Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от spookymiro »

Според мен защото при дънен риболов стръвта е на дъното, а при риболова на кльонк и тролинг не.
Честно да кажа, не ме интересува дали рибата е извадена с воблер в устата или закачен по главата или опашката. По ме интересува каво се случва с рибите след това. Защото прибирането на 1-2килограмови сомчета, па макар и уловени с куката в устата не ме прави щастлив.

Доста от рибите, които съм улавял са били със закачени воблери по главата а не в устата. Не вярвам това да се е случило, защото са си цъкали главички. Дали се брои за спортсменско или сома е изтърмъчен за главата? Аз съм риболовец любител и ползвам въдици и воблери, не мрежи и ток. Не се състезавам с никой.

Желая здраве и риби на всички. Нека си ги хващаме както ни харесва, било тролинг, спининг, кльонкинг, буинг или дънинг.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: Сом на тролинг

Мнение от Franko »

Споки,на вътре си в материята.Евала!
Между другото търмъка вече ,не го коментирам, а само мълниеносната атака с опашка :) ;) .Лично аз ,нямам против ,къде е закачена рибата,а се хващам за атаката.Ще споря ,докато не видя с очите си или не ми се докаже по някакъв друг начин.Изключвам гадаенето и хвърляне на боб.След това,ще се извиня и ще си замълча.
Между другото до преди няколко години и аз вярвах,че бие стръвта с опашка, докато не се замислих и разбрах,че съм грешил.
Последно промяна от Franko на Пон Май 02, 2016 10:47 pm, променено общо 2 пъти.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от stomanco »

yco написа:Напълно нормално е рибите да си помагат с опашната перка при различни ситуации, но да твърдим, че това е основното им занимание за хранене е смешно.. :lol: .. Та и сома си помага с опашката, но предполагам, че в 95% от случаите си помага с устата.. :lol: . Та въпроса е друг и е морален, а в Европа са го решили, намерете ми клип на улов на сом в Европа на „тролинг“. Като гледам държавите, където се лови на този метод има войни в момента, или е имало до скоро, защо ли?
Та като го забранят и у нас, ще сумтите 1-2 седмици и всичко ще замлъкне, както при яз. Тича... :wink:

Никой никъде не говори, че основното занимание на сома е да пляска с опашка!
На много места в Европа се лови риба на тролинг, далеч от СССР.
https://www.youtube.com/watch?v=5MkcHsRQx4k

https://www.youtube.com/watch?v=uyBLef4lY8M

https://www.youtube.com/watch?v=sx3ggAS1IKg

Има и още доста подобни клипове от тези географски ширини, или и те не са в Европа.
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от yco »

stomanco написа: ........
На много места в Европа се лови риба на тролинг, далеч от СССР.
Има и още доста подобни клипове от тези географски ширини, или и те не са в Европа.
Това ли са ти европейските държави за пример в риболова.. :wink: :lol: ..., то и ние сме в Еврпа уж... :wink: , ама млати с търмъка яко..... :lol: .
Едната държава е на 20 години след война, другата е била 123 години под руско робство. :wink:
Ta на тия е географски ширини, ако беше погледнал поне картата за Полша се намират Германия, Франция, Белгия, Холандия, Англия, Франция.... :lol: Дай ми клипчета от там за сомецо...
Нема и държава СССР :lol: ...Сталинчоо.... :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от stomanco »

Искаше клипове на тролинг в Европа различно от Русия, Украйна и България и си ги получи. Сега па не били пример за подражание в риболова. От кой да вземаме пример, от Франция-Германия и Белгия ли, дето се напълни с всякаква измет, не мерси.
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от yco »

Трлинго на сомец у нас, като риболовен "спорт", е като спортовете - "Гонене на прасе".. :lol: .. и "Борба в кал".... :lol: в САЩ , дори техните федерации .. :lol: ...искаха да ги включат в олимпийските спортове, ама им казаха да изчакат няколко години.. :lol: .., че нямали ясен правилник за гонене... :lol: . :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
val
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 737
Регистриран на: Пет Ное 17, 2006 9:16 pm
Местоположение: stara zagora
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от val »

Поздрави.
За всички които харесват тролинга е това:
https://youtu.be/6rPV3Qd2Sd8
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Сом на тролинг

