Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Започвам да я сънувам тази въдица. Момченце съм, ще ми стане нещо. Искам я в арсенала си. Макар да има два големи недостатъка. Първият е - водачите ми идват доста големи, защото са за безинерционна макара (аз работя с мултипликатори). Вторият е - къса ръкохватка пред макарата. Там трябва ръкохватката да бъде по-дълга. Това позволява да се работи и с изпъната ръка, при което костната система поема натоварването и мускулите на ръката не се уморяват, както при работа със сгъната в лакътя ръка. Искам тази въдица заради дължината, акцията и нейния строй. Освен това, изглежда зверски здрава.
https://www.youtube.com/watch?v=Lv0ALryi--E
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

В момента новия модел на тази въдица е 70евро,намалена от 93!160см и акция 200+,като тежи 240грама!Ако се загледаш в битките ще разбереш,че мултито е излишно. :wink: Това рязко сгъване и отпускане на въдицата с мулти трудно ще навиеш бързо,а и през цялото време мултито ще ти тежи върху въдицата.Реално с мулти участва само върховия водач на въдицата и неслучайно измислиха усукани водачи,точно за да се натовари по-голяма част от пръта!Та ти не си за тая въдица,а търси с усукани водачи или трябва да ти ги пренареди някой род-билдър!В Шумен не знам дали имате? :roll: :drinkers: Виждаш,че и франсетата търсят лекотата на пръта и я рекламират,като продължение на ръката=чувствителност! :wink: :drinkers: И до 150грама на пръта ще стигнат,но им трябват едни 10-тина години! :mrgreen: Считай колко съм напред в материала? :mrgreen: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Тролка,той Диман от Търговище бре :drinkers: Инак в Шумен има човек дет са занимава
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Кои водачи наричаш осукани, този термин не съм го срещал?
Ето ги моите водачи :arrow:
Изображение
Пусни един линк да я видим тази въдица pls ?
Аз работя с 1,65м. Тази от клипа ми се вижда по-дълга от 1,60м. Но ако е 1,60 значи - това е, което!
Мултито не го сменям. Има редица предимства. Но трябва да бъде здрава и прецизна изработка, а не ефтинджос. Това, че работи само върховия водач, не е вярно. А безинерционните макари не са за риболов с кльонк, ако искаш всичко да бъде надеждно и да работиш леге-артис. Не ми е проблем да опитам. Но отсега знам какъв ще бъде резултата. Тромави са за този спорт. При тролинга е друго. За да ме разбереш какво имам предвид, ще поясня. Кльонка не е статичен (като тролинга), а много динамичен риболов. Безинерционната макара няма функции, които да те улесняват при тази динамика. Смятай, колко съм напред с материала. :idea: :wink:
Последно промяна от Diman на Пет Дек 15, 2017 12:17 pm, променено общо 1 път.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

В манията Зее беше споменал за тез водачи и някой си беше направил Уасабито тъй и имаше и снимки ма не помня темата :oops:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Водачите на твоята въдица не играят и при огъване на пръта цялото усилие пада върху върховия водач,а не се разпределя по цялата или половината бланка.Някой умник се е сетил как да реши този проблем и водачите преминават от горна позиция към долна.Пиша от телефон и за снимки не ме търси. :wink: :drinkers: Набери canne unicat и ще ти излезе въдицата от клипа.Милето е следил новостите и е по-в час за кльонкаджийските усукани водачи! :mrgreen: Браво Миле,добре попиваш! :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Diman написа:Кльонка не е статичен (като тролинга), а много динамичен риболов. Безинерционната макара няма функции, които да те улесняват при тази динамика. Смятай, колко съм напред с материала. :idea: :wink:
Е, щом смяташ че клатенето на въдицата превръща кльонкането в динамичен риболов няма да споря!Вярвай си! :mrgreen: На тролинг днес мога да измина 40километра в търсене на сом и това за теб е статичен риболов? :shock: :drinkers: Може би говоря добре френски и за това не разбираш коя дума,какво значение има? :mrgreen: Кое е динамика,и кое е статика можеш да провериш в учебника по Физика,а не какво е според теб. :mrgreen: Ти си Никой пред Айнщайн или Нютон и нямаш право на "умно" мнение,само ще слушкаш! :wink: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Diman написа:Смятай, колко съм напред с материала. :idea: :wink:
Верно е,но след всеко посещение на кенефа започваш наново да трупаш! :shock: Значи има момент в който немаш грам материал? :mrgreen: :drinkers:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Намерих темата, zee e изтрил снимките. Доколкото разбирам, става въпрос не за усукани водачи, а за спираловидно разположени по дължината на бланката. За мен това е изгъзица с неясен ефект. Знаеш ли защо? Сега ще те светна. "Върхов водач" е променливо понятие. В зависимост от натоварването и сгъването на пръта, позицията на върхов водач може да заеме втория, третия и т.н водачи. Голямото натоварване се предава назад по веригата водачи, а върховите водачи остават само водещи. Въдицата вече работи с по-голямата си акция=тежестта се предава в по-дебелата част от бланката. Грешиш, че работи само върховия водач.
