Избор на лодка Омега или Колибри

Модератор: bobopeli

mofal
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 15, 2018 2:48 pm

Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от mofal »

Здравейте колеги , ще си визимам лодка и се спрях на 2 модела ...
Омега 300 с надуваем килл , протектор на балона отдолу , буртик и тн , балон Ф40 , дължина на кокпита е 208 и ширина 70
54 кг. .. Гаранцията е 5г. ще се съхранява спусната и ще се пренася в багажник .

Колибри 300 с надуваем килл , без протектор на балона отдолу , буртик и тн. , балон Ф42 , дължина на кокпита 202 ширина 76
около 60 кг. .. Гаранцията е 3г. е се съхранява спусната и ще се пренася в багажник .

Омегата е малко по тясен кокпит и с по малък балон ф40, но с е по дълъг кокпит , по голяма гаранция и с протектор на балона отдолу ..

Колибри е с по голям балон ф42, по малка гаранция , по къс кокпит но е по широка с 6 см. по тежка !

Струва ли си малко по големия балон и малко по широка като + за колибрито или да си взимам омегата ?!
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от Петър Недев »

"КОКПИТ" ????? Ако кажеш "Чисто вътрешно пространство" на чист Български,може би повече хора ще могат да имат мнение. За "кокпит" питай в Английските форуми.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от Don4o_62 »

Вземай с по големите балони,че като влезнеш в язовира и духне вятъра,ще разбереш защо са удачни по големите балони
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от gamon »

Аз също съм се насочил към един от тези два модела или нещо друго с подобни размери. Моето питане е ще мога ли да я нося на покрива на нормална кола на сравнително близки разстояния - 40 - 50 км. например.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от bobo_33333 »

По голямата ,по добре
Имах 3,30м ,Омега и я возихме на Голф3 на тавана,ама 2 на я качвахме,скоро я дигахме на едно сънародници,малко е високо ,Форестър
Имаха възможността дин модел 3,40 м Омега по широка с 10 ами с 43 см балон
По дълга и по тясна лодка е доста нестабилна на вълни,особенно ако си сам,ако е с двама е по добре ,това зависи и от мотора,ако глисира с по голям
Аз там съм пораснал...
Аватар
szipion afrikanski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 570
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 1:58 pm

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от szipion afrikanski »

Дай идин гаща плява да идещ нашто магари. Ей това се разбира от обяснението на колегата Бобо 333333333.
mofal
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 15, 2018 2:48 pm

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от mofal »

До тук само един що годе по удачен отговор получих ... , колегата Недев явно е трол ... 99% от сайтовете ползват думата "кокпит" и в 21 век всеки знае какво е , вместо да каже нещо по въпроса явно търси с кой да се заяжда (като не ти харесва подмини въобще не ме интересуват такива мнения) това е първото и последно обращение към него и го игнорирам .

Все още мисля ,че разликата между Колибри която е 2см балон и 6 см по широка не си струва пред : по лека като кг. , по дълка със 6см , по добре защитена отдолу , по голяма гаранция за Омегата

И все пак нека някой с опит да искаже мнение , ще съм сърдечно благодарен преди да съм направил покупката .
toki4aaa
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 10:30 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от toki4aaa »

Привет дружина! Понеже и аз се колебая между тези две марки ще помоиля колегата mofal, а и не само той да споделите впечатления, ако притежавате такива лодки. Аз съм се спрял на https://www.fishing-market.com/shop/%D0 ... deluxe-270. Ще се съхранява в надуто състояние, в гараж, ще се транспортира на тавана на комбито и ще се изполва единствено за джиг.
Поздрави!
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от nkolev66 »

Ползвам Колибри, но малко по-голяма (4 метра). Когато избирах се съобразих най-вече с вида на материала, защото въпреки по-голямата гаранция на Омегите, то материала на Колибри е по-мек, а това е предимство при постоянно сгъване и надуване. Иначе по-големия балон е огромно предимство, защото малкия балон като се натовари лодката потъва и "рови" водата, което намаля скоростта, (която за малките лодки с малък мотор), и без това е малка. Малкия балон при най-малката вълничка пличка гадно. За момента това се сещам.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от КАЯ »

Понеже не споменаваш цена явно или са сходни или тя не е проблем в случая. Размерите са сходни и на практика надали ще забележиш разлика при ползване. Аз бих избрал тази със защитата на балоните ако носовете са еднакви или тази с надигат нос ако другата не е с такъв. При всичко еднакво тази с по широко пространство в носа.или по леката щото едва ли тази разлика в теглата идват от разлика в плата
toki4aaa
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 10:30 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от toki4aaa »

Привет! След дълго чудене заприходих ето тази https://www.fishing-market.com/shop/kol ... -book-deck. Вчера и беше бойното кръщение на Ястребино. Та накратко: Никакъв проблем да ловят двама на джиг, аз стоях предимно прав (никакъв проблем със стоенето, дори при вълни),колегата беше на предната пейка, седнал. Добре се движи с Yamaha 4 к.с., четиритактов и товар около 300 кг. Към лодката поръчах и тази глезотийка https://www.fishing-market.com/shop/kol ... пежен-блок. На мен ми е страшно удобна и полезна. И най-важното, лодката преспокойно може да се обслужва от сам човек. Аз не изпитах трудности да я придвижа на рамо от тавана на колата до водата и обратно. С две думи - много съм доволен!
Иначе със зор излъгахме две бели рибки малко под и над нормата.
Поздрави!
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Избор на лодка Омега или Колибри

Мнение от дядо тричко »

Честито, да ти служи дълго.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”