Двигател за лодка

Модератор: bobopeli

Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Двигател за лодка

Мнение от Surveyor »

Относно мнения и препоръки за двигател за надуваема лодка за тролинг. гледам че се появиха на пазарта едни двигатели за лодки на доста ниски цени но двигателя прилича на този на сенокосачка (бензинов тример). Някой да ги е ползвал и да има мнение дали стават за тролинг да поддържат равномерна скорост и дали са здрави и икономични.
Бях се спрял на електрически но установих, от многото мнения на колеги, че не си струва и е хамалогия.
Безспорен фаворит са двигателите на Yamaha I Suzuki, но все пак ме заинтригуваха и тези по ниско бюджетни двигатели та затова пуснах и темата.
Съжалявам ако не е на място се извинявам на модераторите.
Благодаря.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Двигател за лодка

Мнение от Surveyor »

е за тези двигатели ми беше въпроса https://www.olx.bg/ad/izvanbordov-dviga ... 6768b42d52 . Благодаря за мненията.
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Двигател за лодка

Мнение от Петър Недев »

И тук се пита за същия.Може да получиш отговор.
viewtopic.php?f=165&t=91969&p=1382477&h ... 8#p1382477
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Двигател за лодка

Мнение от Fishing_Fan »

Някъде имаше тема за такива двигатели и споменаха че са прекалено много шумни и ти трябва антифон докато се возиш в лодката. Най добре си купи нещо 4-тактово втора ръка или китайски двигатели ,не са лоши китайските двигатели ,говоря за тези с визията на масовите бензинови двигатели за лодки.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Двигател за лодка

Мнение от Surveyor »

Много благодаря за мненията, и аз клонях да си вземе нещо втора ръка и да е марково. Най- вероятно така и ще направя. Благодаря късмет и наслука на всички.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Двигател за лодка

Мнение от Surveyor »

А какво ви е мнението за тези двигатели и дали някой ги ползва ?
https://www.olx.bg/ad/izvanbordov-dviga ... 6768b42d52
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Двигател за лодка

Мнение от Limanov »

За тролинг не виждам какво лошо има в ел. двигателите? Хамалогията им е 20 кг. акумулатор и зареждането му преди излета. Иначе пък ще носиш 20 кг. двигател и тубичка бензин. Не виждам особена разлика. Електрическия също така е безшумен. Помисли добре!
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Двигател за лодка

Мнение от nkolev66 »

Limanov написа:За тролинг не виждам какво лошо има в ел. двигателите? Хамалогията им е 20 кг. акумулатор и зареждането му преди излета. Иначе пък ще носиш 20 кг. двигател и тубичка бензин. Не виждам особена разлика. Електрическия също така е безшумен. Помисли добре!
Нищо лошо няма в електричките, но:
1. Ако си за три дни на язовира са необходими поне три акумулатора (в полеви условия няма къде да се зареждат).
2. Безшумни са, но ако за тролинг на бяла риба понякога е предимство, то при тролинг риболова на сом може да бъде недостатък - не го вдигат (личен опит).
3. При силен вятър обикновено не стига един тягов 80 Ач. акумулатор за ден даже и за мотор с максимайзер. тук опита е от тази зима, съседа троли за бяла и лови добре, но на два пъти не му стигна тока за целия ден разбира се. Около пет шест часа е максимума.
Иначе са много добри при кльонк, за къси придвижвания позициониране и маневри в заливчета.
Предполагам, че ще са изключително удобни за шаранджиите (вкарване на въдици, захранване).
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Двигател за лодка

Мнение от Петър Недев »

nkolev66 написа:
Limanov написа: 1. Ако си за три дни на язовира са необходими поне три акумулатора (в полеви условия няма къде да се зареждат).
Е това не е точно така.Аз 80А акумулатор го зареждам със кабелите от колата за 65 мин на максимум. Имам си уред който показва на колко % е зареден. Ако колата е до мен,нямам грижа за тока.Но също предпочитам бензиновия.
Когато няма риба.......не кълве!
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”