Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от аксел »

Сомове се косят на всякакава дълбочина,от повърхността та до дъното,........щото са дълги,а не кръгли!!!!!!колконо повече воблери във водата на различни дълбочини,толкова по-голям шанс за закосяване!!!!!
валатът не най-лошото нещо на света
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от аксел »

Готов съм да наградя всеки,който хване на спининг от лодка на място сом за опашката!!!!!!
валатът не най-лошото нещо на света
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от аксел »

аксел написа:Сомове се косят на всякакава дълбочина,от повърхността та до дъното,........щото са дълги,а не кръгли!!!!!!колкото повече воблери във водата на различни дълбочини,толкова по-голям шанс за закосяване!!!!!
валатът не най-лошото нещо на света
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

аксел написа:Сомове се косят на всякакава дълбочина,от повърхността та до дъното,........щото са дълги,а не кръгли!!!!!!колконо повече воблери във водата на различни дълбочини,толкова по-голям шанс за закосяване!!!!!
АБСОЛЮТНО ВЯРНО!Сомът атакува агресивно и бързо воблера по време на тролинг,когато реши да се откаже се извърта,но вече е изпреварил воблера и точно тогава воблера го удря и го закача с някоя от тройките!Това скоро ще се докаже,защото много тролингисти слагат камера пред воблера и все някога ще гледаме как става затърмъчването! :idea:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

аксел написа:Готов съм да наградя всеки,който хване на спининг от лодка на място сом за опашката!!!!!!
Каква е наградата? :shock: Коледа наближава,а имам една историйка за да не остана без подарък и тая година! :cry: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Аксел,моля те дай определение какво е спининг!Защото твърдиш,че трябва да стоиш на едно място при спининг!Което не е вярно,а обикаляте с километри по брега и при удар на риба също се разхождате след него,нагазвате в гьола!Та обясни ми кое е различното което правиш със спининга от тролинга?Защото ако един тролингист пусне воблера и държи въдицата в ръка,като придърпва и отпуска воблера чрез върха на въдицата=туичинг или отвори бигела и отпусне 100метра линия и почне да обира с макарата=това не е ли спининг!Просто тролинга е вид спининг при който можеш да заметнеш воблера и да го обираш 15 до 30 километра на ден! :idea: Джигинга също се брои за вид спининг,практикува се и от лодка,и от брега! :mrgreen: Та помисли хубаво,какво е спининг защото може да се окаже,че твоето лично определение няма нищо общо с действителността!Замятането от лодка в спряло положение се нарича Сърф_кастинг,което ти наричаш спининг от лодка! :mrgreen: Чакам личното ти разбиране за спининг за да те убедя,че спининга не се върти около теб,а ти около него! :idea:
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от аксел »

Специално за тебе Троли изброявам няколоко малки,но съществени разлики:
1.Спининга се практикува с една въдица и една макара,щото човек,колкото и голяма лодка да има,ръцете са му само две!!!!!!
2.При спининга ловящия трябва да извършва постоянно замятане и да движи само с макарата/не с лодката/ примамката.
3.Спинига може да се практикува,както от брега,така и от плавателни с-ва/лодка,сал,проходилка,каяк и др./,но с него се облавя само периметъра на заметнатата примамка,за разлика от влаченето на скорост.
4.При спининга човек има възможност за проява на творчество при водене на примамката,за разлика от тролинга.
5.Почти навсякъде в нормалните държави тролинга във вътрешните водоеми е забранен,или много строго регламентиран.
6.Повече от 80% от ловящите на тролинг никога не са и няма да хванат сом на спининг,защото изисква много упоритост познание и усилия,естествено и спининга е много по-спортсменски начин на риболов.
7.Почти никога или много рядко се хваща сом за корема,опашката,задника и други части на тялото с,които според някои сома много обича да напада!!!!!!
валатът не най-лошото нещо на света
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Аксел,прочети от много места,какво е спининг риболов!Сега ти отговарям по твоите точки,които са ти ЛИЧНО разсъждение,тоест си субективен а не обективен в познанията си!
1.Аз ловя винаги с две въдици,една за мен и една за Тролина!Тя винаги държи СПИНИНГОВИЯ ПРЪТ с ръце и придърпва чат–пат или отпуска,точно в такъв момент и удари 40–ката!8 години преди това правех същото с един воблер,придърпвах и отпусках с въдицата,усетих почукване и засекох=2 часа и 30кила сом за опашката!Това отговаря на ТВОЕТО условие за спининг,да държиш една пръчка!
2.В началото спининга се е практикувал без макари,та и тук грешиш!
3.Точно това се нарича Кастинг,да заметнеш на точно определено място!Аз винаги замятам воблера да цопне,продължавам с лодката 30–40 метра и тогава затварям бигела!Доста риби се хващат точно в този промеждутък от време!Най–известния сом по този начин е на Гео–230санта по памет или на Божо пак с тия мерки!
4.Творчество се нарича онова,което измислиш сам и му придадеш форма!Спининга е всичко друго,но не и изкуство!Тролинга и той!Точната дума е лов на риба или риболов!
5.Не знам по света да е забранен тролинга=спининга,освен може би в Северна Корея! :mrgreen:
Та доста си ограничен в познанията си за риболова и това сам си го правиш с цел да издигнеш пред себе си,колко величествен риболов извършваш!А истината е,че няма величие в лова и риболова!Просто инстинкти и Закона на джунглата,по–силния побеждава и следва манджаре! :cry: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Тролинг,джигинг,кастинг и дражкович са видове спининг! :idea: Защото Спининг в риболовен смисъл е придаване на движение на примамката,била тя жива,мъртва или изкуствена!Замятали са на ръка жива стръв и са навивали на чекръка от там произлиза думата спининг!Това е ставало в Англия,има риболовна книга от 16.. и некоя година за начините на риболов!Та спининг е общо понятие за различни видове риболов,но основата е прибирането на примамката и това провокира рибата!Тролингът е по–модерен спининг!Няма как да е иначе,защото макарата е спинингова,пръчката е спинингова и примамките са спинингови! :wink: :drinkers:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Съгласен с Троли!
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от аксел »

