Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Тя далаверата със сомовете никога не е била само във воблера,иначе щях да съм най-успешния тролингист на планетата!Тролингът е комплексен риболов и трябва всичко да ти е обмислено за да функционира!С 6 метрова яхта с 250коня,никога няма да хвана сом в някой язовир!Убеден съм,че който троли с електрически двигател от малка лодка има предимство спрямо голяма лодка с голям двигател!Електричката е само една брънка,ако при цялата схема използваш най-добрите варианти,то успехът е неминуем!Друга част от тролинга е как караш лодката и от къде-накъде я караш!Та който има качества в карането на кола най-вероятно кара и добре по вода!Защото тролинга не е да караш на мръсна газ,а да си с точната скорост по даден маршрут и да знаеш,кога точно да завиеш или да се върнеш!Няма как да станеш добър тролингист без да натрупаш часове в каране и обикаляне,както е и при шофирането на кола!По-опитните веднага си личат на гьола,не минават отнякъде случайно а си имат маршрути и тигели!Новобранеца си личи от далеч по няколко признака! :idea:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Малка надуваема лодка+електрика на практика те правят безшумен и рибите не те усещат!Врязвал съм се неведнъж в стада толстолоби без да ме усетят,а те са доста плашливи риби!Това е доказателство,че електричката помага да се промъкнеш незабелязано сред рибите и да ти гризнат уверено воблера без страх! :wink: Когато около теб има 50лодки а ти си с електрика,това е предимство а не недостатък!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Та ако имах Ай-пилот електрика за 3-4бона,не бих го ползвал за котва и стоене на място,а точно за тролинг!А бензинката щеше да се ползва чат-пат за бързо придвижване.Използването на над 10коня бензинка за тролинг в язовир губи смисъл,защото оборудването натежава,водоизместването се увеличава и съответно рибите те усещат от по-далеч!Сладководните риби са изключително плашливи и капризни за това подходът трябва да е друг!Сомът няма и половината от агресията на повечето морски риби!
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от bai mile1 »

Тролка, нищо не отговори на офертата ми,иначе изложението за мАторите е супер,ама все пак освен тях трябват и воблери,защото ТОЙ решава там отдолу,и точния воблер в точния момент е най важен... :lol: :drinkers: .Чакам отговор,и не е спортсменско на едни да даваш а на други не тд..... 8) :lol: :)
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Сом на тролинг

Мнение от Don4o_62 »

Troli Rapala написа:Тролингът е комплексен риболов и трябва всичко да ти е обмислено за да функционира!Няма как да станеш добър тролингист без да натрупаш часове в каране и обикаляне,Новобранеца си личи от далеч по няколко признака! :idea:
баси, сега се сетих как почнах с тролинга :roll: нямах лодка,нямах нищо и ги гледах,гледах ония вътре как се разкарваха и хващаха риби с воблери,и един път не издържах,вързах си една туба за мен и отделно пуснах към 40 м. корда с един воблер и с плавниците взех да обикалям полека навътре и се хващаха риби :roll: ,без майтап :D друг път на един равен бряг и с едно колело от един местен фес,та с по дълга въдица пак стана работата откъм тролинг,даже там по лесно контролирах скороста :D та сигурно съм си си личал като новобранец :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

