мятане от ръка,не знам как ще се справи.Тролката са беше пробвал да клъонка.ама са беше поуплел ,кат пате в кьлчища и я вади на ръка рибата :fishing6: Та оттогаз мина на други макари :fishing1:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

Бай миле ти не бучкаш ли за сом с какви макари си там? Каде ходиш най-често.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Поради ред пр :!: ичини.нямам още комплект за клъонк.Смятам да навия влакно на една мотовилка и да пробвам с ръчен аванс :lol: Иначе откъм клъонкове съм подготвеен :wink:
PS.Знам.много добре,къде е хванат 112та Гн Генерал.и във въведението на темата съм посочил.че е в съседния на Девиците залив.Ако сте забелязали няма нито една снимка от самото место :wink: Взел съм си бележка от забележката Ви.Все пак подържам контакти и с колеги от Търговище :wink:
Последно промяна от bai mile1 на Пон Юли 17, 2017 6:42 pm, променено общо 1 път.
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

Е то и така става дунавските вълци нали така ловят... :) И аз имам един ама не иска да ме вземе 1 път с него дори че не обичал да има някой в лодката ахаха
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от аксел »

Snop,нали разбра,чичо ти Троли,никога не е хващал сом на река на дъно/хващал е само на влачене и то инорманси/,та едва ли ще ти бъде полезен.....за разлика от него аз съм хващал повече от 200бр.,като най-големия 25кг. ми е на червей,22кг на пиявица,20кг на рибе и т. н.....жабката е превъзходна лятна стръв,но през жегата умира сравнително бързо,нейната сила е август,септември като монтажът зависи къде и на каква дълбочина смяташ да я сложиш........има си "жабарски" места и сомовете там взимат предимно на жаба.....потърси също и речни миди,доста добра стръв,също и раците,но предимно юни,след забраната......Не ти трябва точно такава макара,с нея няма да можеш да замяташ,потърси модел Кибернетик на Тика,ще извади всеки сом от реката......и.....малките и много големите си ги пускай за догодина да има нещо да ловиш.
валатът не най-лошото нещо на света
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

Аз си ги пускам за разлика от другите колеги... Малки по 20-40см се вземат какво остава за по големите .Търся аз ама има нещо което не мога да схвана и ми отбягват по оглемите сомове.Ако може покажи какви монтажи използваш?
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

аксел написа:.....за разлика от него аз съм хващал повече от 200бр.,като най-големия 25кг. ми е на червей,22кг на пиявица,20кг на рибе и т. н.....
Малко съм шокиран от тези факти,но щом е така ги приемам без да споря! :!: Кастинг-мултито наистина е перфектно за точно замятане на спининг,но лично неам нерви за да се обучавам!Изпитвам ужас от двойната дръжка и перчатката на драга,но предполагам се свиква.Предпочитам спининг-макара заради долната позиция на макарата,тя виси на пръта,а мултито е отгоре и ми е по-неудобно,а и драга на спининга е по-прецизен.Това са лични предпочитания и никой не трябва да ги налага ,като най-правилните!Сноп има право на 3 въдици от брега,та лесно и бързо може да изпробва всичко което му хрумне.Важното е после,какво ще сподели!Резултатите са по-важни от приказките! :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Тролка,кажи нещо за оня оранжев морков бре,че от стихоплетството на героя,една свясна снимка няма :lol: :lol:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

ахаха Троли аз ще споделя ако има какво инъче има някоя друга снимка с 200-500гр сомета но незнам ка кда ги кача хахаха :) пусни някоя снимка на твой сомове?
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от robber_79 »

[quote="snop"]http://www.orozov.com/product/169/multi ... riker.html

Това става ли за риболов на сом на дъно?? За големи риби до 20-25кг, при свръх късмет.[/quote
За риболов на сом на дъно, може да използваш шаранджийска макара. Ли4но нямам опит ,но мой приятел ги лови на Ебро двуметрови, в комплект с шаранска въдица на 3,60. ;)
Vladi4a
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Апр 20, 2017 3:04 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Vladi4a »

Ето един интересен клип за тролинг на сом :)
https://youtu.be/sooksoae-os
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от snop »

Аксел би ли споделил на какви места го търсиш и по кое време благодаря ти! Защото за мене сома не е активен само нощем но по големите с повече опит ще кажат прав ли съм!
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

[quote


="Vladi4a"]Ето един интересен клип за тролинг на сом :)
https://youtu.be/sooksoae-os[/quote]
Много интересен клип.Поздравления колега за публикацията.Снопи,заслушай се какво се говори за активността на сома и за местата за улов,ще е интересно дори и за теб :) Научаваш по вече неща отколкото прочитането на целия форум и отсяването на нужното :!: Говори се за часовата активност на сома и тн.А пък и такъмите сякаш и за клъонк ще станат :lol:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

bai mile1 написа:[quote


="Vladi4a"]Ето един интересен клип за тролинг на сом :)
https://youtu.be/sooksoae-os
Много интересен клип.Поздравления колега за публикацията.Снопи,заслушай се какво се говори за активността на сома и за местата за улов,ще е интересно дори и за теб :) Научаваш по вече неща отколкото прочитането на целия форум и отсяването на нужното :!: Говори се за часовата активност на сома и тн.А пък и такъмите сякаш и за клъонк ще станат :lol:[/quote]
Какво ще научиш от тия Лешпери бе? :mrgreen: Аборигени в риболова,това е нагледно,та който се учи от такива клипове освен абориген друго нема да стане! :mrgreen: Гледах 30 секунди,за повече неам нерви! :mrgreen: :drinkers: Гледкайте и се учете,нема лошо! :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”