Мисли повече, кензай бавно- тук няма норма.
Гледай от 34-тата минута, мосю Трюфел. И виж, кой ти е "върховия водач", като и сгъне!
https://www.youtube.com/watch?v=-qJaQCC3WKo
Последно промяна от Diman на Пет Дек 15, 2017 2:41 pm, променено общо 1 път.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Е,обясни ми как другите водачи участват в разпределяне на усилието,като линията не се допира до тях когато са върху бланката? :shock: Изобщо не е изгъзица! :idea: Ти сигурно и за Антонело Салви не си чувал? :shock: :mrgreen: Той работи само с тази схема на водачите и собствени въдици изработени от най-скъпата бланка в света специално за него.Струват 700-900евро,но това е евтино на фона на 2-3000долара! :mrgreen: Та някои неща са по-сложни и треа доста да задълбаеш докато разбереш кое за какво и защо е мислено? :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Diman написа: Гледай от 34-тата минута. И виж, кой ти е "върховия водач", като и сгъне!
https://www.youtube.com/watch?v=-qJaQCC3WKo
Пич,тоя филм го постнах още през Януари в темата на Ицо! :mrgreen: Ти гледай внимателно как се лови в Париж и как се е ловяло с колци едно време? :mrgreen: Аз обаче ти се чудя на друго! :shock: Купуваш уж здрави такъми с идеята "ако го срещна Големия",да не се изложа! :wink: :drinkers: А,ако не Го срещнеш за Ко са целите усилия при положение,че 95% от улова ти ще са сомета около 6-те кила? :shock: :drinkers: Значи в 95% от улова няма да изживееш никакво удоволствие! :shock: Нещо не ми ясна логиката на българския кльонкаджия? :mrgreen: :drinkers:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Остави Антонело Фунтанело. Производителите му угаждат на акъла. Откъде знаеш колко му е акъла? За теб риболова на кльонк е клатене на въдица, та ....ми се избистри. Твърдиш, че само върховия водач поема товара. :rolleyes: Мисли. И на теб ще ти се избистри.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Точно това е проблема на българския кльонкаджия,че Нема грам фантазия и всички правят едно и също все едно са правени от един Бай...! :mrgreen: Единствено Магьосника излезе от тази рамка и успя да изживее красотата на Битката! :wink: :drinkers: Само Той се осмели да кльонка с горна акция 40грама на пръта,което за останалите промити мозъци е светотатство защото са страхливи да опитат! :mrgreen: :drinkers: Света върви напред заради Смелите,иначе още щяхме да вярваме,че Земята е плоска!Да плоска е от вашия ограничен мироглед или докато не се появи някой да изгори на кладата за да повярвате в истината.Истината е,че сомът не е от класата на Туната,Марлините,Акулата и т.н.,затова използването на толкова груби такъми е глупаво и се практикува от неможачи! :mrgreen: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Diman написа:Остави Антонело Фунтанело. Производителите му угаждат на акъла. Откъде знаеш колко му е акъла? За теб риболова на кльонк е клатене на въдица, та ....ми се избистри. Твърдиш, че само върховия водач поема товара. :rolleyes: Мисли. И на теб ще ти се избистри.
Човека е Шампион на Италия и Европейски Шампион по улов на Туни,а ти още мислиш като на село! :mrgreen: Това което правя в сомския риболов от 13години,сега навлиза та няма кво да го мисля! :) :wink: :drinkers:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Спираловидното разположение на водачите на твоя шампион (ако за това иде реч), не спомага с нищо равномерното натоварване на бланката. Единствено може да промени строя на въдицата, в неизвестна посока. Това разположение кара бланката да се усуква и около оста си. Но на практика този ефект клони към нула.
Колкото по-голям е броя на водачите, толкова по-равномерно се разпределя товара по протежение на бланката. Но трябва да се има предвид, че водачите променят строя на въдицата като цяло. Най-добро разпределение се постига при инлайнерите. Така, че не виждам смисъл от подобни изгъзици. Бъдещето е в инлайнерите, а не в теб. :wink: Днес не ти е ден и си "тотално размазан" съгласно старите норми за форумно общуване. В това отношение, бъдещето е в мен. Така, че- прави като мен. Ще ми бъде приятно да общувам. А ти няма да страдаш от запек. Ще се събуждаш с усмивка и приятното усещане, че си знаещ.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”