Как се почиства карбуратор със спрей

Модератор: bobopeli

men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от men79 »

Имам двигател Сузуки 2.5 със прецакан карбуратор. Искам да го почистя със спрей Mannol. Инструкцията е следната - маха се въздушния филтър и от там се впръсква в карбуратора, пали се двигателя на лек ход и се пръска стабилно.
Въпроса ми е къде е въздушния филтър ?
Прикачени файлове
IMG_20180609_144857[1].jpg
IMG_20180609_144814[1].jpg
svetoslav7704
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 4:56 pm

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от svetoslav7704 »

Колега,нямаш почти никакъв шанс за успех :( На карбуратора се запушват най често горивните жигльори.До тях ще имаш достъп само ако свалиш капака на поплавковата камера.По твоя начин можеш да почистиш само дроселовата клапа.Пръска се през неръждаемата мрежичка от която двигателя засмуква въздух.Двигателите за лодки нямат въздушен филтър понеже във водата почти няма прахоляци :?
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от HAZART »

ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от men79 »

Добре , разглобих карбуратора....посочете на снимките къде трябва да се пръска по-обилно
Прикачени файлове
IMG_20180612_190514[1].jpg
IMG_20180612_190457[1].jpg
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от men79 »

Никой не отговаря...вече съм станал по-голям разбирач от вас :) .....почистих добре уж закръглените в червено места, като три от улейчетата (свързаните в триъгълник се намират точно от противоположната страна на същите места дето съм закръглил ......
Да се надяваме, че двигателя ще тръгне........
Прикачени файлове
IMG_20180612_190457[1].jpg
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от Troli Rapala »

men79 написа:Добре , разглобих карбуратора....посочете на снимките къде трябва да се пръска по-обилно
Пич, за кво пръскаш ново карбо? :shock: :roll: Имаш запушване на жигльора! :wink: На първата снимка където се вижда белия поплавък за горивото, там се намират два жигльора един под друг,месингови. Външния засмуква горивото, а този под него го разпръсква в камерата. Сваляш ги и ще видиш, че в някой от тях има черна частица от уплатнението и тя те ебава. :wink: :drinkers: И после си готов за подвизи. :drinkers: Шпрея за нищо не ти трябва. :drinkers: Той Светло ти го каза същото, но не слушаш. Глобен си с бира, да си знаеш другия път! :mrgreen: :drinkers:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от Don4o_62 »

колегата не каза точно как е преебан карба - смисъл как работи мотора,прекъсва ли,дави ли,ниски обороти не държи и т.н. и тогава може да се помогне със съвет
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от men79 »

Пали без проблем , поработва 3-4 секунди и гасне и така цял час.....не тръгна
Прочетох за поплавъка,че там трябва да се наблегне с чистенето, но там се вужда само едно каналче, а повече не мога да го разглобя карбуратора....никъде не виждам болтове
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от Troli Rapala »

От къде си, да дойда? Под поплавъка по средата има канал в който са навити жигльор за скорост и жигльор за гориво. На втората снимка се вижда вътре в карбото, жигльор за скорост-стърчащо жълто пишле! :wink: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от Troli Rapala »

През Април един приятел закъса на гьола със Сузуки-6,като върне смукача и гасне! Та на брега разглобих карбото и имаше черна песъчинка от уплатнението в първия жигльор за горивото. След това нямаше грижи. Никое карбо не е застраховано от песъчинки, та за туй си сложи филтър за гориво след резервоара и сипвай горивото Винаги през цедка за да елиминираш по-едрите частици, така вероятността да закъсаш в неподходящ момент по закона на Мърфи е минимален. Резервна отвертка и свещ са също задължителни в лодката, питай Патилото-Троли! :mrgreen: :drinkers:
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от men79 »

Не съм от София... иначе мерси за помощта. Направих това, което ми каза....развих и изкарах двете месингови части отдолу почистих ги добре, след това почистих добре и месингова част, от която постъпва горивото в карбуратора. Всичко е почистено вече. Остава само да пробвам двигателя. Само незнам дали ще е много удачно да го сложа в кофа с вода и така да го стартирам....., че нямам търпение да видя резултата.
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от HAZART »

Закрепяш го на гърба на дървен стол с облегалка,потапяш го в кофа с вода но задължително да е потопено витлото и отвора за водата.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Как се почиства карбуратор със спрей

Мнение от Troli Rapala »

Давай с кофата и аз така пробвам, че нямам заден двор. :drinkers: Оптимист съм, че си решил проблема. Сузукито е стабилен мотор.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”