Мнение от toci23 »

val написа:Поздрави.
За всички които харесват тролинга е това:
https://youtu.be/6rPV3Qd2Sd8
Браво.....добро начало на сезона :fishing3:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от stomanco »

val написа:Поздрави.
За всички които харесват тролинга е това:
https://youtu.be/6rPV3Qd2Sd8
Браво, Вальо! Като го гледам има 42-43кг, красавец.
dichkata10
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 10:08 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от dichkata10 »

Здравейте!
Не ми случва често да пиша във форума,но пък за сметка на това постоянно го следя.
Ходя на тролинг предимно след забраната и хващаме по някоя бяла,но не и с кой знае какви размери.
Това е първият ми сом на влачене,но пък кефа беше на макс.
Рибата е хваната на дълбокогазещ воблер на 17.01.2016г. цвят ред хед.Нанофил 0.15 на баркли и въдица тика графит с макара риоби слам(принципно хващам на джиг с този такъм) :D
Борбата продължи около 2часа и половина,като през това време лодката се напълни почти до половината от дъжда който ни валя,а да не говорим,че нямахме сухо място по нас,а и се стъмни докъто излезем.Снимки и клипове неможахме да направим на момента поради тази причина.Рибата я вдигах 2пъти,но разбира се нямахме канджа хахаха :)Като на края слезе на 30м дълбочина под нас и легна. Единствените колеги който бяха във водата освен нас след 20мин викане успяха да ни чуят и дойдоха да ни дадат,но след толкова мн време в разкарване рибата беше каталясала изцяло и нямаше голям смисъл от канджата.
Качихме рибата във лодката,а едната халка на воблера беше разчекната напълно.За късмет другата не беше се изправила и куката издържа.
Ето и рибата на другия ден със сняг :D
Кефа беше пълен.Пожелавам на всички колеги които не са го изживявали да имат късмета да уловят такава риба!
Аз съм висок 1.92,а рибата е 40кг.
Изображение
Изображение
Изображение
bulgarian
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:02 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от bulgarian »

Браво батка с хубава риба ти е почнала годината, пожелавам ти още успехи в тролинга.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Януари„„„тролинг„„„сом„„„ :shock: :shock: :shock: :shock: Не разбирам„„„ :oops: :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

dimitar rashev написа:Христос Воскресе !

Темата е добра Наблюдавам я с интерес..Становища различни -нормално.За разлика от другия форум спора се води по толерантно !Искам да ви вьрна 4-5 години назад.По това време един колега показа собствени сонарни снимки(достатьчно) за онагледяване атаката на сом- при тролинг(поровете ,потьрсете...).Та там много добре се вижда отговора на СПОРА - СОМА Е ХВАНАТ ЗА ОПАШКАТА !Интересното е кьде е воблера,от кьде трьгват атаките(разлика в метри),....... Сома е трофеен(2м.),успешно изваден,измерен и ПУСНАТ !!
От това по голямо доказателство НЯМА !
Колегата е добре познат в"сомските среди". Достатьчно интелигентен и знаещ за да участва в безсмислени спорове!
Помолете Рапала и Зури да ви направят воблери които хващат сомовете за опашките щом сте толкова интелигентни! :wink: А накрая пребройте и зъбите на сома за повече резултати в улова. 8)
dichkata10
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 10:08 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от dichkata10 »

Troli Rapala написа:Януари„„„тролинг„„„сом„„„ :shock: :shock: :shock: :shock: Не разбирам„„„ :oops: :roll:
Аз също не можах да повярвам,че имах удар на сом и то януари.Помислих,че е бялата риба на живота ми,но... уви.
Не сложих ред хеда да търся целенасочено сом,а поради дълбочината на газене.До 2часа на обяд нямахме баране и бяхме вир вода и даже ни мина мисълта да си тръгнем,докъто не набарахме правилното място и дълбочина на газене,на която взимаха рибите.
Преди удара на сома изкарах 2бели около 2кила и половина и кефа беше на макс.Правихме тигели около 200-300м и при всеки от тях следваше удар,но като удари сома всичко приключи.Хората които ни помогнаха с канджата споделиха,че предишната седмица пак са изкарали техни приятели сом около 20кг.Рибата просто беше активна в този водоем и момент.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Извинявам се за моя скепсис,бих предположил такъв успех на тролинг през Януари само на топлия ТЕЦ-2.Браво за улова и емоциите при ваденето на Голямата риба на Фин такъм-това е моята философия за риболов. :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”