Разкази за сома от залива на девиците

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Разкази:
След като скъсах 40-ката ми се случи следното:Въртях си тигелчета и бях хванал две бели,а Тролина-нищо!Обаче нали седи на носа на лодката и ми каза,че е видяла голям сом да се обръща!Запомних мястото и привечер се върнахме с два еднакви воблера и на първия тигел,прас-една десетка!Почнах да и се подигравам,че нищо не става от нея,но и дадох моя воблер и на следващия тигел и прасна една 20-ка на същото място!Гледах,като посран! :mrgreen: :drinkers:

Гледам една лодка седи и се върти на едно място,а бурята е на километър!Видях,че един печен тролингист отиде да помага и реших да отида и аз!И така трите лодки сме заедно,а сома е 40-ка,а пича не беше виждал подобна риба и беше доста развълнуван!По едно време некво чудовище направи въртел и изпляска до мойта лодка и тримата бяхме шокирани и изненадани!Некой Големец дойде да види,кои са тия навлеци дет са фанали приятеля му? :drinkers: :mrgreen:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от nkolev66 »

ringo написа:.......... Аз да попитам вашето мнение за кльонкането по време на тролинг? Че попаднах само на такива биячи на яз ''Камчия'' тази година, но лично на мен ми се струва ''Гъз глава затрива''
Моето мнение за кльонкането в движение е отрицателно (, въпреки, че и аз съм го правил в началото, без да мисля). Отрицателно е заради "накльонкването" на големи територии и приучването (направо обучението) на сома, от което става по-мнителен. При кльонкане в движение, на какво разстояние от лодката трябва да бъде воблера и на каква дълбочина да гази за да се случат нещата???
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Аз не съм пробвал кльонкане на тролинг,но по спомен някой имаше резултати! :roll:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Може и да има някакъв ефект, но трябва много майсторлък. Да се съобрази дълбочина, скорост, дистанция на воблерите. Така, че когато сома се вдигне, воблерите да бъдат вече в точката на кльонкане или в близост до нея. Сиреч, правят се серии с доста голяма пауза, чието време трябва математически да се изчисли. Иначе какво правим? Нищо! Абсолютно нищо! Ако воблерите са наблизо, сома ще ги усети. Страничната му линия с лекота открива всяка вибрация. Това е адска машина, оцеляваща благодарение на 13 000 000-годишен стаж. Юманите могат да се похвалят само с 3 000 000. Сома притежава собствен ултразвуков детектор, който му помага да ловува през нощта и в мътна вода. Усеща дори сърдечните пулсации на потенциалната си жертва.
Така, че- споко. Всичко е възможно, ако се прилага кадърно и грамотно.
"Рийте" така, че да не си го мятате на гърба! Трябва да мислим и за утре, и да си спестим бъдещи разочарования. Нали така, Троли?
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Diman написа:Трябва да мислим и за утре, и да си спестим бъдещи разочарования. Нали така, Троли?
Не,не трябва да се страхуваме от разочарования и да помним,че трудностите ни правят по-силни!Трябва да се опитват нови неща без значение дали ни изглежда глупаво,щот при хубав резултат,глупака е този който не е пробвал глупости!По спомен,сомът е произлязал от шарана преди около 6милиона години,а не от 13! :wink:
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

ringo написа:Много я задълбахте.
Аз лично- да, дълбая. С това компенсирам невъзможността всяка седмица да съм на водоема. Споделям моя опит и това заформя картинката на някой друг. Учейки, се уча. В момента- виртуално. Любовта също е виртуална дейност на мозъка, но тя има своите реални резултати- ново поколение. "Никой не знае"- не ме устройва.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Diman написа:
ringo написа:Много я задълбахте.
Аз лично- да, дълбая.
Е,то при дълбок снег треа се дълбае,нема друг начин! :mrgreen: :drinkers: Та и при сома,тъй! :roll: :drinkers:
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Малии,че то до Март може да стигнем и до ядрото(на земята)с туй дълбаене :lol: :lol: :fishing6: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от ringo »

малко снимки от реколта 2017г...Rum.Rai пети 37mm и 39mm.
Прикачени файлове
DPP_116.JPG
DPP_115.JPG
DPP_113.JPG
DPP_123 copy.jpg
DPP_104.JPG
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Тъз последната снимка на самурайски мечове кръстосани ми замяза на пръв поглед :wink: :fishing6: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Честит Празник, ДЕВИЦИ!!! Бъдете, здрави! Бъдете истински! Бъдете себе си! Бъдете успешни!

Изображение
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Живи и здрави,другото ясно :lol: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Diman »

Милеф! Как е еуфорията, ще има ли пълнен сом? Спаси сом, напълни студентка! :D
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от bai mile1 »

Милеф няма риба във фризера :shock: Затуй ще ходи да си купи шаран от пазара срам не срам :lol: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от залива на девиците

Мнение от Troli Rapala »

Честит Празник! :drinkers: Троли ше яде шаран на тролинг,а вие ще си плащате за шаранджийски филета и женски бедра! :mrgreen: :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”