Emo-83 написа:Съгласен с Троли!
Нормално,и двамата не сте хващали сом на спининг!!!!!....то за Троли върхът в спининга е да ловкаш костурчета с оловце и щипоче на куката.....
Влаченето/т.нар. тролинг/ няма нищо общо със спининга-пример Емо лови със 7-въдици едновременно на спининг,ако ми го покаже как става застанал на брега лично ще го призная за майстор,а не за бракониер.Тролката подръпвал воблера и това било модерния спининг,после ми говори за спортсменство,когато някога,ако все пак хване сом на спининг,тогава може и да разбере.
валатът не най-лошото нещо на света
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Тази година,както си влачех,малко след студената вода на Ивито,видях как дребните рибки подскачат. Помислих си костур,обаче не беше характерно гоненето.
Времето слънчево,но водата вече 17 градуса...сома не е на плитко. Вземаше между 4.5 и 7м. Имах една готова въдица с плитък,чупещ се воблер 12см. Реших да го заметна,там където беше случката. Щом поставих пръчката на стойката,въдицата се сгъна. Въпроса ми е,това соме 2кг. на спининг ли го хванах или на тролинг!?
Аксел,никога не съм имал претенции за спининг. Не мога да лъжа,като теб и да зная всичко за него,тролинга и кльонка....брех мама му,великан. :roll:
Защо говориш глупости за 7 въдици в моята лодка. Когато пуска 4-ри максимум....при вятър са ми три,а когато минавам през шибан терен и очаквам нещо са ми две.
Всички,които ме познават,знаят,че имам 2 Пена и 2 Силуспина с 4-ри макари Тика Талисман.
Също така в другия форум,каза,че щял си да ми покажеш воблери,само за спининг. Там изтриха нещата,но сега тук ще ти отговоря,така.
Аре на бас,че ти колкото воблера ми покажеш,само за спининг,аз ще ти покажа по пет,които стават за спининг и тролинг.
И още нещо. Много добре зная,че имаш знания и е тъпо да ги отричам. Но по коя причина си тръгнал да се състезаваш с мен и да спориш на косо, не зная. Виж си намери някой друг и си го мери с него. Писнало ми е от противоборство и състезания.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от аксел »

Щом поставих пръчката на стойката,
Мислиш ли,че е на спининг???????Твоите приходи пряко зависят от продажбата на воблери,в което няма нищо лошо,но си помисли,след твоите разяснения,можеш ли да отговаряш,че всички,които са ги прочели ще са съвестни риболовци,а не месари прибиращи всяко рибе дръзнало да се появи в периметъра на въдиците им.Предполагам знаеш вече,какво е положението от пролетта до късна есен на големите язовири от влачещи лодки,няма разминаване.Краси в една друга тема беше пуснал снимка от Пясъчник с около и над 40бр. колесари на лодки,което от своя страна означава растояни от около 50м една от друга,харесва ли ти?????Харесва ли ти да гледаш как се прибират в лодка зарибените с твоите пари сомчета.Съгласен съм с тебе за едно нещо-тролинга е мързелив,но много ефективен начин за улавяне даже на трофейни риби не изизскващ нито големи познания,нито умения от страна на риболовеца.Избери си една от твоите т.нар. спинингови пръчки с макара и ела да те заведа да помяташ 3-4ч. на спининг с нея,та да разбереш разликата между двете.
валатът не най-лошото нещо на света
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Даже не ти прочетох мнението,само,като видях как започваш.
Шашави хора. Кво те интересуват моите приходи,моите разходи,моите пръчки :!: :?:


Защо живеете,чужди животи бе хора :!: :?: :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”