bai mile1 написа:Тролка,защото ТОЙ решава там отдолу,и точния воблер в точния момент е най важен... :lol: :drinkers: .Чакам отговор,и не е спортсменско на едни да даваш а на други не тд..... 8) :lol: :)
Е,не съм Мандра!Чуй сега как станаха нещата с воблерите и колко са важни подробностите и собствения избор! :idea: 2014-си взимам синя уфимка с транец за 200$ + 300$ за електрика,акумулатор 100а/ч от Буса и отивам на Пясъчник през Септември!Имах десетина воблера и препоръчани от магазинера Рапала Хъски-джърк 10 син гръб с оранжево коремче + Магнум каунтдаун ред-хед 9см. за бели риби!Спирам Пасатора на Стената,слизам пеша с цялото оборудване на два курса и влизам да троля!След няколко часа реших да сменя Магнума,че нещо не играеше върха и хоп то имало една белка 50санта!Като излязох доста странно ме гледаха с тоя руски дюшек,но като видяха рибата взеха да разпитват кое-колко струва,щот от брега беше дърво от към бели!Като купувах Рапалите,пича ми даде каталог и се започна едно чудене и разгадаване,кво аджеба е воблер,все го бърках с вирбел! :mrgreen: Що са толкова много и различни по цвят,форма и газене!И стигнах до ТД-то,като перфектния воблер за бяла!Тръгнах да купувам и вместо препоръчания бияч с цвят пъстърва си ИЗБРАХ,костурчето!Отидох пак на Пясъка и след два часа имах два сома,първия ме осакати а при втория Тролина го гушна с якето за по-сигурно!Нема да ти казвам,как ме изгледаха подигравачите на брега-абсолютен шок!Смешна лодка,смешен двигател,пък глей кви сомове вади! :shock: :wink: Та ако пробием на Тича,мога да се смиля с някой воблер,но иначе точно ти който го оплю за сом,забрави! :mrgreen: Когато взех да схващам логиката на Рапала се запасих с каквото винаги ще ми трябва,та в това отношение съм спокоен!Но този модел има много силна конкуренция на по-ранен модел,който е АБСОЛЮТНИЯ лидер в света по производство и успехи!Говоря за 10милиона продадени само от единия размер,зад него стои невероятна история!Та когато някой се пъне във България да направи "Мерцедес"/воблер/ от нищото или да го изкопира,нали се сещате че няма как да стане!Мога да изброя причините! :wink:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Don4o_62 написа:и един път не издържах,вързах си една туба за мен и отделно пуснах към 40 м. корда с един воблер и с плавниците взех да обикалям полека навътре и се хващаха риби :roll: ,без майтап :D друг път на един равен бряг и с едно колело от един местен фес,та с по дълга въдица пак стана работата откъм тролинг,даже там по лесно контролирах скороста :D та сигурно съм си си личал като новобранец :lol:
Най-вероятно никой не те е забелязал какви чудесии правиш,щот не е имало кьорав рибар по ония времена! :wink: Ех,ако можех пак да съм новобранец или на 20години....... :cry: !Тръпката е друга заради неизвестността,а сега всичко ми е ясно и безинтересно! :cry: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Специално Пясъчник е най-уникалния язовир във България и за това всяка риба е изключително вкусна!Няма друг язовир в който пясъка да преобладава и от там водата е съвсем друга-мека!Единствения проблем е избиването на стадата от толстолоби,които пречистваха идеално водата от водорасли,тъй като това е най-топлия гьол и избуяват бързо!Има ли достатъчно толстолоби съм спокоен за този гьол-уникален е! :drinkers: Идеален избор за начинаещ лодкар!
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от bai mile1 »

:prayer: Ейййй Тролка евла ти правя,за по горния пост,да кажеш модел и цвят на воблер ,то не е било :shock: :drinkers: :lol: .За оплюването не си прав щот принципно не плюя,като говоря въпреки че на моменти имам желание,ама за сега се държа прилично :D .Пък ако дйдеш,аз ще донеса омилостивяващ еликсир в големи количества и ша са разберем,я виж как нормално взехме да си говорим,само да ни та урочасам пу пу :D :lol: ,ади изплюх са :D ,евала още е дин път. :fishing2:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Re: Сом на тролинг

Мнение от oldman »

Айде и аз да сложа малко пипирец в чорбата; Най-много сомове на Пясъка съм хванал с шад-рап. Един цвят, който не се предлага в България.
Сомът обича смелите!
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от bai mile1 »

:D Чел съм ти репортажа, много добре написан аз на шад рап риба нямам ни на фт ни на костура само дето го извадих сцепен по гърба с дупки отстрани ама как е станало не съм видял мисля че го е ръфнала сулка :?
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

oldman написа:Айде и аз да сложа малко пипирец в чорбата; Най-много сомове на Пясъка съм хванал с "10 милионния" воблер
Като набера тролинг,сом,Пясъчник и ми излиза–The Oldman and the Sands-dam! :wink: Та не знам какво да добавя освен,че съм от същата кръвна група и знам,че той знае,че аз знам ,че .....сомовете искат точно определено нещо и то не може да се обясни! :drinkers:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Обяснението е просто!
На пясъка, сом на кльонк, на голяма стръв,не иска.....за воблерите,предполагам е същото!
formatC
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Фев 18, 2011 7:37 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от formatC »

И на мен Пясъчник е любимият ми язовир.Имам около 40 дни там миналата година.Вече започвам да се ориентирам откъм такъми,тигели и прочие.Популацията на бяла риба и сом се задържа и общо взето риболова е интересен.Но все по-често виждам случаи на бракониерство и безмерна наглост.Язовира полека лека се изтърмъчва и няма светлина в тунела.
formatC
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Фев 18, 2011 7:37 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от formatC »

Emo-83 написа:Обяснението е просто!
На пясъка, сом на кльонк, на голяма стръв,не иска.....за воблерите,предполагам е същото!
Според зависи.В началото на Юни малък беше фаворит, после влачихме филиите.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”